32 نکته ای که درباره چهارشنبه نتفلیکس نمی دانستید

آگهی – ادامه مطلب را در زیر بخوانیدمنبع

در یک لحظه پلک زدن و از دست دادن آن، تایلر از آکادمی Nevermore دور می شود، پس از اینکه چهارشنبه او و انید را فریب داد تا با او عمارت گیتز را کاوش کنند. «آنها بازیگران را دوست ندارند [driving]. مجبور شدم دو فوت رانندگی کنم. این بازیگر به Seventeen گفت: باید آزمایشی می‌دادم تا مطمئن شوم که می‌توانم از عهده آن برآیم.

جورج بورسیا کوتاه ترین لورچ در تاریخ «خانواده آدامز» است.

صحبت از Lurch شد، یک نظریه طرفداران وحشتناک در مورد چشمان او وجود دارد.

هر دو دریاچه Brăneşti و Sterbei مورد استفاده قرار گرفتند و بازیگران باید یاد می گرفتند که چگونه برای فیلمبرداری قایقرانی کنند. جوی ساندی به تین ووگ گفت: “ما باید با هم مسابقه می‌دادیم، و این بسیار طاقت‌فرسا بود.

کافه Weathervane ادای احترام پنهانی از تیم برتون دارد.

پرسی هاینس وایت بزرگترین شوخی بازیگران بود.

بازیگر و کارگردان در همان اوایل با هم هماهنگ شدند. “اگر شروع می کردم باید یک برداشت را دوباره راه اندازی کنم [blinking]او به TODAY گفت، زیرا گاهی اوقات شما شروع به گریه می کنید.[It was] زمستان رومانیایی، این همه باد توی صورتم بود. من یاد گرفتم که روی خطوط دیگران پلک بزنم.”

برتون دوست داشت Thing را یک شخص واقعی بازی کند.

این کارگردان مشهور ابتدا قرار بود در سال 1991 کارگردانی کند خانواده آدامز، اما به دلیل کارش مجبور شد آن را رد کند بازگشت بتمن. نزدیک به دو دهه بعد، او قراردادی برای تهیه‌کنندگی و نوشتن یک فیلم انیمیشنی استاپ موشن امضا کرد که به نتیجه نرسید.

جنا اورتگا غرق در خون جعلی در آزمون آزمایشی خود حاضر شد.

جریان چهار شنبه در نتفلیکس

بینندگان چشم عقابی متوجه شدند که این شخصیت در قسمت اول یک چشم آبی شیشه‌ای دارد که تا پایان فصل ناپدید می‌شود. طرفداران TikTok فکر می کنند که Lurch در قسمت آخر ممکن است اصلا Lurch نباشد. برخی متقاعد شده‌اند که این یک تغییر شکل است که چهارشنبه را از آکادمی Nevermore دور می‌کند و نام‌هایی مانند Rowan، Marilyn Thornhill، و Principal Weems را به‌عنوان مظنون پرت می‌کند – یا حتی یک شخصیت مرموز که ما هنوز ندیده‌ایم.

Joy Sunday در ابتدا با لنزهای تماسی درخشان او ترسید.

هنگام فیلمبرداری فیلم ترسناک ایکس، این بازیگر برای گفتگو با تیم برتون تماس گرفت چهار شنبه. او به WIRED گفت: “من در موهایم خون مرحله ای و عرق گلیسیرین داشتم و یک برش بزرگ روی صورتم داشتم و بیش از 24 ساعت بیدار بودم.” “من وارد زوم شدم و [Tim] در واقع خندید باعث خنده ام شد. فکر می کردم دوست داشتنی بود.”

او خودش آن صحنه رقص ویروسی را طراحی کرد.

اورتگا هنگام فیلمبرداری از رقص ناخودآگاه مبتلا به کووید-19 شد.

این ستاره به WIRED گفت: “من حدود دو ماه قبل از شروع فیلمبرداری، کار روی ویولن سل را شروع کردم.” احتمالاً الان نمی‌توانم خیلی خوب بازی کنم، فقط به این دلیل که زیاد از خانه دور بودم و کار می‌کردم.» اما سفر جنا به ویولن سل هنوز تمام نشده است. “این چیزی است که من می خواهم به آن ادامه دهم.”

و او یاد گرفت که چگونه حصار بکشد.

این بازیگر در 66 سالگی نقش افسانه ای را بر عهده گرفت و او را به مسن ترین گومز تبدیل کرد خانواده آدامز تاریخ. واقعیت سرگرم کننده جایزه: کاترین زتا جونز با 53 سالگی نیز مسن ترین مورتیسیا است.

صحنه دوش خون چندین بار گرفت.

صحنه های قایق رانی Poe Cup در دو دریاچه مجزا فیلمبرداری شد.

در حالی که چهارشنبه پس از ملاقات با او در یک رویا، جد خود را “خوب” می نامد، در جامعه زائران – دوره زمانی که او از آنجا آمده است – “گودی” به عنوان پیشوند برای زنان استفاده می شد، مشابه “خانم” یا “خانم”.

هانتر دوهان باید برای یک صحنه امتحان رانندگی می داد.

تیم برتون را به عنوان کارگردان اضافه کنید، بازیگرانی از جمله کاترین زتا جونز، بازی تاج و تخت گوندولین کریستی، بازیگر اصلی و چهارشنبه آدامز، کریستینا ریچی، و نتیجه جادوی ناب تلویزیونی است. ما داستان‌های واقعی را کشف کرده‌ایم که چگونه یک شعبده باز نقش Thing را انتخاب کردند، آن صحنه رقص ویروسی، و اینکه چرا جنا اورتگا با تیم برتون غرق در خون جعلی در تست بازیگری خود حاضر شد. بنابراین، اگر جرات دارید، با این فهرست چیزهای کم‌شناخته پشت دروازه‌های Nevermore Academy بروید.

اورتگا به MTV News گفت که فکر می‌کند ریچی، بازیگر نقش چهارشنبه آدامز در سال 1991، نمی‌خواست با ارائه پیشنهاداتی “غیرقابل” به نظر برسد. از طرف دیگر، اورتگا از کپی برداری بیش از حد از عملکرد سلف خود عصبی بود. نتیجه؟ این جفت تمام صحبت ها در مورد شخصیت را خارج از محدودیت نگه داشتند. «فکر می‌کنم وقتی او سر صحنه بود، هیچ‌کدام از ما نگفتیم چهار شنبه اورتگا گفت: یک بار به یکدیگر.

به «خانواده آدامز» اصلی اشاره می شود.

بازیگر متعهد به نقش. این بازیگر به Vanity Fair گفت: «این پروتز روی ابروهایم بود تا این نگاه را به من بدهد. “اما من فکر می‌کنم که کلاه‌های طاس همیشه عالی به نظر نمی‌رسند، بنابراین امیدوارم بتوانم آن را بسیار قانع‌کننده‌تر کنم.”

برخی از بازیگران پس از فیلمبرداری هم اتاقی شدند.

برای کمک به بازیگری که نقش Thing را بازی می‌کند در موقعیت‌های بعضاً ناخوشایند قرار گیرد، باید شخصی‌سازی انجام می‌شد. “ناگهان ما وارد این دنیا شدیم، بسیار شبیه به طراحی دکورها ماپت ها، جایی که چیزها باید بالا بروند. مارک اسکروتون، طراح تولید، به Gold Derby گفت: باید درهای دریچه ای داشته باشید، باید راه های پنهانی برای جذب بازیگر داشته باشید.

هیولای هاید توسط یک بازیگر نیز بازی شد.

“من خریدم [a] پوستر قدیمی تیپی هدرن در پرنده ها. نشان دادم [Gwendoline Christie] یک عکس از آن گفتم: “این همان کسی است که فکر می کنم تو هستی.” و کالین اتوود به ورایتی گفت: “من آن را دوست دارم.”[Principal Weems] نوعی ناسازگاری خودش است، به روشی کاملاً متفاوت.”

کاترین زتا جونز بیشترین زمان را صرف آرایش مو و آرایش کرده است.

دنیل هیمشات هاد ترسناک را سر صحنه فیلمبرداری زنده کرد. در عکسی از پشت صحنه که توسط نتفلیکس به اشتراک گذاشته شده است، مجری بدلکاری در حالی دیده می شود که برای تقلید از حرکات استخوان سوز هیولا، رکاب و عصا پوشیده است.

کریستینا ریچی تقریباً در برنامه حضور نداشت.

این بازیگر ریسک بزرگی کرد – اما خوشبختانه نتیجه داد. او به تین ووگ گفت: “ما رگه های نقره ای را در موهایم امتحان کردیم. بافته های کوتاه و ریز. قیطان های بسیار بلند و ضخیم.” “به آرایشگر گفتم… “هی، شاید فقط موهای واقعی ام را کوتاه کن.” گفت مطمئنی؟ و من گفتم: “هی، اگر وقت داریم آن را بزرگ کنیم، وقت داریم آن را بزرگ کنیم. فقط ببینیم.” و سپس [Tim Burton] دوستش داشت.”

او همچنین نواختن ویولن سل را آموخت.

کولین اتوود، طراح لباس برنده اسکار، به ورایتی گفت: «من یک نوار خاکستری و مشکی می‌خواستم، اما واقعاً از ظاهر آن‌ها در دنیا خوشم نمی‌آمد. “بنابراین من در نهایت خطوط را کشیده و نقاشی کردم.” سپس نوارها را غربال کردند و در نتیجه ظاهری نرم‌تر روی لباس او پیدا کردند.

لباس‌های اصلی ویمز از یک فیلم هیچکاک الهام گرفته شده است.

تصور اینکه شخص دیگری نقش معلم «نورمی» Nevermore را بازی کند سخت است. اما زمانی که فیلمبرداری برای اولین بار شروع شد، بازیگر زن ثورا برچ (معروف به دانی از هوکوس پوکوس!) به عنوان شخصیت مشابه، تامارا نواک انتخاب شد. وقتی که ظاهراً به دلیل تفاوت‌های خلاقانه ترک تحصیل کرد، برتون نقش مرلین تورن‌هیل را برای ریچی ساخت. او حتی مجبور شد برخی از صحنه های توس را با استفاده از صفحه سبز دوباره فیلمبرداری کند.

ریچی و جنا اورتگا هرگز یادداشت های شخصیت ها را با هم مقایسه نکردند.

خوابگاه Enid and Wednesday نام اوفلیا هال است که به نام خواهر مورتیشیا در سریال اصلی تلویزیونی نامگذاری شده است، و نام اصلی لاریسا ویمز به نام “Miss Weems” پرستار بچه خانواده از همان برنامه گرفته شده است. تایلر می گوید: زنگ زدی؟ در یک صحنه – اشاره آشکار به خط به یاد ماندنی Lurch. و کد Nightshades یک ضربه دوگانه است، شاید واضح ترین تخم مرغ عید پاک از همه آنها باشد.

جنا اورتگا برای این نقش چتری کوتاه کرد.

طرفداران بیش از 1 میلیارد ساعت تماشا کردند چهار شنبه تنها در یک ماه، رکوردها را شکست و آن را به دومین برنامه موفق انگلیسی زبان در تاریخ نتفلیکس تبدیل کرد.

این سریال در رومانی فیلمبرداری شده است.

او به Seventeen گفت که برای درک بهتر شخصیت خود، انید سینکلر، این بازیگر در یک کمپ بوت گرگینه شرکت کرد. “من و چند مرد دیگر که روی زمین می خزیم و به هم می نالیدیم؟ این عجیب بود. من هرگز آن را فراموش نمی کنم.”

بخش کمد لباس لباس چهارشنبه را با دست نقاشی کرد.

دوئل بزرگ چهارشنبه و بیانکا بارکلی (یکشنبه شادی) چیزی جز حماسه نیست. اورتگا به نتفلیکس گفت: «راستش در مورد این قسمت خیلی عصبی بودم، زیرا می‌خواهم عدالت را رعایت کنم. بنابراین هفته ای دو بار به درس شمشیربازی می رفتم.

اما مایرز نیز باید مهارت خاصی را کامل می کرد.

آگهی – ادامه مطلب را در زیر بخوانید

این یکی از پرمخاطب ترین نمایش های نتفلیکس در تمام دوران است.

تام ترنبول، سرپرست VFX به نتفلیکس گفت: “اولین تماس تلفنی که با تیم داشتم، او می خواست Thing از یک بازیگر، یک مجری گرفته شود.” ویکتور دوروبانتو، شعبده باز، کت و شلوار آبی رنگی پوشیده بود تا بدنش قابل ویرایش باشد.

این مجموعه به گونه ای تنظیم شده بود که با ویکتور دوروبانتو مطابقت داشته باشد.

عجیب و غریب؟ بررسی. کوکی؟ قطعا. اسرار امیز؟ خیلی ترسناک؟ شرط می بندی. چهار شنبه در نتفلیکس دنیای استریم را طوفان کرده است و خانواده آدامز را نشان می دهد که همه از قبل می شناسند و دوست دارد از طریق یک لنز حتی تیره تر می ترسد. جنا اورتگا به عنوان نقش اول می درخشد و شخصیت طعنه آمیز را با چشمان پلک نزن، سبک گوتیک و نگرش بی تاثیر خود زنده می کند. جای تعجب نیست که این ستاره 20 ساله برای کار باورنکردنی خود نامزد جایزه گلدن گلوب شد.

چهار شنبه تولید پس از آن که اورتگا فاش کرد که به او دستور داده شده در حالی که احساس بیماری می کند فیلمبرداری کند، مورد انتقاد قرار گرفت. او به NME گفت: “آنها بین دو نوبت به من دارو می دادند زیرا ما منتظر نتیجه مثبت بودیم.” هنگامی که آزمایش کووید-19 او مثبت شد، MGM او را از مجموعه خارج کرد.

تیم برتون تصمیم گرفت چهارشنبه نباید پلک بزند.

بازیگران در طول زندگی مشترک در رومانی زمان زیادی برای پیوند داشتند. آن‌ها اغلب عکس‌های مسخره‌ای را از مجموعه به اشتراک می‌گذارند، روی پست‌های یکدیگر نظر می‌دهند، و در مصاحبه‌ها درباره کار کردن با هم مشتاق هستند. اما مایرز به J-14 از جنا اورتگا گفت: “او باورنکردنی است، من او را تا حد مرگ دوست دارم.” پرسی هاینس وایت (خاویر) و جورجی فارمر (آژاکس) حتی پس از بازگشت به خانه در لس آنجلس هم اتاقی شدند.

بازیگری که به یاد ماندنی ترین گاف خاویر تورپ را بازی کرد؟ او یک چرخ دستی گلف را از مجموعه دزدید. او و جورجی فارمر (آژاکس) پس از تعقیب خدمه در خیابان “به مشکل خوردند”.

شاید نام گودی آدامز گودی نباشد.

او به تین ووگ گفت: «نگاه کردن در آینه در مقابل دیدن خودم در صفحه نمایش کمی دیوانه کننده است. “این خنده دار است که برای اولین بار در صحنه فیلمبرداری با کسی ملاقات کنم، و آنها بگویند، “چرا اینقدر به من نگاه می کنی؟” به خاطر مخاطبین.» با این حال او به آنها عادت کرد. به حدی که گاهی اوقات فراموش می‌کرد که آن‌ها را در اختیار دارد، به خانه می‌رفت و مجبور می‌شد برای بازگرداندن آنها به سفر برود.

فرد آرمیسن برای بازی در نقش عمو فستر واقعا سرش را تراشید.

فیلمبرداری در اینجا به تولید اجازه داد تا حس گوتیک و معماری بلند را به تصویر بکشد. نمای بیرونی آکادمی Nevermore، قلعه کانتاکوزینو است و سایر مکان‌های فیلمبرداری شامل بناهای تاریخی مانند Palatul Monteoru و Casa Niculescu-Dorobantu، باغ گیاه‌شناسی بخارست، و ایستگاه قطار معروف Gara Regala است.

این سومین تلاش تیم برتون در پروژه «خانواده آدامز» بود.

“ما با هم کار کردیم تا این را ایجاد کنیم [modern] مورتیسیا،” طراح آرایش و مو تارا مک دونالد به BuzzFeed گفت. از اکستنشن موهای او (زتا جونز مقداری از موهای خود را برای استفاده استفاده کرد!) تا پوشاندن بدنش با زیرسازی رنگ پریده، تغییر شکل حدود دو ساعت و نیم طول کشید.