20 بهترین کاهش دهنده منافذ 2023، به گفته متخصصان پوست

درمان‌های داخل مطب که کلاژن و الاستین می‌سازند، روش مؤثر دیگری برای درمان منافذ XL هستند. دکتر لوین خاطرنشان می‌کند که اگر می‌خواهید فراتر از محصولات موضعی فهرست شده در زیر بروید، به خدمات بازسازی سطح لیزر مانند LaseMD Ultra یا Halo توجه کنید. او می‌گوید: «درمان‌های میکرونیدلینگ با فرکانس رادیویی مانند GeniusRF، درمان‌های اولتراسوند متمرکز مانند اولتراپی، و لایه‌برداری شیمیایی نیز کیفیت پوست را در طول زمان بهبود می‌بخشند.

یکی از معدود چیزهایی که بیش از یک برک زودرس خسته کننده تر است، برخورد با منافذ مسدود و بزرگ است. وارد کنید: بهترین کم‌کننده‌های منافذ منافذ شما را به‌طور کامل پاک نمی‌کنند – به هر حال آن‌ها بخشی ضروری از پوست هستند – اما گنجاندن آن‌ها در روتین مراقبت از پوست می‌تواند به پاکسازی آن‌ها از ناخالصی‌ها و کوچک شدن ظاهری آن‌ها کمک کند.

بهترین کاهش دهنده منافذ:

علاوه بر این، هنگامی که پوست به خوبی هیدراته شود، منافذ بسیار کمتر به نظر می رسند. به همین دلیل است که کارشناسان توصیه می‌کنند قبل از استفاده از مرطوب‌کننده صبحگاهی، به دنبال مواد مرطوب‌کننده سبک، مانند گلیسیرین و اسید هیالورونیک، در یک کم‌کننده منافذ باشید تا آبرسانی بیشتری داشته باشید.

البته فرآیند سفت کردن منافذ نیاز به تلاش دارد، اما کلید یافتن مراقبت و آرایش با کیفیت پوست تصفیه کننده منافذ شامل ارزیابی مواد فعال یک محصول است. به دنبال محصولات حاوی آلفا هیدروکسی اسید (AHAs) و اسیدهای بتا هیدروکسی (BHAs) مانند اسید لاکتیک، گلیکولیک و سالیسیلیک باشید. دکتر لوین می‌گوید: این اسیدها به گردش سلولی کمک می‌کنند تا منافذ شما را پاک نگه دارند. لایه‌بردارهای فیزیکی مانند دانه‌های جوجوبا نیز می‌توانند به کاهش تجمع کمک کنند.

Joshua Zeichner، MD، متخصص پوست و استادیار پوست در بیمارستان Mount Sinai شهر نیویورک، می گوید: «منافذ خود را مانند لوله هایی در نظر بگیرید که غدد چربی شما را به سطح پوست شما متصل می کنند. «افرادی که به طور طبیعی روغن بیشتری تولید می‌کنند، منافذ پوستی بزرگ‌تری دارند. همانطور که روغن جمع می‌شود، منافذ آن کشیده می‌شوند.» دکتر زایشنر همچنین خاطرنشان می‌کند که با تجمع سلول‌های مرده پوست روی سطح پوست، منافذ شما می‌توانند از نظر اندازه برجسته‌تر به نظر برسند. به طور خلاصه: بهترین راه برای به حداقل رساندن ظاهر منافذ، حذف چربی اضافی و لایه برداری سلول های مرده در طول مسیر است.

ملیسا کانچاناپومی لوین، MD، متخصص پوست و موسس Entière Dermatology می گوید: «دو دسته از محصولات موثر برای مقابله با منافذ وجود دارد. اولین آنها لایه بردارهایی هستند که منافذ را باز می کنند و می توانند به ایجاد آنها کمک کنند به نظر می رسد کوچکتر، او می گوید. دومی محصولات تقویت کننده کلاژن هستند که می توانند به کوچک شدن آنها در اندازه واقعی کمک کنند. مواد لایه بردار، مانند اسید سالیسیلیک و اسید گلیکولیک، به ویژه در از بین بردن کثیفی ها و ناخالصی ها موثر هستند، در حالی که رتینول ها و پپتیدها برای افزایش آهسته تولید کلاژن به منظور به حداقل رساندن اندازه منافذ به مدت طولانی استفاده می شوند.

خط آخر: اگر با منافذ مزاحم و بزرگی سر و کار دارید که به نظر می‌رسد هر چه بیشتر در آینه خیره می‌شوید بزرگ‌تر می‌شوند، به محصولات کاهش‌دهنده منافذ مورد علاقه ما در زیر مراجعه کنید، از یافته‌های داروخانه‌ها گرفته تا محافظ‌های پوست چرب – که همگی توسط متخصصین پوست، ویراستاران و ویراستاران توصیه می‌شوند. آزمایش کننده ها

منبع