چگونه زخم سرد را پنهان کنیم: بهترین راه برای پوشاندن زخم سرد با آرایش

دکتر دل مایکل تأیید می کند، بله، می توانید از آرایش برای پوشاندن زخم استفاده کنید. اما ابتدا باید آنها را درمان کنید. به گفته جسیکا هرین، مدیر عامل و بنیانگذار Ever Skincare، پوشاندن زودهنگام تبخال ممکن است بهبودی را به تعویق بیندازد و آن را حتی بیشتر نمایان کند. نکن خواستن بنابراین قبل از اینکه مجموعه ای از تاول ها (یا در مراحل بعدی دلمه ها) را بپوشانید، باید این ناحیه را به بهترین شکل ممکن درمان کنید، خواه این به معنای استفاده از یک کرم موضعی تجویزی یا یک کمپرس سرد و مرطوب برای کاهش باشد. ورم.

منبع

یک راه حل بدون نسخه نیز وجود دارد. دوکوسانول که اغلب با نام آبروا فروخته می‌شود، یک کرم ضد سرماخوردگی است که می‌توانید همین الان از داروخانه محلی خود استفاده کرده و تهیه کنید.

اگرچه آنها یک قاتل کامل نقشه نیستند! اولا، شما در این مورد تنها نیستید. طبق گفته جانز هاپکینز، 50 تا 80 درصد بزرگسالان تبخال دهانی دارند. بنابراین لازم نیست در اینجا به انزوای خودخواسته بروید. برای بسیاری از مردم، تبخال فقط یک واقعیت زندگی است و پنهان کردن آن تنها یک چیز دیگر در لیست آمادگی های زیبایی قبل از رویداد است.

اما قبل از اینکه به شما بگوییم چگونه تبخال را بپوشانید، در اینجا چیزی است که باید بدانید.

به گفته جانز هاپکینز، اولین شیوع تب سرد شما احتمالاً بدترین شیوع شما خواهد بود، و ممکن است پس از آن دیگر هرگز دچار آن نشوید، اما برای درد، تورم و قرمزی در اطراف آن ناحیه آماده شوید. همچنین بدانید که ممکن است دچار تب یا گلودرد شوید. تاول‌ها احتمالاً در نقطه‌ای ظاهر می‌شوند، بنابراین می‌توانید انتظار کمی تراوش و سپس پوسته شدن داشته باشید. در مجموع، این می تواند حدود پنج تا شش روز طول بکشد.

Adebola Dele-Michael، MD، FAAD، متخصص پوست دارای گواهی هیئت مدیره و بنیانگذار پوست و لیزر پوست تابشی در شهر نیویورک می گوید: “زخم ها به عنوان تبخال لبی نیز شناخته می شوند.” آنها توسط ویروس هرپس سیمپلکس ایجاد می شوند و می توانند بسیار مسری باشند، به خصوص در طول شیوع.

بنابراین شما اینجا هستید تا یاد بگیرید چگونه تبخال را پنهان کنید. و درست به موقع: معمولاً قبل از دیدن تبخال می توانید آن را حس کنید. احساس سوزن سوزن شدن، سوزش یا خارش قبل از حشرات کوچک ایجاد می شود، که در واقع تاول های کوچک و دردناکی هستند که توسط ویروس هرپس سیمپلکس (HSV) ایجاد می شوند. بر خلاف سایر اشکال HSV، تبخال‌ها در اطراف دهان جمع می‌شوند، به این معنی که ورود آن‌ها برای هر کسی که شما را می‌بیند آشکار است. به همین دلیل، هنگامی که احساس می کنید شیوع بیماری در حال وقوع است، ممکن است تمایل داشته باشید که رویدادهای خود را برای چند روز آینده لغو کنید. ما متوجه شدیم: وقتی نگران پوست خود هستید، احساس ناز بودن سخت است.

با توجه به اینکه آنها بسیار مسری هستند، کارشناسان از جمله پزشکان کلینیک مایو می گویند که باید از به اشتراک گذاشتن مومیایی کننده لب، ظروف یا هر چیز دیگری که با صورت شما تماس دارد خودداری کنید. و بله، همچنین بوسیدن. دکتر دل مایکل همچنین توصیه می کند که در اولین نشانه شیوع قریب الوقوع از داروهای تجویزی موضعی استفاده کنید. داروهای تجویزی به تسکین علائم کمک می کنند و در صورت امکان باید به محض احساس سوزش یا خارش استفاده شوند. او می افزاید: «در برخی موارد، حتی ممکن است یک دوز سرکوب کننده روزانه برای جلوگیری از شیوع تبخال به طور کلی تجویز شود.

این که آیا شما در مراحل اولیه هستید یا در قسمت تراوش یا پوسته پوسته شدن سفر خود، نحوه پوشش تبخال را با آرایش تعیین می کند.

چگونه تبخال را پنهان کنیم