چگونه با سردرد کافئینی مقابله کنیم


سردرد کافئینی

گتی ایماژ/مارگی ریشیوتو

POV: شما در نیمه راه صبح خود هستید، که بعد از اینکه متوجه شدید تازه از کی-کاپ ها ننوشیده اید، آن را بدون قهوه گذرانده اید، و به دلیل سردرد تندتان آماده هستید که به رختخواب برگردید. POV جایگزین: شما یک شات اسپرسو را به عقب انداختید تا برای یک جلسه ایمیلی آماده شوید، و اکنون به لطف هجوم کافئین، سردرد شدیدی دارید. به زندگی سردرد صبحگاهی خوش آمدید، دوستان! یک باشگاه واقعا هیچکس می خواهد بخشی از آن باشد!

حتی اگر شما فردی هستید که با میگرن های مکرر سر و کار دارید، اجرای منظم استارباکس ممکن است بیشتر از حساب بانکی شما تأثیر بگذارد. کافئین زیاد یا خیلی کم می تواند میگرن شما را بدتر کند – و این یک واقعیت است. اما چرا سردرد کافئینی در وهله اول وجود دارد؟ و آیا چیزی وجود دارد که بتوانید روی آن بخورید/بنوشید/مراقبه کنید تا از بروز آنها جلوگیری کنید؟ نگران نباشید، ما در شرف پاسخگویی به تمام این سؤالات و موارد دیگر هستیم، با توصیه دو متخصص: متخصص مغز و اعصاب و متخصص میگرن سارا کریستال، MD، مدیر پزشکی Cove. و کریسی ویلیامز، MS، RD، LDN، یک متخصص تغذیه عملکردی.

در ادامه بخوانید تا بدانید که چرا سردردهای کافئینی اتفاق می‌افتد، و چگونه می‌توانید به طور موثر با آن‌ها مقابله کنید (بدون فحش دادن برای همیشه، قول دهید). آرامش، سر درد کوبنده!

به هر حال سردرد کافئینی چیست و چرا من آن را دارم؟

تا به حال تعجب کرده اید که WTF است واقعا وقتی سردرد شروع می شود در جمجمه شما اتفاق می افتد؟ (می دانید، علاوه بر درد شدید و میل به ماندن در وضعیت جنینی برای روزها متوالی.) طبق گفته کلینیک مایو، در پشت صحنه اینجا اتفاقات زیادی می افتد: اساساً، سردرد زمانی رخ می دهد که جریان خون افزایش یابد. به مغز این افزایش جریان خون به اعصاب شما فشار می آورد که منجر به *آن* احساس درد وحشتناک می شود.

در حال حاضر، ممکن است مخالف به نظر برسد، اما فقط درست مقدار کافئین گاهی اوقات می تواند به از بین بردن سردرد کمک کند، زیرا کافئین به طور طبیعی عروق خونی شما را برای مدت کوتاهی باریک می کند. این اجازه می دهد تا رگ های خونی در لیل نوگین زیبای شما مقداری از جریان خون و فشار را کاهش دهند. به همین دلیل است که کافئین معمولاً یک ماده فعال در برخی داروهای تسکین دهنده میگرن مانند Excedrin است. دکتر کریستال توضیح می دهد: کافئین می تواند سردرد را با اثرات ضد درد یا کاهش دهنده خود و با افزایش اثرات ضد درد آسپرین، استامینوفن و ایبوپروفن تسکین دهد. (FWIW، میگرن به عنوان سردردهای ضربانی متوسط ​​تا شدید با ضربان، حساسیت به نور و حالت تهوع تعریف می شود که چندین بار اتفاق می افتد و به طور قابل توجهی با روز شما تداخل می کند.)

با این حال، مواقع دیگر مصرف کننده است هم کافئین زیاد در نهایت می تواند شما را خراب کند. دکتر کریستال می گوید: «ترک کافئین یک محرک شناخته شده برای میگرن و سایر انواع سردرد است و کافئین خود ممکن است باعث حملات شود. اساساً، بدن شما آنقدر به داشتن مقدار مشخصی کافئین عادت می‌کند، که وقتی مصرف آن را متوقف می‌کنید، جریان خون مستقیماً به مغز باز می‌گردد و می‌تواند باعث این فشار و درد وحشتناک شود. طبق گفته کلینیک مایو، این سردردهای ترک می تواند هفته ها در یک زمان ادامه داشته باشد.

همچنین ممکن است چیزی را که “بازگشت” نامیده می شود دریافت کنید دکتر کریستال می‌گوید: «سردرد ناشی از مصرف بیش از حد دارو در صورتی که داروهای سردرد شما دارای کافئین باشند.» او توضیح می‌دهد: «کافئین مستعد وابستگی است و سردردهای برگشتی زمانی رخ می‌دهند که بیش از حد کافئین مصرف می‌کنید و متعاقباً ترک را تجربه می‌کنید. مصرف قهوه/چای/نوشیدنی انرژی زا را مدیریت کنید تا مطمئن شوید از سردردهای برگشتی وحشتناک جلوگیری می کنید.

  چگونه از شر سردرد کافئینی خلاص شویم

  اولین کاری که برای مقابله با سردرد وحشتناک کافئینی باید انجام داد؟ *تن* آب بنوشید. ویلیامز پیشنهاد می‌کند که کم‌آبی بدن، به‌ویژه از نوشیدنی‌های کافئین‌دار، می‌تواند سردرد را بدتر کند، بنابراین هدف روزانه شما باید نوشیدن نیمی از وزن بدنتان بر حسب اونس آب باشد. ویلیامز می‌گوید یکی دیگر از درمان‌های احتمالی نعناع فلفلی است (یک فنجان چای نعناع فلفلی یک گزینه است)، که نشان داده شده است که سردردهای تنشی را کاهش می‌دهد. همچنین وعده‌های غذایی را حذف نکنید، حتی اگر تپش در سرتان باعث بی‌حالی شما می‌شود، زیرا این باعث می‌شود که کم‌آبی و سردرد شما حتی بدتر شود. ویلیامز می‌افزاید: «غذا خوردن در طول روز از غدد فوق کلیوی و ریتم طبیعی شبانه‌روزی شما حمایت می‌کند» و اشاره می‌کند که عدم تعادل در قند خون شما می‌تواند سردرد را بدتر کند.

  اکنون، ما می دانیم که احتمالاً از چه چیزی می پرسید: آیا نوشیدن قهوه معمولی فنجانی در صورت رفع سردرد یا میگرن بی خطر است؟ در حالی که به نظر می رسد این حرکت این باشد که بعد از یکی از این سردردهای قاتل دیگر هرگز قهوه ننوشید، این بهترین گزینه شما نیست. ویلیامز پیشنهاد می‌کند مصرف کافئین خود را به آرامی کاهش دهید و به مرور زمان آن را کم‌کم کاهش دهید تا به بدنتان اجازه دهید تا با کافئین کمتر و کمتری سازگار شود. به گفته دکتر کریستال، عدد جادویی که در نهایت باید به آن دست پیدا کرد، 200 میلی گرم کافئین در روز یا کمتر است.

  دکتر کریستال خاطرنشان می کند که کاهش مصرف کافئین به مرور زمان هوشمندانه است تا بتوانید وابستگی کلی خود را به آن کاهش دهید، به خصوص اگر مکرر میگرن دارید. به این ترتیب، مقدار کمی کافئین می تواند بسیار جلوتر باشد و در تقویت مسکن های شما موثرتر باشد. نکته حرفه ای: مهم نیست که سردرد شما چقدر بد است، از دوز مسکن های خود زیاده روی نکنید. بخصوص اگر حاوی کافئین باشند، زیرا سردرد شما همچنان ادامه خواهد داشت، خوب، سردرد

  بیایید مطمئن شویم که اینها دیگر تکرار نمی شوند، k؟

  بهترین راه برای اطمینان از اینکه بدن شما صرفاً با کافئین مصرف نمی کند، حفظ ~انرژی طبیعی~ تا حد امکان است. به گفته ویلیامز، عادات زیر مطمئنا کمک می کند:

  • ساعت چند zzz با کیفیت. همانطور که برای آرام شدن آماده می شوید، نور آبی را کاهش دهید و اسکرول TikTok را حداقل نیم ساعت قبل از خواب متوقف کنید. به حداقل رساندن نور دستگاه به شما کمک می‌کند تا به هدفتان یعنی ۷ تا ۹ ساعت خواب کامل برسید.
  • روز خود را با تکان نور خورشید شروع کنید. هیچ چیز بهتر از نور خورشید صادقانه نیست (لامپ خورشیدی نیز فوق العاده است <3) که به شما کمک کند در سمت راست تخت از خواب بیدار شوید. همچنین می‌توانید با مصرف هشت اونس آب و برنامه‌ریزی یک پیاده‌روی سریع قبل از روشن کردن لپ‌تاپ، انرژی خود را شروع کنید. این مراحل را وارد کنید!
  • به مغز خود استراحت واقعی بدهید. استرس یک محرک اصلی سردرد و میگرن است، بنابراین در اسرع وقت یک روال یوگا/مدیتیشن/ تنفس را برای کمک به مدیریت سطوح استرس خود در طول روز اتخاذ کنید. وقتی بتوانید با مدیتیشن رایگان دوباره شارژ کنید، چه کسی به یک لاته گران قیمت نیاز دارد، amirite؟منبع