4 قانون، به گفته کارشناسان

“اگر همه چیز خوب پیش نمی رود – به عنوان مثال، شرکای یکدیگر نسبت به یکدیگر بیزاری می کنند، دائماً دعوا می کنند، نمی توانند مسائل را بدون تسلیم شدن و ایجاد رنجش مداوم حل کنند – آنگاه زمان وحشتناکی برای تلاش برای باز کردن رابطه است.” شف می گوید. “همه آن مسائل حل نشده همچنان وجود خواهند داشت و با فشار اضافی ناشی از تلاش برای ایجاد تعادل در نیازهای چند شریک، با قدرت کامل ظاهر خواهند شد.”

با این حال، روابط باز بلیط رایگان برای بوفه کیک خود را بخورید و خیلی بخورید نیست که ما گاهی اوقات آنها را دوست داریم. برای یک چیز، انرژی احساسی و ارتباطی که برای حفظ یک رابطه باز می شود، شوخی نیست. این بدان معنی است که آنها برای کار کردن به یک پایه سنگی محکم نیاز دارند. رک و پوست کنده بعید است که معرفی غیرتک همسری به یک رابطه ناموفق در تلاش برای نجات آن خوب باشد. به آن به عنوان نسخه مدرن بچه دار شدن برای نجات ازدواج خود فکر کنید. ممکن است یک حواس پرتی موقت باشد، اما احتمالاً در درازمدت ضرر بیشتری نسبت به فایده دارد.

شف می‌گوید: «اگر یک نفر در حال بدگویی، قلدری یا سوق دادن شریک زندگی‌اش به سمت غیرتک‌همسری رضایت‌بخش باشد، در این صورت واقعاً توافقی نیست و به احتمال زیاد در صورت او منفجر می‌شود.

برای کمک به حل این سوال بزرگ که این است، آیا رابطه من واقعاً کار می کند؟ Vrangalova پیشنهاد می کند که نیازهای اصلی خود را در رابطه شناسایی کنید، سپس سطح رضایت فعلی خود را در هر یک از این زمینه ها در مقیاس یک تا پنج رتبه بندی کنید.

با این حال، تنها کمتر از یک سال از رابطه ما گذشته است، اما من رسماً ظرفیت خود را برای یک مرد-زن بودن به حداکثر رسانده بودم. دلم تنگ شده بود اندیشه از اول لعنت به دیگران اما حالا، یکدفعه، مثل اینکه سوئیچ باز شده باشد، من از واقعیت غافل شدم لعنت به مردم دیگر از لعنت کردن دیگران همه به یکباره و هیچ کس خاصی نبودند – غریبه های داغ در قطار و غریبه های داغ که در میله ها به من ضربه زدند و تعداد تکان دهنده شعله های قدیمی که من به طور تصادفی در خیابان و در دی ام هایم شروع کردم به برخورد با آنها. نشانه ای از کائنات است که زمان بازگشت به ریشه های غیر تک همسری من فرا رسیده است.

بنابراین من کار را انجام دادم. آن شب با شراب و سوشی در غرفه ای در یکی از رستوران های مورد علاقه ما، از دوست پسرم خواستم رابطه ای باز داشته باشد – و او موافقت کرد!

ورانگالووا می‌گوید: «باز کردن برای زوج‌هایی که به دلایل غیرمرتبط با تک‌همسری با هم درگیر هستند، گزینه خوبی نیست. به عنوان مثال، اگر رابطه شما از فقدان عشق یا اعتماد، مهارت های ارتباطی و حل تعارض ضعیف، رنجش، رفتارهای توهین آمیز یا دستکاری، اهداف زندگی ناسازگار و غیره رنج می برد، بعید است که باز کردن رابطه کمکی به شما کند. (متاسف.)

شف می‌گوید: «اگر افراد از یکدیگر راضی هستند و می‌خواهند از نظر جنسی کاوش کنند یا افق‌های خود را گسترش دهند، در این صورت یک رابطه باز می‌تواند عالی عمل کند و حتی رابطه جنسی موجود آنها را زنده کند. با این حال، زمانی که افراد یا از یکدیگر ناراضی هستند یا نیازهای خود را در رابطه عاشقانه خود برآورده نمی کنند و در واقع به دنبال خروج از آن هستند، اما تمایلی به تنها بودن ندارند، از بین می رود.

ورانگالووا می‌گوید: «زوج‌های زیادی هستند که ممکن است در نهایت راه‌حل خوبی برای آنها باشد، اما ممکن است هنوز آماده معرفی افراد دیگر به این ترکیب نباشند. در این صورت، آنها همچنان می توانند سطح رضایت جنسی خود را با برقراری ارتباط با یکدیگر در مورد تخیلات جنسی خود افزایش دهند و برخی از آنها را در زندگی جنسی خود بگنجانند.

ورانگالووا می‌گوید: «باز شدن با شرکای جنسی دیگر جایگزین خوبی برای زوج‌هایی است که به طور کلی از رابطه‌شان نسبتاً خوشحال هستند و دلیل اصلی نارضایتی از ماهیت تک‌همسری خود رابطه ناشی می‌شود».

منطقی است که بسیاری از این افراد شریک که تمایل به رابطه جنسی را در خارج از رابطه خود تجربه می کنند، ممکن است به عنوان پاسخ به تک همسری توافقی نگاه کنند – تا حدی به این دلیل که کاملاً می تواند باشد!

در تئوری، یک رابطه باز به نظر می رسید مانند راه حل عالی، راهی ایده آل برای حفظ همه چیزهای خوب در مورد تک همسری در حالی که نیاز من به تازگی جنسی را برآورده می کند. اما چیزی که من بیشتر از عمل فیزیکی رابطه با دیگران از دست دادم، چیزی که بیشتر از بهترین بخش های رابطه ام می خواستم، آزادی مطلق این بود که با هرکسی که می خواستم لعنت کنم و به هیچ کس پاسخ ندهم. یک رابطه باز هرگز چنین چیزی را به من نمی داد. این فقط قرار بود یک چسب زخم باشد که ممکن است موقتاً مشکل واقعی موجود را بپوشاند و در نهایت تشدید کند – یعنی دیگر نمی‌خواستم در رابطه خودم باشم. به هر حال کافی نیست نه بیشتر از اینکه می خواستم مجرد باشم.

علاوه بر این، من از زمان کالج در یک رابطه سنتی و تک همسری نبودم، بنابراین شاید قرار بود سوار قطار One Dick Only شوم. می‌دانستم که در مرحله‌ای از راه، باز کردن رابطه‌مان احتمالاً گزینه‌ای است که می‌خواهم آن را بررسی کنم – چیزی که چندین بار، با نتایج متفاوت تا منفی، بلافاصله پس از شروع قرار ملاقات، برای دوست پسرم مطرح کردم. اما فعلاً می خواستم کمی به تک همسری بپردازم.

همکار ویراستار جنسیت و روابط

Vrangalova توصیه می کند از خود بپرسید که آیا مزایای باز کردن بیشتر از خطرات و چالش های بالقوه است. اکنون زمان آن است که – با خودتان و شریک زندگیتان – در مورد اینکه این خطرات و چالش ها ممکن است وجود داشته باشند، چگونه برنامه ریزی می کنید که آنها را برطرف کنید و آیا واقعاً مایل به پذیرش آنها هستید، واقعی باشید.

از زمانی که شروع به قرار ملاقات با سابقم کردم، همچنان ایده یک رابطه باز را مطرح می کردم، حتی اگر دوست پسرم به وضوح گفته بود که خواهان تک همسری است. (البته منصفانه بگوییم، در حالت معمولی مستقیم، او همچنین می‌خواست سه نفره باشد – اما این یک داستان متفاوت است.) در نگاهی به گذشته، این از نظر من در سطح اساسی بسیار ناخوشایند بود. از آنجایی که من تمایل آزاردهنده‌ای دارم که خود را «روشن‌فهم جنسی» و در نتیجه برتر بدانم، این حق را احساس کردم که کلمه خوب عدم تک‌همسری را به این دلیل که «تکامل یافته‌تر» و عملی‌تر از جایگزین است، تبلیغ کنم. TBH، من هنوز ممکن است به نوعی فکر کنم! (چون ممکن است من بدترین باشم!) اما جای من این نبود که بخواهم کسی را متقاعد کنم که نباید چیزی را که می خواهد بخواهد.

با این حال، همانطور که از نزدیک یاد گرفتم، تشخیص این که آیا باز کردن در واقع یک حرکت سالم است که رابطه شما را تقویت می کند، یا بندکشی است که به خاطر مسائلی که ترجیح می دهید به سادگی نادیده بگیرید، سیلی بزنید، سخت تر از آن چیزی است که به نظر می رسد. چگونه می‌دانید که به دلایل درستی باز می‌شوید یا فقط یک جدایی اجتناب‌ناپذیر را طولانی می‌کنید؟

سورپرایز – هیچ فرمول جادویی وجود ندارد، هیچ آزمایش خونی وجود ندارد که شما و همسرتان بتوانید تأیید کنید که در واقع یک رابطه باز هستید. با این اوصاف، راه‌هایی وجود دارد که می‌توانید بفهمید که آیا باز کردن یا شکستن رابطه، حرکت درستی است. در اینجا، کارشناسان نکاتی را برای رسیدن به خواسته های خود به اشتراک می گذارند – زیرا، بله، سخت تر از آن چیزی است که فکر می کنید.

سلامت کلی رابطه خود را بررسی کنید

Kayla Kibbe (او/او) سردبیر رابطه جنسی و روابط در Cosmopolitan است، جایی که همه چیزهای جنسی، عشق، دوستیابی و روابط را پوشش می دهد • او در آستوریا، کوئینز زندگی می کند و احتمالاً از صحبت کردن در مورد اینکه چقدر عالی است شما آن را مطرح می کنید • او را دنبال کنید توییتر و اینستاگرام

منبع

من گمان می کنم که من تنها کسی نیستم که این اشتباه را مرتکب شده است. از آنجایی که عدم تک همسری توافقی به طور فزاینده ای قابل مشاهده است، من فکر می کنم تمایل فزاینده ای به مشاهده روابط باز به عنوان نوشدارویی برای هر مشکلی در رابطه وجود دارد، به ویژه زمانی که این مشکلات شامل تمایل به رابطه جنسی خارج از روابط مذکور باشد. به گفته ژانا ورانگالووا، درمانگر جنسی، دکترا، استاد NYU در زمینه جنسیت انسانی، این یک مشکل بسیار رایج است. داده‌های حاصل از همکاری اخیر YouGov و اشلی مدیسون نشان می‌دهد که 60 درصد آمریکایی‌های شریک زندگی در مورد افراد دیگر خیال‌پردازی کرده‌اند و تقریباً نیمی از آنها از جنبه‌های جنسی روابط خود چندان راضی نیستند.

سپس این واقعیت وجود دارد که در حالی که تمایل به داشتن رابطه جنسی با افراد دیگر ممکن است نشانه چیزی جز این واقعیت نباشد که شما یک انسان دارای رابطه جنسی هستید و برای تک همسری مادام العمر آماده نیستید، اما ممکن است نشانه ای از بزرگتر بودن باشد. مشکلات درون رابطه – مشکلاتی که این رابطه را باز می کنند احتمالاً حل نمی شوند و حتی ممکن است تشدید شوند.

این واقعاً هیچ شگفتی بزرگی برای من یا BFF من نبود. من از ابتدا در مورد رابطه، به خصوص بخش تک همسری، تردید داشتم. وقتی با دوست پسر آن زمانم آشنا شدم، با خوشحالی چهار سال مجرد بودم، اوایل 20 سالگی ام را با هرکسی که راضی بودم و تمایل چندانی به تغییر آن موقعیت نداشتم. اما می‌دانی چه می‌گویند، نمی‌توانی جلوی کسی را بگیری که گرفتارش می‌شوی (بله، قرار بود آن را با آهنگ «شرط می‌بندم درباره من فکر کنی، نسخه تیلور» بخوانی)، و گاهی اوقات دلت برای یک پیر رمانتیک مدرسه ای که با وجود داشتن دو طلاق، دلش روی تک همسری است.

دکتر الیزابت «الی» شف، مربی روابط، می‌گوید: «بسیاری از افراد، علاوه بر شریک فعلی‌شان، در مورد رابطه جنسی با دیگران نیز خیال‌پردازی می‌کنند یا تمایل دارند. شف اضافه می‌کند که در بسیاری از موارد، این به خودی خود نشانه‌ای از یک مشکل نیست، بلکه فقط نشانه‌ای است که شما یک انسان غیرجنسی (معروف به غیرجنسی) هستید.

این ممکن است شبیه آزمایش کردن صحبت‌های کثیف، تماشای پورن با هم، شرکت در مهمانی‌های جنسی باشد، اما فقط با یکدیگر ارتباط برقرار کنید، و غیره. به طور خلاصه، راه‌هایی وجود دارد که می‌توانید زندگی جنسی خود را بدون باز کردن آن برای دیگران تقویت کنید، و ممکن است ارزش کاوش را داشته باشد. آنها را قبل از اینکه به سوی غیرتک همسری جهش کنید.

جوانب مثبت و منفی را در نظر بگیرید

برخی از زوج‌ها برای رفع این مسائل غیرمرتبط با تک‌همسری به باز کردن روابط متوسل می‌شوند، و به هر حال تقریباً همیشه منجر به جدایی می‌شود، فقط اغلب اوقات این جدایی زشت‌تر به پایان می‌رسد، زیرا با معرفی افراد دیگر و همه چیز پیچیده‌تر شده است. ورانگالوا می‌گوید: «احساسات سختی که با آن همراه است.

ورانگالووا می گوید: «اگر تعداد یک تا سه نفر بیشتر از چهار و پنج باشد، این نشان دهنده خوبی است که رابطه شما با مشکل مواجه شده است و بعید است که باز شدن این مشکل را حل کند.

از خود بپرسید که آیا راه های دیگری برای حل مشکلات در رابطه شما وجود دارد یا خیر

…دو هفته بعد، ما از هم جدا شدیم. و من… در واقع یه جورایی راحت شدم، TBH. هنگامی که این آرامش در هفته‌های بهبودی پس از جدایی پس از آن به شدت به شدت دلخراش شد، مجبور شدم با حقیقت ناراحت‌کننده‌ای روبرو شوم، حقیقتی که می‌دانستم مدتی از آن پنهان بودم: در واقع نمی‌خواستم یک رابطه باز داشته باشم. چیزی که می خواستم مجرد بودن بود. عدم تک همسری توافقی هرگز نمی توانست مشکلات رابطه من را برطرف کند، زیرا مشکل اصلی در رابطه من این بود که نمی خواستم در آن باشم یا حداقل به اندازه کافی نبودم.

بالستریری می گوید: “اگر احساس می شود خطرات دیگری وجود دارد که رابطه را دشوارتر از پاداش دادن می کند، ممکن است زمان جدایی فرا رسیده باشد.” “باز کردن رابطه ممکن است اجتناب ناپذیر را تسریع یا طولانی کند.”

مطمئن شوید که این چیزی است که شما *هردو* می خواهید

متنی است که اواخر آوریل گذشته برای بهترین دوستم فرستادم: «من شدیداً می‌خواهم با مردانی که دوست پسرم نیستند رابطه جنسی داشته باشم». “من فکر می کنم واقعاً باید در یک رابطه باز باشم.”

باز کردن یا جدا شدن تصمیمی نیست که باید (یا باید) یک شبه بگیرید، و آنها نیز تنها گزینه نیستند.

حتی اگر به این نتیجه رسیده باشید که رابطه شما سالم است و عامل اصلی علاقه شما به باز شدن میل به تازگی جنسی است، ممکن است ارزش داشته باشد که راه های دیگری را برای رفع این نیازها بدون باز کردن رابطه جستجو کنید.

کیت بالستریری روانشناس و درمانگر جنسی می گوید: «یکی از بزرگترین خطراتی که زوج ها متحمل می شوند این است که به سرعت به سمت غیرتک همسری بیایند، بدون اینکه به خود و یکدیگر زمان کافی برای کنجکاوی در مورد انگیزه ها یا روند باز کردن رابطه خود بدهند.»

باشه صدا زد اما درس گرفت.