21 بهترین مرطوب کننده و کرم صورت (تست شده و بررسی شده برای سال 2023)

یکی از بزرگترین تصورات غلط این است که یک کرم صورت باید صدها دلار هزینه داشته باشد تا کار کند. دکتر مارکوس می‌گوید: «مرطوب‌کننده‌ها لزوماً نیازی ندارند که فانتزی یا گران قیمت باشند تا پوست شما را هیدراته نگه دارند.» گفته می شود، شما نمی خواهید از اولین مرطوب کننده ای که می بینید استفاده کنید. در اینجا چیزی است که هنگام انتخاب بهترین مرطوب کننده صورت باید به آن فکر کنید:

به نوع پوست خود فکر کنید.

همانطور که ممکن است حدس بزنید، پوست فوق العاده خشک و پوسته پوسته من به مرطوب کننده کاملا متفاوتی نسبت به دوستان چرب و براق من نیاز دارد. به گفته دکتر میکایلوف، نوع عمومی پوست شما و نگرانی های پوستی از قبل موجود بهترین شاخص برای اینکه چه نوع مرطوب کننده ای باید استفاده کنید است.. اغلب مرطوب‌کننده‌ها با نوع پوستی که هدف قرار می‌دهند برچسب‌گذاری می‌شوند، اما نه همیشه. در این صورت، شما می خواهید به مواد تشکیل دهنده و قوام آن نگاهی بیندازید، بنابراین بیایید نگاهی دقیق تر به آن برچسب ها بیندازیم.

قوام فرمول را بررسی کنید.

لوسیون‌ها، ژل‌ها، کرم‌ها، مومیایی‌کننده‌ها – قوام مرطوب‌کننده صورت شما نیز تفاوت را ایجاد می‌کند. دکتر لاو توصیه می کند کسانی که پوست چرب دارند از فرمول های سبک تر و بدون چربی استفاده می کنند که پوست را بدون احساس سنگینی آبرسانی می کند و کسانی که پوست خشک و حساس دارند از فرمول های سنگین تر و مومیایی مانند استفاده می کنند.. دکتر میکایلوف می‌افزاید: «بیشتر افرادی که پوست چرب‌تری دارند، با مرطوب‌کننده‌های سبک‌تر و تقریباً مبتنی بر ژل بهتر عمل می‌کنند.» در مورد کسانی که در سمت خشک‌تر از این طیف قرار دارند، کرم نرم‌کننده و غلیظ‌تر با نسبت گیاهی بالاتر. روغن ها برای مرطوب کننده ها مناسب تر خواهند بود.

به فصل جاری فکر کنید.

در آخر، به زمان استفاده از کرم صورت خود توجه کنید. دکتر مارکوس می گوید که پوست هرگز نباید با محصولات سنگینی کند، بنابراین مهم است به وضعیت پوست خود در طول سال نگاه کنید و مرطوب کننده خود را بر اساس آن تنظیم کنید. دکتر لاو توضیح می دهد: “اگر در تابستان در آب و هوای متفاوتی با زمستان زندگی می کنید، آنچه در تابستان برای شما مناسب است احتمالاً برای هوای زمستان خیلی سبک است.” کسانی که پوست چرب دارند ممکن است ژل های سبک را در تابستان و کرم های سبک را در زمستان ترجیح دهند، در حالی که کسانی که پوست خشک دارند ممکن است کرم ها را در تابستان و کرم های سنگین تر یا مومیایی کننده ها را در زمستان ترجیح دهند. دکتر Mikaiov می‌گوید حتی پوست‌های غیرچرب و خشک نیز ممکن است این کرم‌های ژل سبک وزن را در شرایطی که آب و هوا گرم و مرطوب است ترجیح دهند.منبع