چه اتفاقی برای «به چیپندیلز خوش آمدید» دوروتی استراتن افتاد؟


به Chippendales خوش آمدید، که اکنون در Hulu پخش می شود، جزئیات تأسیس امپراتوری باشگاه استریپ مردانه را که تقریباً بیش از حد باورنکردنی است، شرح می دهد. Chippendales که توسط مهاجر هندی Somen “Steve” Banerjee در سال 1979 ایجاد شد، به یک پدیده تبدیل شد و چندین مکان و تورهای جهانی را ایجاد کرد. اما داستان موفقیت بانرجی در سال 1994 تیره شد، زمانی که او متهم شد و بعداً به اتهام کتک کاری، از جمله استخدام یک قاتل برای قتل شریک تجاری خود، نیک دی نویا، محکوم شد.

با این حال، طرح قتل برای اجاره بانرجی تنها جنایتی نیست که در اطراف امپراتوری چیپندیلز وجود دارد. همبازی Playboy Dorothy Stratten در سال 1980 توسط همسرش (و ایده پرداز Chippendales) Paul Snider کشته شد. به Chippendales خوش آمدید، Stratten توسط متل بیتس ستاره نیکولا پلتز بکهام. پلتز بکهام ظاهر شد A&E روانی پیش درآمد از سال 2013 تا 2015. اکنون، او نقش یک کانون بدبخت را بر عهده می گیرد.

استراتن تنها در 20 سالگی درگذشت، اما او توانست جای خود را در هالیوود و جهان بگذارد. او روی جلد مجلات ظاهر شد، صفحه نقره‌ای را زیبا کرد و برای دهه‌های آینده الهام‌بخش آهنگ‌ها، کتاب‌ها و فیلم‌ها بود.

قبل از حضور در پلی بوی، او در یک ملکه لبنیات کار می کرد.

استراتن هنگام تحصیل در دبیرستان در زادگاهش ونکوور کانادا بستنی سرو کرد. در سال 1977، او اسنایدر، یک دلال محبت محلی و کوچولو، پس از بازدید او از محل دسر ملاقات کرد. او 26 ساله بود، او 18 ساله بود.

استراتن و اسنایدر شروع به قرار ملاقات کردند و در سال 1978 او را متقاعد کرد که برای عکس های برهنه ژست بگیرد و در نهایت آنها را برای پلی بوی. در آن زمان، مجله به دنبال همبازی 25 سالگی خود بود.

استراتن مسلماً مردد بود، زیرا با کمرویی دست و پنجه نرم می کرد. در مصاحبه ای در سال 1980 با نمایش امشب استراتن، مجری برنامه، جانی کارسون، در مورد اینکه چگونه در جوانی او را مسخره می کردند، صحبت کرد. او به خاطر هیکل لاغر و لب های پرش که بعداً به عنوان دو ویژگی برجسته او شناخته شد، مورد تمسخر قرار گرفت.

پس از اینکه عکس های استراتن توجه هیو هفنر را به خود جلب کرد، او فینالیست شد پلی بوی“شکار بزرگ همبازی” در سال 1978. او برای بازدید از عمارت پلی بوی و تکمیل یک عکس آزمایشی به لس آنجلس فرستاده شد – این اولین باری بود که او در هواپیما بود.

استراتن خانم اوت 1979 شد.

عنوان 25th Anniversary Playmate در نهایت به همکار Stratten، Candy Loving رسید، اما این باعث نشد که Stratten از ساخت صفحات آن جلوگیری کند. پلی بوی.

تنها دو ماه قبل از انتشار تصویری اش، استراتن با اسنایدر ازدواج کرد که باعث ناراحتی حلقه اجتماعی او شد. اطرافیان استراتن از شیطنت های سخیف اسنایدر آگاه بودند و مدت زیادی نگذشت که او توسط گروه پر زرق و برق در عمارت طرد شد.

مدل کیک تولد دوروتی استراتن و همسرش

استراتن و اسنایدر بیستمین سالگرد تولد استراتن را جشن می گیرند.

بتمنگتی ایماژ

در همین حین، استراتن در باشگاه پلی بوی لس آنجلس مشغول به کار شد. استراتن به دلیل سنش نمی توانست مشروب بخورد. در عوض، او شروع به کار به عنوان یک مهماندار، معروف به “خرگوش درب” در مرکز شهر قرن کرد.

استراتن یونیفرم نمادین Chippendales را ارائه کرد.

این یک ملاقات با اسنایدر در سال 1979 بود که به بانرجی ایده ایجاد چیپندیلز را داد. چهار سال قبل از آن، بانرجی یک دیسکوی شکست خورده در لس آنجلس را با این امید خرید که آن را به یک کانون محلی تبدیل کند.

اسنایدر به عنوان یک دلال محبت و مروج کلوپ شبانه، در تجارت رقص های عجیب و غریب به خوبی آشنا بود. او پیشنهاد کرد که بانرجی یک شب استریپ مردانه را در باشگاهش برگزار کند و همانطور که می گویند یک ستاره چیپندیلز متولد شد.

به نوبه خود، استراتن نیز نقش کلیدی در شروع Chippendales ایفا کرد. او تصور می کرد که ظاهر یقه و سرآستین هنوز هم توسط رقصندگان Chippendales استفاده می شود.

استراتن در سال 1980 بهترین همبازی سال شد.

عنوان مورد علاقه همراه با یکسری جوایز لوکس بود: استراتن یک چک 25000 دلاری به همراه یک کت خز و یک جگوار جدید براق به خانه برد.

هف و استراتن

هفنر و استراتن در یک ناهار عمارت Playboy که به افتخار او برگزار شد.

اندرو شوافگتی ایماژ

پوشش پلی بوی هرچند به سختی اوج استراتن بود. در اوایل سال 1979، او یک حرفه بازیگری کوتاه مدت را آغاز کرد و در قسمت هایی از آن ظاهر شد جزیره فانتزی و باک راجرز. او در اولین فیلم بلند خود – یک فیلم علمی تخیلی B به نام گالاکسینا– در سال 1980

بازیگر شدن همیشه مورد توجه استراتن نبود، اما هفنر، که به دنبال پذیرش مهم ترین افراد هالیوود بود، همبازی ارزشمند خود را در کانون توجه قرار داد.

استراتن مرلین مونرو بعدی نامیده می شد و متأسفانه زمان به زودی نشان می دهد که چقدر آنها به طرز شگفت انگیزی شبیه هستند. هر دو زن با پایان غم انگیزی روبرو شدند و آخرین محل استراحت استراتن همان گورستانی است که مونرو در آن دفن شده است.

استراتن تنها چند ماه پس از اینکه بهترین همبازی سال شد به قتل رسید.

در مارس 1980، تولید آخرین فیلم استراتن آغاز شد. او در کنار آدری هپبورن در کمدی رمانتیک پیتر بوگدانوویچ انتخاب شد همه خندیدند. این اولین نقش سینمایی پرهزینه استراتن بود: او نقش دولورس مارتین را بازی کرد که شوهر حسودش یک بازرس خصوصی را برای جاسوسی از او استخدام می کند.

در همین حال، ازدواج استراتن با اسنایدر در حال فروپاشی بود. او به طور فزاینده ای بر استراتن کنترل می کرد و به عنوان مدیر او، خواستار نظارت کامل بر امور مالی او شد. اسنایدر که استراتن را به عنوان بلیط شهرت خود می دید، وسواس زیادی برای تبدیل شدن او به یک ستاره پیدا کرد.

استراتن اولین بار در ژانویه 1980 با بوگدانوویچ را در عمارت پلی بوی ملاقات کرد. او بلافاصله شیفته او شد و در حین فیلمبرداری همه خندیدند، به هم زدند.

در ژوئن همان سال، استراتن به قصد جدا شدن از اسنایدر نوشت. تقریباً در همان زمان، اسنایدر متوجه رابطه استراتن با بوگدانوویچ شد – در یک چرخش تصادفی از سرنوشت، او حتی یک بازپرس خصوصی را برای تعقیب او استخدام کرد.

دو ماه بعد، استراتن برای آخرین بار با اسنایدر ملاقات کرد. استراتن به خانه‌ای رسید که قبلاً با او در میان می‌گذاشت تا توافق‌نامه طلاق خود را نهایی کند. در عرض چند ساعت، اسنایدر به استراتن شلیک کرد و او را کشت.

قتل – خودکشی تکان دهنده توجه رسانه ها را به خود جلب کرد و ناگهان میراث استراتن به ویرانه های وحشتناک تبدیل شد. همه خندیدند پس از مرگ در سال 1981 منتشر شد.

داستان زندگی استراتن الهام‌بخش فیلم‌ها، کتاب‌ها و آهنگ‌ها بود.

بوگدانوویچ بیوگرافی استراتن به نام کشتن اسب شاخدار، منتشر شده در سال 1984، که همچنین جزئیات رابطه آنها را نشان می دهد. بوگدانوویچ در این کتاب از پلی بوی و هفنر انتقاد کرد که تا حدی آنها را مسئول مرگ استراتن دانست. در عرض چهار سال، بوگدانوویچ با خواهر کوچکتر استراتن، لوئیز ازدواج کرد.

دو بیوگرافی قابل توجه درباره Stratten به ترتیب در سال های 1981 و 1983 منتشر شد. اولی یک فیلم تلویزیونی ساخته شده بود، مرگ یک سنترفولدکه جیمی لی کرتیس در آن نقش آفرینی کرد. باب فوسه بعدها ماریل همینگوی را کارگردانی کرد ستاره 80.

استراتن همچنین در ترانه‌هایی از برایان آدامز (بهترین‌ها هنوز در راه است)، Red Hot Chili Peppers (“Californication”) و Prism (“Cover Girl”) جاودانه شده است.

مانند بسیاری از ستاره های گذشته و حال، استراتن توسط مردان اطرافش به عنوان ابزاری برای منافع شخصی خود استفاده می شد. با این حال، چیزی که آنها هرگز نمی توانستند داشته باشند، استعداد امیدوارکننده و رفتار جذاب استراتن بود.

استراتن در شعر نیز استعداد داشت. یکی از ابیات او در سال 1979 یادآور تهی بودن شهرت است:

برای زندگی در این بهشت،

این دیزنی لند

جایی که مردم بازی هستند.منبع