کیم کارداشیان 1.26 میلیون دلار جریمه به SEC پرداخت

کیم کارداشیان از جای خود بلند شد و جریمه پرداخت کرد زیرا تأثیرگذاری ارزهای دیجیتال او کاملاً قانونی نبود. این وکیل و شخصیت تلویزیون واقعیت به زودی به کمیسیون امنیت و مبادلات (SEC) جریمه 1.26 میلیون دلاری پرداخت تا اختلاف بر سر تبلیغ ارز دیجیتال EthereumMax را که در اینستاگرام پست کرده بود حل و فصل کند.

“خانم کارداشیان خوشحال است که این موضوع را با SEC حل کرده است. کارداشیان از همان ابتدا با SEC همکاری کامل داشت و او همچنان مایل است هر کاری که می تواند برای کمک به SEC در این مورد انجام دهد. او می خواست این موضوع را پشت سر بگذارد. توافقی که او با SEC به دست آورد به او این امکان را می دهد که این کار را انجام دهد تا بتواند فعالیت های تجاری مختلف خود را به پیش ببرد.
منبع

وکلای کیم کارداشیان در بیانیه ای به این وضعیت پرداختند:

کارداشیان تبلیغ EthereumMax را در ژوئن 2021 در استوری های اینستاگرام منتشر کرد. در این پست، کارداشیان نوشت: «بچه ها، آیا شما به کریپتو علاقه دارید؟ این یک توصیه مالی نیست، بلکه به اشتراک گذاشتن آنچه دوستانم در مورد توکن حداکثر اتریوم به من گفتند! شما می توانید یک اسکرین شات از داستان IG را در ادامه مشاهده کنید یاهو!. استوری همچنین دارای هشتگ #disrupthistory بود. در زمان انتشار این داستان، SEC می گوید که کارداشیان 225 میلیون دنبال کننده داشته است.

گری گنسلر، رئیس SEC، گفت: «این مورد یادآوری است که وقتی افراد مشهور یا تأثیرگذار فرصت‌های سرمایه‌گذاری، از جمله اوراق بهادار دارایی‌های رمزنگاری‌شده را تأیید می‌کنند، به این معنا نیست که آن محصولات سرمایه‌گذاری برای همه سرمایه‌گذاران مناسب هستند». CNN. ما سرمایه گذاران را تشویق می کنیم تا ریسک ها و فرصت های بالقوه یک سرمایه گذاری را در پرتو اهداف مالی خود در نظر بگیرند.

کارداشیان با پرداخت جریمه موافقت کرده است و همچنین موافقت کرده است که علاوه بر بازگرداندن 250000 دلاری که از ارسال آگهی به دست آورده، در تحقیقات جاری SEC نیز شرکت کند. کارداشیان همچنین موافقت کرده است که برای یک دوره سه ساله هیچ رمزنگاری را تبلیغ نکند. (شاید آنها آن را دائمی کنند؟ برای همه؟)

CNN گزارش‌ها حاکی از آن است که کمیسیون SEC کارداشیان را به اتهام «عدم فاش نکردن پرداخت 250 هزار دلاری برای انتشار پست اینستاگرام خود» متهم کرده است. به گفته کمیسیون بورس و اوراق بهادار، کارداشیان «مفاد ضد تبلیغاتی قوانین فدرال اوراق بهادار را نقض کرده است».