23 کتاب از نویسندگان لاتینکس برای خواندن این ماه و پس از آن

تصویر ممکن است موارد زیر را شامل شود: آگهی، پوستر، بروشور، کاغذ، و بروشور

هر دو در پایان می میرند اثر آدام سیلورا

20. ماریا ماریا توسط Marytza K. Rubio

جلد کتاب

«تو من را در هولا داشتی» اثر الکسیس داریا

8. پسران قبرستان توسط آیدن توماس

ادبیات گوتیک در این رمان اسرارآمیز و جذاب اثر Marytza K. Rubio با چیزهای خارق العاده روبرو می شود. یک سری داستان کوتاه، ماریا ماریا در جادوی آمریکایی مکزیکی به روشی وحشتناک و در عین حال کاملاً بازیگوش می پردازد که باعث می شود شما بیشتر بخواهید.

21. خواهران نئوپلیتین توسط مارگو کاندلا

«در کشوری که دوست داریم» اثر دایان گوئررو

7. تو مرا در هولا داشتی توسط الکسیس داریا

«فوریا» اثر یامیل سعید مندز

14. معامله در رویاها توسط لیلیام ریورا

اولگا در خواب می میرد اثر ژئوچیتل گونزالس

17. ستاره ها را باز پس بگیرید ویرایش شده توسط Zoraida Córdova

یک رمان دیستوپیایی YA که توسط آمازون توصیف شده است:خارجی ها ملاقات می کند مکس دیوانهداستان پر اکشن لیلیام ریورا، نالا و خدمه دخترانه‌اش را دنبال می‌کند که او به معنای خواهری، خانواده انتخابی و بقا می‌پردازد.

“راهنمای لزبینا برای مدرسه کاتولیک” توسط سونورا ریس

6. در کشوری که دوستش داریم توسط دایان گوئررو

حسن نیت

حسن نیت

سابرینا و کورینا: داستان ها

حسن نیت

جلد کتاب

“نفرین جادوگر شب” اثر الکس آستر

13. فوریا توسط یامیل سعید مندز

جلد کتاب

خواندن کلاسیک توسط نویسندگان Latinx شامل صد سال تنهایی اثر گابریل گارسیا مارکز، خانه در خیابان مانگو توسط ساندرا سیسنروس، یکی از پرفروش ترین کتاب های الیزابت آسودو، و کیمیاگر توسط پائولو کوئیلو، به نام چند. اگر از طرفداران کتاب های مصور هستید، مطالعه کنید La Boriqueña توسط ادگاردو میراندا رودریگز. طرفداران گلچین ممکن است لذت ببرند زبان های وحشی را نمی توان رام کرد، ویرایش شده توسط Saraciea J. Fennell.

«گوتیک مکزیکی» اثر سیلویا مورنو-گارسیا

11. من دختر مکزیکی کامل شما نیستم توسط اریکا ال. سانچز

افلیا بعد از همه اثر راکل ماری

23. بدون فیلتر و دروغ های دیگر توسط کریستال مالدونادو

حسن نیت

حسن نیت

«من دختر مکزیکی کامل تو نیستم» نوشته اریکا ال. سانچز

12. نفرین جادوگر شب توسط الکس آستر

حسن نیت

خواهران نئوپلیتین اثر مارگو کاندلا

22. پس از همه اوفلیا توسط راکل ماری

حسن نیت

فراخوان همه طرفداران سبک گوتیک و ترسناک: سیلویا مورنو-گارسیا باید در مجموعه کتاب بعدی شما گنجانده شود. پرفروش ترین و به زودی سریال Hulu داستان یک فرد اجتماعی مکزیکی نومی تابوآدا را دنبال می کند که او به حومه شهر فرستاده می شود تا در مورد ادعاهای عجیب و غریب، اما شاید صادقانه پسر عمویش در مورد شوهر جدیدش تحقیق کند.

سابرینا و کورینا مجموعه‌ای از داستان‌های برنده جایزه در مورد بومیان لاتین در کلرادو است که به حقایق سخت در مورد نژاد، زنانگی، دوستی و خشونت علیه زنان می‌پردازد.

حسن نیت

نگاهی دلخراش و درون نگر به عشق و زندگی، این نیویورک تایمز کتاب پرفروش باعث می‌شود که شما آشکارا در وان بستنی هق هق بزنید و آرزو کنید کاش می‌توانید هر دو MC را نجات دهید. متئو تورز و روفوس امتریو را دنبال کنید تا آخرین روز زندگی خود را بر روی زمین به بهترین شکل زندگی کنند – و شاید در حین تلاش عاشق شوند.

گلچینی که گرایش لاتین در فضا را به سطح بین کهکشانی می برد. نویسندگانی مانند ایزابل ایبانیز، دانیل خوزه اولدر و لیلیام ریورا گرد هم می آیند تا داستان های کوتاهی را تصور کنند که خواننده را در زمان و مکان به سفری می برد تا به روشی متفکرانه (و تخیلی) به بررسی نارسایی لاتین بپردازد.

جلد کتابتصویر ممکن است موارد زیر را شامل شود: آگهی، پوستر، بروشور، کاغذ، بروشور، انسان و شخص

حسن نیت

کتاب مورد علاقه #BookTok الکس آستر، نویسنده مشهور TikTok، نفرین جادوگر شب، اولین مورد در یک دوشناسی درجه متوسط ​​است که مملو از پایه های صندلی شما و اسطوره های پیچیده بر اساس اساطیر کلمبیایی است.

در کشوری که دوستش داریم خاطرات بدون فیلتر و دلخراشی است که به زندگی او می پردازد نارنجی سیاه جدید است ستاره دایان گوئررو در حالی که این خاطرات در نهایت داستان پیروزی و انعطاف‌پذیری است، اما همچنین بر حقایق سخت در مورد زندگی فرزند مهاجران غیرقانونی که در ایالات متحده زندگی می‌کنند و نقص‌های سیستم مهاجرتی ایالات متحده تمرکز دارد. این خاطرات با میشل برفورد نوشته شده است.

پس از همه اوفلیا یک رمان جوان معاصر است که به لاتین‌های دگرباشان نمایشی می‌دهد که شایسته آن هستند. وقتی اوفلیا روجاس خود را در حال عاشق شدن با دختر ساکت کلاسش می بیند، همه چیزهایی را که فکر می کرد در مورد خودش، تمایلات جنسی و افرادی که او را احاطه کرده اند زیر سوال می برد. این یک رمان مفید است که به شما یادآوری می‌کند که نمی‌توانید بر اساس انتظارات دیگران زندگی کنید، فقط انتظارات خود را دارید.

در اولین رمان خود، نایما کاستر در حالی که به زندگی شخصیت اصلی خود می پردازد – یک آفریقایی-لاتینی که پس از چند سال دوری به محله تقریباً ناشناخته بروکلین خود به خانه بازمی گردد، به موضوعات گسترده ای مانند اصیل سازی و مهاجرت می پردازد. این یک رمان بزرگسال جذاب است که خانواده را در خود جای داده است، و در هسته اصلی آن انسان بودن به چه معناست.

رمان پرفروش اریکا ال. سانچز، داستانی در سن بلوغ که به مرگ، غم و معنای دختر مکزیکی «کامل» بودن می پردازد، کلیشه ها، فشارهای غیرواقعی و بیش از همه تأکید دارد. گفتن حقیقت در این داستان گیرا

«سابرینا و کورینا» اثر کالی فاجاردو آنستین

2. دومینیکنا توسط آنجی کروز

جلد کتاب

حتی با وجود فشار به سمت شیوه های استخدام فراگیرتر و تلاش های هماهنگ در سراسر صنعت نشر برای خرید نسخه های خطی بیشتر توسط نویسندگان رنگین پوست، به همان نویسندگان گفته شده است که ناشران نمی دانند چگونه رمان های خود را به بازار عرضه کنند. بنابراین در این ماه میراث لاتینکس، زرق و برق از شما می خواهد که تلاشی هماهنگ برای حمایت از کتاب های نوشته شده توسط نویسندگان لاتینکس انجام دهید. همه آنها از طریق خرده فروشان تجاری بزرگ مانند آمازون در دسترس هستند – اما اگر بتوانید قدمی فراتر بردارید، می توانید از یک کتابفروشی مستقل متعلق به Black یا Latinx نیز خرید کنید.

طرفداران Telenovela و rom-com به طور یکسان عاشق رمان الکسیس داریا خواهند شد تو مرا در هولا داشتی. آ نیویورک تایمز انتخاب ویرایشگر و یک مجله ای بهترین انتخاب عاشقانه، این یک خواندن هوشمندانه و جذاب است که شادی (و عشق!) لاتینکس را در خط مقدم قرار می دهد. خواندن آن برای همه ضروری است جین ویرجین طرفداران

«در زمان پروانه‌ها» نوشته جولیا آلوارز

4. میراث Orquídea Divina توسط زورایدا کوردووا

با الهام از داستان مادر خود نویسنده، دومینیکنا آنا کانسیون 15 ساله را دنبال می کند که با مردی دوبرابر سن خود ازدواج می کند و از جمهوری دومینیکن به شهر نیویورک نقل مکان می کند و آشفتگی عاطفی پس از آن را بررسی می کند. آمازون این کتاب را به عنوان “پرتره ای حیاتی از تجربه مهاجران و داستان بی انتها به بلوغ رسیدن یک زن جوان که صدای خود را در جهان پیدا می کند” معرفی کرد.

3. در زمان پروانه ها توسط جولیا آلوارز

«خیابان هالسی» نوشته نعیما کاستر

16. اولگا در خواب می میرد توسط Xochitl Gonzalez

بدون فیلتر و دروغ های دیگر اثر کریستال مالدونادو

مارگو کاندلا خانواده های ناکارآمد را در خط مقدم آخرین رمان خود قرار می دهد. نگاهی متفکرانه و جذاب به زندگی سه خواهری که از مکانیسم‌های مقابله‌ای مختلف برای زنده ماندن در دوران کودکی و مقابله با بزرگسالی استفاده می‌کنند. وقتی این سه در یک عروسی دوباره گرد هم می‌آیند، هیچ آسیبی وجود ندارد که باید آشکار شود و بسته شود تا خواهران کاملاً متفاوت بتوانند به عنوان یک خانواده منسجم در زندگی خود به جلو حرکت کنند.

جلد کتاب

تقریباً 95 درصد از رمان های آمریکایی منتشر شده از سال 1950 تا 2018 توسط نویسندگان سفیدپوست نوشته شده است، حتی اگر سفیدپوستان تنها 60 درصد از جمعیت را تشکیل می دهند. و در خود صنعت چاپ و نشر، تنها 6 درصد آنها را لاتینکس در زمینه های مختلف می شناسند که شامل پست های سطح اجرایی، کارکنان تحریریه، فروش و عوامل ادبی می شود. این ارقام برای افراد سیاه پوست، بومی و خاور میانه نیز کمتر است.

حسن نیت

یک رام کام با صدای YA که زندگی کت سانچز 17 ساله را دنبال می کند که او از رسانه های اجتماعی برای حرکت در جهان به عنوان جایگزین خود استفاده می کند: مکس. یعنی تا زمانی که یک عکس دزدیده شده از او در فضای مجازی پخش شود و او مجبور شود کارهای خود را محاسبه کند – و با عواقب آن روبرو شود.

جلد کتاب

حسن نیت

جلد کتاب

در زیر، ما 23 کتاب دیگر از نویسندگان لاتینکس را که باید بخوانید، از خاطرات دلخراش گرفته تا عاشقانه های تند گردآوری کرده ایم. این یک لیست غیر جامع است و توصیه‌های Latinx بیشتری را می‌توانید در Latinx Reads، اینستاگرامی که به کتاب‌های نوشته شده توسط، برای و درباره لاتینکس‌ها اختصاص داده شده است، پیدا کنید.

1. سابرینا و کورینا اثر کالی فاجاردو آنستین

جلد کتاب

«پسران قبرستان» اثر آیدن توماس

9. خانه ارواح توسط ایزابل آلنده

خانه ارواح

حسن نیت

تصویر ممکن است موارد زیر را شامل شود: آگهی، پوستر، بروشور، کاغذ، بروشور، انسان و شخص

بازپس گیری ستارگان اثر زورایدا کوردووا

18. Hacienda توسط ایزابل کاناس

«معامله در رویاها» نوشته لیلیام ریورا

15. خیابان هالسی توسط نعیما کاستر

حسن نیت

حسن نیت

نزدیک به 30 سال پس از انتشار، در زمان پروانه ها به لطف تفسیرهای سیاسی تلخ و نگاهی بدون فیلتر به زندگی در جمهوری دومینیکن تحت دیکتاتوری ژنرال رافائل لئونیداس تروخیو، باید خواند. این رمان چهار خواهر را دنبال می‌کند که به عنوان دختر، عاشق، و شورشی در زندگی‌شان کاوش می‌کنند تا «هزینه‌های انسانی سرکوب سیاسی» را آشکار کنند. طرفداران آلوارز نیز از رمان مورد انتظار او خوشحال می شوند زندگی پس از مرگ.

حسن نیت

حسن نیت

آ نیویورک تایمز کتاب پرفروش، اولگا در خواب می میرد اولین کار خیره کننده Xochitl Gonzalez است که حقیقت را در مورد “رویای آمریکایی” و ویرانی به جای مانده توسط طوفان فاجعه بار ماریا در پورتوریکو بررسی می کند. این کمدی عاشقانه هوشمند شما را وادار می‌کند که از اولگا، یک برنامه‌ریز عروسی در نیویورک برای 1% ریشه‌یابی کنید، زیرا او با درام خانوادگی سر و کار دارد و داستان عشقی خودش را پیدا می‌کند.

جلد کتاب

پسران قبرستان اولین رمان آیدن توماس نویسنده پرفروش است. رمان ماوراء الطبیعه بزرگسالان جوان داستان Yadriel، یک ترنس بروجکس را دنبال می کند که می خواهد خود را به خانواده اش ثابت کند. پس از احضار یک روح، او مجبور می شود در یک ماجراجویی سریع به آرامش روح کمک کند.

این رمان معاصر YA که یکی از منتخب باشگاه کتاب ریس ویترسپون است، یک ستاره جوان فوتبال آرژانتینی را دنبال می‌کند که در تلاش برای تحقق رویاهای ورزشی خود است. رمان مملو از عاشقانه، اشتیاق و یادآوری سخت است که شما زندگی را برای خودتان زندگی می‌کنید، نه هیچ‌کس دیگر – حتی برای والدینتان.

جلد کتاب

«خانه ارواح» اثر ایزابل آلنده

10. گوتیک مکزیکی توسط سیلویا مورنو-گارسیا

«وارث اورکودیا دیوینا» نوشته زورایدا کوردووا

5. راهنمای لزبینا برای مدرسه کاتولیک توسط سونورا ریس

افلیا پس از همه پوشش

حسن نیت

جلد کتاب

اولین رمان سونورا ریس، راهنمای لزبینا برای مدرسه کاتولیک، حتی قبل از انتشار، هزاران هیپ ایجاد می کرد. رمان معاصر YA داستان نوجوانی را دنبال می‌کند که پس از اینکه به‌عنوان دگرباش توسط بهترین دوست سابقش بیرون می‌رود، به مدرسه می‌رود. در مدرسه جدیدش، یامیلت فلورس جعل می کند که مستقیم است و به پیچیدگی های تظاهر به کسی که نیستید می پردازد، در حالی که سعی می کند به عنوان یک دانش آموز و دختر کامل، انتظارات غیرواقع بینانه والدین را حفظ کند.

به عنوان یکی از مهم ترین رمان های قرن بیستم معرفی می شود، خانه ارواح در اولین رمان ایزابل آلنده، روایت بین نسلی، تفسیر سیاسی پیچیده ای را با عشق و سرنوشت می بافد تا داستانی فراموش نشدنی خلق کند.

حسن نیت

بعد از خواندن و لذت بردن گوتیک مکزیکی، این داستان زیبای ناراحت کننده را انتخاب کنید. این رمان هیجان‌انگیز در مکزیک پس از جنگ استقلال، شما را با دنبال کردن صحنه‌های ترسناک در Hacienda San Isidro دچار لرز می‌کند.

19. هر دو در پایان می میرند توسط آدام سیلورا

حسن نیت

جدیدترین رمان Zoraida Córdova نویسنده مجموعه بروکلین بروجاس، میراث Orquídea Divina، داستان خانواده‌ای را دنبال می‌کند که به دنبال حقیقتی هستند که در پس میراث مخفی خود قبل از اینکه آنها را از بین ببرد. مطابق با بررسی کتاب نیویورک تایمز، فانتزی معاصر برای طرفداران آلیس هافمن، ایزابل آلنده و سارا ادیسون آلن عالی است.

جلد کتاب در زمان پروانه ها

Marilyn La Jeunesse نویسنده ای در شهر نیویورک است. او را در اینستاگرام دنبال کنید @mtlajeunesse.

منبع تصویر ممکن است موارد زیر را شامل شود: آگهی، پوستر، انسان، شخص، بروشور، کاغذ، بروشور، الکترونیک و دوربین

حسن نیت