9 دلیلی که ممکن است بعد از رابطه جنسی احساس تهوع داشته باشید

اگر HSP دارید، در اینجا چه کاری باید انجام دهید: اول از همه، اگر فکر می کنید بعد از رابطه جنسی دچار واکنش آلرژیک می شوید، در اسرع وقت به دنبال مراقبت های پزشکی اورژانسی باشید. در مورد اقدامات پیشگیرانه، مطمئن شوید که شریک زندگی شما از وضعیت شما آگاه است و از هرگونه تماس مستقیم با مایع منی برای جلوگیری از واکنش آلرژیک خودداری کنید. ممکن است مجبور شوید در جایی که شریک زندگیتان کم می کند کمی خلاق باشید، اما رابطه جنسی خوب به خلاقیت بستگی دارد، درست است؟

3. شرایط مربوط به دستگاه گوارش

… تا زمانی که، از ناکجاآباد، حالت تهوع شروع شد. همه شما آماده بودید تا برای یک جلسه نوازش کوچک بعد از رابطه جنسی آرام بگیرید، اما اکنون معده شما ناراحت است، دهانتان خشک شده است، و نگران هستید که ممکن است به معنای واقعی کلمه استفراغ کنید. آیا ممکن است این نان نیمه تمام شده ای باشد که روز گذشته از آن شانسی گرفتید؟ یک مورد قوی از وضوح پس از مهره؟ یا از رابطه جنسی که 20 ثانیه قبل داشتید قبلا باردار هستید؟ JK، این طور کار نمی کند، اما وقتی با حالت تهوع تصادفی بعد از رابطه جنسی مواجه می شوید، مغز شما به آنجا می رود.

او می‌گوید: «وقتی سنکوپ وازوواگال ایجاد می‌شود، ضربان قلب شما به سرعت کاهش می‌یابد و باعث احساس تهوع و/یا سرگیجه می‌شود. این کاهش ضربان قلب می‌تواند به‌ویژه پس از بلند شدن از رابطه جنسی ناراحت‌کننده باشد، اما همچنین بسیار رایج است و لزوماً چیزی نیست که نگران آن باشد.»

بله، ممکن است به مایع منی حساسیت داشته باشید. (نه برای اینکه شما را عصبانی کنم یا چیز دیگری.) طبق تحقیقات منتشر شده در کتابخانه ملی پزشکیاعتقاد بر این است که تا 40000 زن در ایالات متحده به منی حساسیت دارند. این بیماری که به عنوان حساسیت بیش از حد پلاسمای منی انسان (HSP) نیز شناخته می شود، یک بیماری نادر اما جدی است که در اثر حساسیت به پروتئین های موجود در اسپرم ایجاد می شود.

مسائل جنسی در افراد مبتلا به اختلال استرس پس از سانحه (PTSD) رایج است زیرا فرد مبتلا به PTSD با صمیمیت و ایجاد روابط نزدیک با دیگران مشکل دارد. می گوید کاسین.

آیا شما از آن دسته افرادی هستید که بعد از چند ساعت کار به خانه می آیید و متوجه می شوید که به جز قهوه سرد صبح، به سختی چیزی برای رفع تشنگی خود دارید؟ اگر این شما هستید، پس می خواهید قبل از انجام هر گونه رابطه جنسی، آب بیشتری در سیستم خود داشته باشید. نه تنها غفلت از هیدراتاسیون برای بدن شما، به طور کلی، بسیار مضر است، بلکه می تواند باعث تهوع نیز شود.

در اینجا شوک بزرگی نیست، اما خوردن برخی غذاها یا یک وعده غذایی سنگین می تواند معده شما را ناراحت کند. شکم پر را با یک غلتک غلتکی جفت کنید، و با آتش بازی می کنید. جدا از اینکه نگران باشید که اگر می خواهید گوز در اواسط سکته پاره شود، ممکن است باید مراقب هرگونه احساس سوزشی که ممکن است در قسمت بالای سینه و گلو به دلیل رفلاکس اسید احساس کنید، باشید که می تواند باعث تهوع شود. ناگفته نماند، این همه فشار دادن و مکیدن با شکم پر می تواند اوضاع را تکان دهد، و نه به خوبی.

وایت می افزاید: «این به این دلیل است که حرکت رابطه جنسی می تواند بر روی بافت آندومتر که خارج از حفره رحم رشد می کند، فشار وارد کند و باعث درد و حالت تهوع شود. این درد و حالت تهوع در حین رابطه جنسی به دلیل آندومتریوز می تواند بسته به موقعیت متفاوت باشد و به شدت به محل بافت بستگی دارد.

6. الکل

با توجه به تعامل نزدیک روده و مغز و تعداد ظرفیت های مختلف، تشخیص اینکه دقیقا، ممکن است پس از مصرف آن شما را بیمار کند. کاسین می‌گوید دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است شما و معده‌تان بعد از رابطه جنسی احساسی کمتر از حد ایده‌آل داشته باشید – از چیزهای ساده‌ای مانند آنچه از قبل می‌خوردید تا مسائل پیچیده‌تر مربوط به شرایط سلامت روانی یا جسمی.

وایت توضیح می‌دهد: «این وضعیت می‌تواند علائم موضعی مانند قرمزی، سوزش و درد پس از قرار گرفتن در معرض یا علائمی را ایجاد کند که بر کل بدن تأثیر می‌گذارد، مانند حالت تهوع، سرگیجه یا مشکل تنفسی در موارد شدیدتر». این علائم در سراسر بدن ممکن است به دلیل آنافیلاکسی، یک واکنش آلرژیک جدی باشد که در برخی مواقع می تواند تهدید کننده زندگی باشد.

هنوز حالت تهوع دارید؟ این را امتحان کن: به موقعیت دیگری بروید که اجازه نفوذ کم عمق را می دهد، مانند ایستادن رو در رو. همچنین می توانید با همسرتان ارتباط برقرار کنید تا ملایم تر باشید و از تحریک دهانه رحم خودداری کنید.

2. واکنش آلرژیک به مایع منی همسرتان

احساس تشنگی؟ (مانند تشنگی تحت اللفظی، نه 🥵 تشنگی): با نگه داشتن یک بطری آب قابل استفاده مجدد در محل کار و در کیف خود، یا سرمایه گذاری در یکی از بطری های یادآور هیدراتاسیون، که تصاویر مفیدی را ارائه می دهد تا به شما اطلاع دهد تا چه زمانی باید چقدر آب مصرف می کردید، بالاتر از سطح هیدراتاسیون باشید. به این ترتیب وقتی زمان پایین آمدن و کثیف شدن فرا رسید، آماده خواهید بود. (نکته حرفه ای، اطمینان از اینکه قبل از رابطه جنسی هیدراته شده اید نیز به ادرار اجباری پیشگیری از عفونت ادراری پس از رابطه جنسی کمک می کند. خوش آمدید!)منبع

اگر فردی در گذشته ضربه روحی و روانی را تجربه کرده باشد یا در حال حاضر در یک رابطه بد یا سمی باشد، درد عاطفی یا فیزیکی که تجربه کرده است ممکن است در طول رابطه جنسی ظاهر شود و باعث واکنش تهوع‌آور شود.

در اینجا چه باید کرد: اگر احساس راحتی می کنید، با شریک زندگی خود در مورد احساساتی که برایتان پیش می آید صحبت کنید. اگر علائم بیش از یک ماه ادامه یابد، ممکن است به دنبال خدمات سلامت روان از یک متخصص باشید.

5. بیماری های التهابی لگن

این را تصور کنید: شما در چند قرار امیدوارکننده با مشتری برتر خود بامبل رفته‌اید و امشب همان شبی است که بالاخره همه چیز را به آپارتمان خود باز می‌گردانید. شما لباس‌های همدیگر را پاره می‌کنید و دچار حالت بدی می‌شوید، و – خوش شانس شما – این یکی از بهترین تجربیات جنسی است که در یک دقیقه داغ داشته‌اید.

بله، هر چقدر هم که ناعادلانه باشد، ارگاسم می توان شما را بیمار کند بر اساس گزارش بنیاد ملی سردرد (NHF)، افراد ممکن است دچار سردردهای ناشی از رابطه جنسی شوند که به سردرد ارگاسم معروف است. این مسدود کننده های خروس کوچک مزاحم شامل درد شدیدی است که درست قبل از اوج گیری اتفاق می افتد. (در مورد پایان دادن به کارها با صدای بلند صحبت کنید، و نه به روش خوبی.) طبق NHF، سردرد می تواند پاسخی به افزایش فشار خون باشد و می تواند از چند دقیقه تا چند ساعت طول بکشد. اگر شما فردی هستید که با میگرن سر و کار دارید، به خوبی می دانید که سردردهای شدید گاهی اوقات می تواند روی معده شما نیز تأثیر بگذارد، بنابراین اگر حالت تهوع بعد از رابطه جنسی شما با تپش سر همراه باشد، سردرد ارگاسمیک ممکن است مقصر باشد.

8. غذاهای خاص

به گفته متخصصان، برای اینکه به شما کمک کند تا متوجه شوید که چه چیزی ممکن است باعث مشکلات شکمی بعد از رابطه جنسی شود، در اینجا 9 دلیل وجود دارد که ممکن است بعد از رابطه جنسی احساس تهوع داشته باشید.

1. نفوذ عمیق

کاسین می‌گوید: «زمانی که یک فرد حادثه‌ای آسیب‌زا را تجربه می‌کند، تروما مغز را از جستجوی ارتباط با دیگران به زندگی در یک وضعیت ثابت بقا دوباره سیم‌کشی می‌کند. تروما باعث هوشیاری بیش از حد، فلاش‌بک‌های واضح از رویداد، سرکوب خاطرات و احساس دائمی پرخاشگری می‌شود که همگی از ویژگی‌های اختلال استرس پس از سانحه هستند.

برای هر کسی که تا به حال خماری قاتل داشته است، این یکی نباید آنقدرها تعجب آور باشد. الکل در اصل یک سم است، بنابراین می تواند به راحتی معده را ناراحت کند و باعث تهوع یا استفراغ شود. اگر از دیشب چند بار زیاده روی کرده‌اید یا احساس خماری می‌کنید، ممکن است کمی از رابطه جنسی خود مراقبت کنید و منتظر بمانید تا آنقدر هم بی‌تفاوت نباشید. (به هر حال رابطه هوشیار به هزاران دلیل مختلف رابطه جنسی بهتری دارد.)

7. ارگاسم

همانطور که همه ما می دانیم، دختران داغ مشکلات معده دارند، و این مشکلات فقط به این دلیل که ما سعی می کنیم آن را برطرف کنیم، از بین نمی روند. اگر شرایط مرتبط با دستگاه گوارش مانند سندرم روده تحریک پذیر، شقاق مقعدی یا بواسیر را تجربه می کنید، پس حالت تهوع چیزی است که بیشتر با آن دست و پنجه نرم می کنید. وایت توصیه می کند که با پزشک اصلی خود مشورت کنید و از هر گونه تحریک مقعد خودداری کنید، برای جلوگیری از بی قراری در حالی که بهترین زندگی جنسی خود را به عنوان یک دختر داغ مبتلا به IBS دارید.

4. پاسخ عاطفی به تروما

خوشبختانه، نیازی به عصبانیت نیست. در حالی که تهوع ممکن است شایع ترین عارضه جانبی بعد از رابطه جنسی نباشد (منظورم خدا را شکر است)، احساس تهوع بعد از رابطه جنسی غیرقابل شنیده است. چیس کاسین، LCSW، روان درمانگر و نویسنده شیرین ترین درمان. و از آنجایی که مغز شما نقش مهمی در زندگی جنسی شما ایفا می کند، تهوع گاهی اوقات می تواند بدون دعوت در مهمانی جنسی ظاهر شود.

آیا می خواهید از این افزایش بالقوه اجتناب کنید؟ غذاهای چرب را کنار بگذارید و یک رژیم غذایی قبل از رابطه جنسی غنی از غلات کامل مانند برنج قهوه ای یا غذاهای آبکی که می توانند اسید معده را رقیق و ضعیف کنند مانند هندوانه یا سوپ بر پایه آبگوشت انتخاب کنید.

9. کم آبی بدن

اگر حالت تهوع بعد از رابطه جنسی با درد همراه باشد، ممکن است یک بیماری التهابی لگن – مانند عفونت دستگاه ادراری (UTI) یا آندومتریوز – دلیل آن باشد. وایت می‌گوید: «آندومتریوز وضعیتی است که در آن بافت، مشابه بافت پوشش داخلی رحم، خارج از حفره رحم رشد می‌کند. فردی که آندومتریوز دارد می تواند علائمی مانند گرفتگی، درد و در برخی موارد حالت تهوع را بعد از رابطه جنسی تجربه کند.

به گفته مگوین وایت، متخصص جنسی بالینی و مدیر آموزش، در موقعیت‌های جنسی که امکان نفوذ عمیق‌تر را فراهم می‌کند، آلت تناسلی یا جسم دیگری می‌تواند دهانه رحم یا حتی رحم را تحریک کند که می‌تواند پاسخی از عصب واگ شما (که سنکوپ وازوواگال نیز نامیده می‌شود) ایجاد کند. در Satisfyer.