چگونه داستان پرنسس دایانا در «تاج» دقیق نبود

چند لحظه دیگر بولن با آنها مشکل داشت؟ تاج چارلز را در حال استفاده از قایق تفریحی سلطنتی پس از سفر به هنگ کنگ به تصویر می کشد که به گفته او “به سادگی درست نیست.” همچنین درست نیست: دیانا با محمد الفاید در نمایشگاه اسب ویندزور ملاقات می کند، نه اینکه به شاهزاده مارگارت و ملکه اشاره کنیم که “در حال برگزاری یک مسابقه در مورد پیتر تاونسند”.

تاج فصل پنجم به دلیل نادرست بودن بیشتر از حد معمول از نظر تاریخی مورد انتقادهای زیادی قرار گرفته است – تا جایی که نخست وزیر سابق جان میجر (و… جودی دنچ؟) صحبت کرده اند. اما وقتی نوبت به خط داستانی پرنسس دایانا می‌رسد، نیک بولن، متخصص سلطنتی، می‌گوید که نمایش در واقع می‌توانست فراتر از این‌ها پیش برود.

بولن همچنین خاطرنشان کرد که دایانا “کاملا” از انجام این مصاحبه پشیمان است و افزود: “منصفانه بگویم، چه تاج درست فهمیدم، این واقعیت بود که چارلز اسپنسر، برادرش، قبل از مصاحبه شروع به بدبینی درباره بشیر کرده بود و سعی کرده بود دایانا را متقاعد کند که شاید این راه درستی برای انجام آن نباشد.

«تقریباً همه اینها – مطمئناً – به نوعی علامت را گسترده تر کرد. او گفت: «من فکر می‌کنم آن‌ها حتی به اندازه کافی در بررسی نحوه مصاحبه بشیر زیاد پیش نرفتند. منظورم این است که آنها به نوعی آن را لمس کردند، می‌دانید، آنچه در آنجا اتفاق افتاد فوق‌العاده تقلبی بود. روزهای اولیه پس از [the interview] او واقعا احساس می کرد که صدایش را به بیرون رسانده است. او همچنین آنچه را که بشیر در مورد شنیدن سخنانش توسط سرویس‌های امنیتی و آنچه در جریان بود به او گفته بود، باور داشت. من فکر می‌کنم که هر چه وضوح بیشتر در آن بیشتر و آشکارتر می‌شد، اشتباه بزرگی بود.»

اشاره شد!



منبع

تیم گراهامگتی ایماژ

پرنسس دایانا در حال مصاحبه

«ببین، این درام است. بولن گفت: این یک داستان تخیلی است که تا حدودی مبتنی بر واقعیت است ما هفتگی، توضیح داد که نمایش می توانست دقیق تر باشد وقتی صحبت از دستیابی مارتین بشیر به طور غیراخلاقی به دایانا می شود. پانوراما مصاحبه.