Gymgasm چیست؟ معنی ژیمگاسم و نحوه داشتن یکی

برخی از افراد ممکن است بیش از دیگران مستعد ورزش ژیمناستیک باشند – آمار به تنهایی این را به شما می گوید – اما به گفته دکتر جفکوات، این ممکن است لزوما چیز خوبی نباشد. «افرادی که بیشتر مستعد داشتن هستند [exercise-induced orgasms] دکتر جفکوات می‌گوید که آن‌هایی هستند که کف لگن بیش از حد فعال هستند. بیماران همچنین می توانند علائم پیش ساز دیگری را قبل از ارگاسم ناشی از ورزش داشته باشند.

به عبارت ساده تر، ارگاسم ناشی از ورزش به نحوه تعامل اعصاب و ماهیچه های شما برای تحریک کلیت داخلی بستگی دارد (زیرا به یاد داشته باشید که کلیتوریس شما بسیار بیشتر از دکمه لوبیا مانند در بالای واگ شما است). با درگیر کردن ماهیچه های کف لگن یا در برخی موارد خم کننده های لگن، می توانید اوج را بیاورید – اسباب بازی های فانتزی در بازی پس اگر مثل اردک راه برود و مثل اردک بپرد، شاید ارگاسم باشد؟

آیا افرادی که آلت تناسلی دارند می توانند ژیمگاسم داشته باشند؟

مگان شالتگر نویسنده ای اهل نیویورک است. او عاشق قهوه غلیظ، خوردن غذا در منهتن و سگش موری است. او قول می دهد که در مورد خودش به صورت سوم شخص IRL صحبت نکند. او را در اینستاگرام دنبال کنید.

منبع

Tbh، ما (یعنی من و متخصصان واقعی پزشکی) نمی دانیم دقیقا چه چیزی می تواند شانس ارگاسم ناشی از ورزش را افزایش دهد. دیگر نسبت به تمرینات شکم و کف لگن. با این حال، می‌توانیم چند حدس علمی داشته باشیم. جانت بریتو، دکترای LCSW، CST گفت خط سلامت شایعه شده است که کاردیو باعث می‌شود کارها راحت‌تر پیش برود (سلام، جریان خون!)، در حالی که تمرینات چالش‌برانگیزتر ممکن است به معنای احتمال بالاتری برای دستیابی به O بزرگ در تشک یوگا شما باشد.

بر اساس همان مطالعه ای که قبلاً ذکر کردیم، از هر 12 مرد یک نفر (با نام مستعار هشت درصد) در طول زندگی خود ژیماگاس را تجربه می کند، در حالی که این تعداد برای زنان نزدیک به 10 درصد است.

چه ورزش هایی می توانند به شما در رسیدن به ژیماسه کمک کنند؟

برای درک بهتر Gymgasm، ابتدا باید *چگونه* دقیقاً اتفاق می افتد را باز کنیم. ماهیچه های کف لگن ما توسط اعصاب ما کنترل می شوند. ما یک عصب به نام عصب پودندال داریم که از داخل لگن منشعب می شود. دکتر جفکوات می گوید یکی از آن اعصاب به سمت کلیتوریس می رود و به کنترل عملکرد کلیتور کمک می کند. سپس ما عضلات کف لگن و عضلات خود را داریم [pundenal] عصب درون عضله جریان دارد. به این ترتیب انقباض عضلانی می تواند عصب را تحریک کند.»

نویسنده آزاد

چه می شود اگر به شما بگویم که می توانید به ارگاسم برسید در ورزشگاه? نه، من در واقع به شما پیشنهاد نمی‌کنم که مربی شخصی‌تان را بکوبید (خیلی کثیف)، اما به شما پیشنهاد می‌کنم در حالی که کرانچ می‌زنید، تمرین کنید. ممکن است خیلی خوب به نظر برسد، اما طبق گفته TikTok، به آن ژیمگاسم گفته می‌شود – که معمولاً به عنوان کورگاسم نیز شناخته می‌شود – و شما می‌توانید با درگیر کردن عضلات کف لگن در طول تمرین بعدی شکم خود، آن را انجام دهید. باور نمی کنی؟ حرف من را قبول نکن زنان در سراسر پلتفرم رسانه های اجتماعی دقیقاً از به اشتراک گذاشتن تجربیات خود خجالت نمی کشند.

به عبارت دیگر: افرادی که ژیمگاسم دارند نیز ممکن است در معرض علائم ناخوشایندی مانند رابطه جنسی دردناک، فوریت مثانه یا بی اختیاری باشند – نه چندان جذاب. اگر یکی از این نگرانی ها را تجربه می کنید یا ترجیح می دهید ارگاسم خود را برای اتاق خواب رزرو کنید، با یک درمانگر کف لگن یک قرار ملاقات بگذارید. با این گفته، اگر هدف شما است برای داشتن ژیمناسم، می توانند در این مورد نیز کمک کنند.

در اینجا چیزهای دیگری است که باید در مورد ژیگاماس بدانید، از جمله اینکه چگونه می توانید آن را برای خودتان انجام دهید.

آیا “Gymgasm” در واقع یک ارگاسم است؟

در حالی که همه نشانه ها به بله اشاره می کنند، پاسخ واقعی کمی پیچیده تر است. به گفته دکتر جفکوات، تشخیص قطعی آن سخت است. «برخی ممکن است تفسیر آن را به عنوان یک ارگاسم، یا شاید آن است یک ارگاسم دکتر جفکوت می‌گوید هیچ راهی برای گفتن واقعی وجود ندارد. «ارگاسم تجربه‌ای بی‌نظیر برای همه است. تعریف آن به نوعی سخت است.»

او پیشنهاد می‌کند انقباضات عضلات کف لگن و انقباضات عمیق شکم را با تمرین‌هایی هماهنگ کنید که ماهیچه‌های ادکتور شما را درگیر می‌کند – که در امتداد ران‌های داخلی شما قرار دارند – و عضلات سرینی‌تان را تمرین می‌دهند. Kegels نیز کمک می کند، اما بیشتر در این مورد در یک دقیقه.

آیا می توانید شانس خود را برای داشتن ژیمگاسم افزایش دهید؟

و اگرچه ممکن است به تازگی در TikTok ظاهر شده باشد، Gymgasm دقیقاً جدید نیست. دکتر هدر جفکوت، درمانگر کف لگن، بنیانگذار فیزیوتراپی فمینا، می گوید که بسیار رایج تر از آن چیزی است که فکر می کنید. در واقع، طبق مطالعه ای که توسط آلفرد کینزی متخصص جنسی مشهور منتشر شده است، این پدیده به اوایل دهه 1950 باز می گردد. تحقیقات متفاوت است، اما مجله روابط جنسی و درمانی گزارش داد که از هر 10 زن، یک زن گزارش می دهد که در زندگی خود ارگاسم ناشی از ورزش داشته است، در حالی که جمعیت کوچک تری آن را به طور منظم تجربه می کنند. (سلام! به من یاد بده!)

هر چیزی که ماهیچه های کف لگن را درگیر می کند – یعنی هر تمرینی که روی قلب شما کار می کند – شروع خوبی است. فکر کنید: بلند کردن پاهای آویزان، کرانچ ها، بلند کردن پاها، پلانک ها، کشش ها، ضربات بال زدن و بالا بردن باسن. دکتر جفکوات همچنین همان برنامه ای را که به بیمارانی که از کاهش یا شدت کمتر ارگاسم شکایت دارند را توصیه می کند.

او می‌گوید: «کاری که می‌خواهید انجام دهید این است که ماهیچه‌های دیگری را ترکیب کنید که به تسهیل انقباض کف لگن کمک می‌کند یا به تقویت بیشتر انقباض عضلات کف لگن کمک می‌کند.

اکنون این خبر خوب است: ورزش های بدنسازی – وقتی *نبا* با هر نوع اختلال عملکرد جنسی همراه باشند – در واقع می توانند زندگی جنسی شما را بهبود بخشند. چرا؟ دکتر جفکوات می گوید، از آنجایی که هر نوع ارگاسم انقباض کف لگن شما است و تمرینات کف لگن (معروف به کگل) می تواند به بهبود عملکرد ارگاسم شما کمک کند و در نتیجه آنها را شدیدتر می کند. و فکر می کنم وقتی می گویم با اطمینان می توانم به جای همه ما صحبت کنم: ما آن را می خواهیم! کگل برای درگیر کردن عضلات کف لگن عالی است و حتی می‌توان با آن‌ها هم انجام داد یک شریک آلت تناسلی برای سرگرمی بیشتر، در حالی که توپ های بن وا (یعنی وزنه های کوچکی که داخل واژن خود قرار می دهید) هستند یک راه محرک دیگر برای تقویت همه چیز در آنجا.

بنابراین مطمئن شوید که شریک زندگی خود را در جای خود قرار دهید، زمانی که او شروع کرد به این تصور که ارگاسم های هیجان انگیز شما به خاطر اوست. 😘 حتی اگر رفتن به باشگاه در لیست تصمیمات سال جدید شما نباشد، داشتن ارگاسم بیشتر باید باشد. اولویت ها، مردم!