5 هزاره و ژنرال برای ارسال اخراج های خود در TikTok


TikTok خانه اینفلوئنسرهای عجیب و غریب، آموزش های زیبایی و محصولات فریبنده است، و البته، گرینچ های رابطهی. همچنین این همان جایی است که ژن-زرها و هزاره ها به طور یکسان با به اشتراک گذاشتن اینکه سرمایه داری تا چه حد متحرک است، جامعه می سازند، زیرا آنها، مانند بسیاری دیگر، امسال از کار بیکار شدند.

حتی افراد مسئول (سلام، آقای پاول) واقعاً نمی دانند در حال حاضر در اقتصاد چه می گذرد، اما برخی پیش بینی می کنند *نوشیدنی* رکود در سال آینده در حال حاضر، شرکت‌های بزرگ فناوری، رسانه و مالی، از آمازون گرفته تا گلدمن ساکس، کاهش‌هایی را آغاز کرده‌اند که منجر به ده‌ها هزار اخراج بی‌رحمانه و بسیار مشهود شده است. در دوران گذشته رسانه های اجتماعی – مثلاً پس از رکود اقتصادی سال 2008 – می تواند تحقیرآمیز باشد که بپذیرید شغل خود را از دست داده اید، شغل شما در مسیر درست قرار نگرفته است یا اینکه به مرحله بعدی نرسیده اید (در حالت ایده آل، “رویا”) کنسرت اما جوان‌ترین اعضای نیروی کار می‌توانستند در مورد پیروی از حسن‌های اجتماعی دو ایراد داشته باشند. شاید به این دلیل است که ژنرال Z و هزاره ها بسیار خسته تر هستند – نه، عملگرا-درباره اینکه چگونه سیستم اقتصادی ما در مقایسه با نسل‌های قبل (پررونق‌های *سرفه*) ما را شکست می‌دهد. به هر حال، به نظر می‌رسد که TikTok آبسردکن جدیدی خواهد بود که در آن به خاطر گریه کردن در رامن و آپلود انبوه رزومه‌هایمان در Indeed می‌رویم.

این ویدیوهای صادقانه و آسیب‌پذیر، فریم‌های تازه‌کننده‌ای از آنچه قبلاً به‌صورت خصوصی تجربه می‌شد و در خجالت پوشیده شده بود، هستند. بیایید با آن روبرو شویم – اکثر مردم در طول زندگی خود بیکاری را تجربه خواهند کرد و اکنون، به لطف TikTok، نیازی به احساس ناامیدی از بیکاری ندارند. زیرا، بله، اخراج شدن بد است، اما از دست دادن شغل شما یک شکست اخلاقی نیست.

ممکن است برخی از این TikToks را هنگام پخش زنده، زمانی که #TechLayoffs به یک لحظه بزرگ در اینترنت تبدیل شد، دیده باشید. اما اکنون چند هفته ای به پایان رسیده ایم، گرد و غبار فروکش کرده است، برچسب های “#OpenToWork” به عکس های پروفایل لینکدین اضافه شده اند، و زمان برای پردازش همه آن ها وجود دارد. در زیر، با تعداد انگشت شماری از Gen-Zers و هزاره ها در مورد تجربه کاتارتیک TikToking از طریق اخراج آنها صحبت می کنیم – و اگر آنها دوباره این کار را انجام دهند.

مگان آرویو، 28 ساله، منبع فنی سابق در متا

من به TikTok رفتم زیرا صادقانه بگویم همه افکارم را در آنجا پست می کنم. این فقط اوج نیست. پایین ترین سطح هم هست و من فکر می کنم این مهم است. چون ما انسان هستیم و پستی و بلندی داریم.

از آنجا که اخراج بسیار تازه بود، باید بگویم که واقعاً چه چیزی در ذهنم بود و چه احساسی داشتم و از طریق آن احساسات کار می‌کردم. بسیار خام و آسیب پذیر بود. من فقط رکورد را فشار دادم و آنچه در ذهنم بود را گفتم. و فکر می‌کنم وقتی شغل خود را از دست می‌دهید، بسیاری از مردم این احساس را دارند. اجازه دارید غمگین باشید من مقداری نفرت از ویدیوی خود دریافت کرده ام. “اوه وای، برای آن گریه کن.” “مثل بقیه ما یک شغل جدید پیدا کنید.” بله، من روی آن کار می کنم، اما در حال حاضر اجازه دارم غمگین باشم. مانند بیانسه، 24 ساعت به خود فرصت دهید تا گریه کنید و روز بعد به راه خود ادامه دهید.

اشلی کارتر، 31 ساله، مدیر سابق خبرنامه در Barstool Sports

وقتی وارد دفتر شدم، روزی که اخراج شدم، این جلسه را برای ساعت 2 بعدازظهر در تقویمم داشتم و وقتی وارد دفتر شدم، رئیسم بلافاصله گفت: “ببین، ما امور مالی خود را انجام دادیم و توان مالی نداریم. حقوق شما فوراً لازم الاجرا، موقعیت شما در اینجا تمام شد.» من قطعا در شوک بودم. حتی پرسیدم: صبر کن، اخراج می شوم؟ و او مانند “نه” است. و من بلافاصله شروع به گریه و تهویه هوا کردم زیرا این واکنش طبیعی من است.

من به معنای واقعی کلمه از اتاق بیرون آمدم، اشک هایم را به مدت پنج دقیقه مکیدم، کوله پشتی ام را برداشتم و کاری را که لازم بود انجام دادم. وارد خیابون شدم و به گریه کردن ادامه دادم. و سپس 40 بلوک در مرکز شهر راه رفتم و یک TikTok در مورد آن ساختم.

پس از آن، من تمام نظرات را می خواندم و همه خیلی خوب بودند. به نظر می رسید که همه افراد در نظرات نیز وضعیت مشابهی را تجربه کرده اند. اخراج شده بودند. اخراج شده اند. خیلی‌ها می‌گفتند: «اوه، رئیسم مرا مجبور کرد تمام روز وارد شوم. و سپس در پایان روز مرا اخراج کردند.» افراد دیگر می گفتند: «من اخراج شدم. دو ماه پیش و من هنوز به طور کامل بر آن غلبه نکرده ام. و نمی دانم، خیلی با طراوت بود. من واقعاً از این نظر دهندگان قدردانی می کنم زیرا باعث شد احساس خوبی داشته باشید.

رودی براون، 35 ساله، هماهنگ کننده سابق تحقیقات UX در GoodRX

من به تازگی یکی از آن ویدیوهای “روز زندگی” را دیده بودم. این عجیب ترین چیزی بود که تا به حال دیده بودم. این یک روز از زندگی یک دوست دختر خانه یا چیزی شبیه به آن بود. او دقیقاً می‌گفت: «از خواب بیدار می‌شوم، اسموتی درست می‌کنم و بعد نشان می‌دهم که کارم را روی رایانه‌ام انجام داده‌ام.» این خیلی عجیب است ببین چقدر زندگیت راحته ببین چقدر زندگیت خوبه من اینجا دارم در حال تقلا هستم و صادقانه بگویم، آنچه من پست کردم دقیقاً همان چیزی بود که هر روز تجربه می کردم.

من می خواستم یک “روز از زندگی” را پست کنم زیرا برای من خنده دار است. من می‌خواهم این ویدیو را پست کنم زیرا می‌خواهم مردم ببینند که چه روزی در زندگی کسی است که به دلیل اینکه شما آن را نمی‌بینید اخراج شده است، می‌دانید؟ هر بار که “روزی از زندگی” را می بینید، چیزی مجلل است.

وقتی آن را پست کردم، می‌خواستم مردم ببینند صنعت فناوری در چه شرایطی قرار دارد. و خوشبختانه برای من، بسیاری از مردم پاسخ می‌دادند و می‌گفتند: «دقیقاً شبیه همین است». بیدار میشی و فکر میکنی باید بری سر کار و نمیری. من یک مرحله کوچک داشتم که در آن حملات پانیک داشتم، زیرا اینطور بودم، تا کی قرار است این اتفاق بیفتد؟ چه زمانی قرار است منبع درآمد بعدی خود را پیدا کنم؟

اما نمی توانم در مورد آن استرس داشته باشم. من نمی‌خواهم در مورد آن استرس داشته باشم. می‌خواهم ببینم آیا کس دیگری این را تجربه کرده است یا خیر، و می‌خواهم آنها شروع به ارتباط با افراد دیگر کنند. همیشه چیزی وجود دارد که بتوانیم در هر موقعیتی بخندیم و خوشبختانه دقیقاً همین اتفاق افتاد.

ساراهی پلیو، 24 ساله، همکار سابق عملیات در سرویس روباتیک

روز جمعه بود، هفته قبل از روز شکرگزاری، و من یک جلسه در سطح شرکت برگزار کرده بودم. و مدیرم گفت: “هی، می‌توانی یک دقیقه بیرون بروی؟” او مرا به همراه سرپرستم بیرون کشید و گفت: «بسیار متاسفم که می گویم در حال اخراج گسترده هستیم.» به محض گفتن این حرف همه چیز یخ زد و من هیچ چیز دیگری نمی شنیدم. به دفتر برگشتم، مک بوکم را برداشتم، همه چیز را بیرون آوردم، کلیدها را برداشتم و به سرپرستم دادم. تمام مدت سعی می‌کردم گریه نکنم، چون می‌گویم: “اوه خدای من، من برای اولین بار از کار اخراج شدم.” بالاخره به ماشینم رسیدم و گریه کردم.

تصمیم گرفتم آن را پست کنم زیرا TikTok یک جنبه خوب و یک جنبه بد دارد. من می‌خواستم واقعی باشم زیرا می‌بینید که بسیاری از TikToks از نظر زیبایی‌شناختی دلپذیر هستند. مثال: من در ماه شش رقم می سازم، به مسافرت می روم، XYZ انجام می دهم. شما همچنین می خواهید افرادی را ببینید که درگیری های واقعی مانند اخراج شدن دارند. در ابتدا نمی خواستم آن را پست کنم، اما می دانستم که قرار است با مردم طنین انداز کنم. شما باید خوبی ها و بدی های زندگی خود را نشان دهید. بله، کار داشتم. و حالا من این کار را نمی کنم. و من مطمئن هستم که افراد دیگری نیز خواهند بود که با من طنین انداز خواهند شد.

آلخاندرا هرناندز، 37 ساله، مدیر برنامه نویسی سابق استخدام در متا

من TikTok را پست کردم زیرا هنوز در شوک بودم و به من کمک می کرد آنچه را که اتفاق می افتاد پردازش کنم. من خیلی عمد داشتم که چرا در رسانه های اجتماعی پست می گذارم زیرا می خواستم تا حد امکان افراد بیشتری از وضعیت من مطلع شوند تا بتوانند به من کمک کنند. و در کمال تعجب، افراد زیادی در TikTok با من تماس گرفتند. آنها نظرات من را گذاشتند و گفتند: “اگر چیزی در شرکت من دیدید به من اطلاع دهید” یا “این نام شرکت من است.”

تنها چیزی که تا به حال دیده‌ایم این است که متا 11000 نفر را اخراج می‌کند. اما در مورد تمام آن 11000 نفر و اینکه واقعاً چگونه تحت تأثیر این موضوع قرار می‌گیرند، چطور؟ من ویدیویی دیدم که زنی که در مرخصی زایمان بود، اخراج شد، درست است؟ این افراد واقعی هستند که تصمیمات بزرگی در مورد شغل خود گرفته اند. من در حال حاضر شش جنین فریز شده در یک فریزر در یک کلینیک باروری دارم که متا هزینه آن را پرداخت کرده است و اکنون باید مطمئن شوم که کارفرمای بعدی من هزینه باروری من را پرداخت می کند زیرا قرار بود من اینگونه باردار شوم. فکر نمی‌کنم مردم متوجه تأثیر پایین‌دستی این اخراج‌ها شوند.

این مصاحبه ها برای وضوح ویرایش و فشرده شده اند.

منبع