پیچ خوردگی پرورش چیست؟


سوال سریع: آیا تا به حال در شور و شوق جنسی، عمیقاً در لحظه، بوده اید و واقعاً با این ایده باردار شوید؟ یا شاید شما واقعاً آن را به شریک زندگی خود خوب می‌دهید و این احتمال که بتوانید او را باردار کنید به شما هیجان می‌دهد.

اگر این به هر طریقی آشنا به نظر می رسد، ممکن است شما یک پیچ خوردگی در تولید مثل داشته باشید. این پیچیدگی رابطه جنسی محافظت نشده، مقعدی یا واژینال را تحریک می کند. سلینا کریس، دکترا، مربی جنسی خبره متخصص در BDSM و GSRD می‌گوید: «بعضی از افراد تجربه دریافت و نگه داشتن انزال را ارتیک می‌کنند، برخی دیگر بر خطر بارداری تمرکز می‌کنند و نمی‌دانند بارداری اتفاق افتاده است یا خیر. پیچ خوردگی اغلب با دینامیک قدرت D/s (غلبه/تسلیم کننده) به گونه ای بازی می کند که می تواند گرم، شدید و کمی خطرناک باشد. مانند همه اعمال جنسی، درگیر شدن با یک تناقض تولید مثل شامل رضایت آگاهانه، مذاکره شده و مشتاقانه از همه شرکا است.

اگر در مورد معنای دقیق این همه کمی سردرگم هستید، نگران نباشید. لی فیلیپس، روان‌درمانگر و زوج‌درمانگر معتبر جنسی و زوج‌درمانگر، لی فیلیپس، LCSW توضیح می‌دهد که پیچ‌خوردگی‌ها تفاوت‌های ظریفی دارند و می‌افزایند که وقتی صحبت از مفهوم‌سازی این پیچ‌خوردگی و انجام ایمن آن به میان می‌آید، خیلی چیزها اشتباه می‌شوند.

فرقی نمی‌کند اهل پرورش باشید یا فقط کنجکاو هستید که درباره چیست، چیزهای زیادی در مورد این پیچیدگی باید بدانید، و بسیاری از باورهای غلط برای رفع کردن. بیایید به این بپردازیم که در واقع پیچیدگی پرورش چیست، چرا مردم به آن علاقه دارند، و چگونه می‌توانید به روشی ایمن با آن درگیر شوید.

پیچیدگی پرورش دقیقاً چیست؟

اول، یک تجدید کننده سریع (و گره خورده) برای شما. پیچیدگی هر چیزی است که معمولاً غیرجنسی است که باعث تحریک جنسی می شود. فکر کنید: چرم، کفش پاشنه بلند، اسارت، زدن، و، بله، پرورش.

تفاوت بین کج کردن و فتیش در این است که پیچیدگی چیزی است که برانگیختگی جنسی را افزایش می دهد. این چیزی است که از آن لذت می برید و می خواهید بخشی از تجربیات جنسی باشید، اما لزوماً برای رهایی یا احساس رضایت جنسی به آن نیاز ندارید. از سوی دیگر، فتیش زمانی است که برای رسیدن به اوج حالت اروتیک شما، شیء/عمل باید حضور داشته باشد. ممکن است بتوانید از برخوردهای جنسی که شامل شیء/عمل فتیش نمی شود لذت ببرید، اما آنقدرها لذت بخش نخواهند بود.

امرسون کارش، کارشناس و مربی انحراف می‌گوید: «کینک‌های پرورشی به برانگیختگی شدید در فکر باردار شدن یا باردار شدن فردی اشاره دارد. پیچ خوردگی به این معنی است که شما به معنای واقعی کلمه از ایده باردار شدن در حین رابطه جنسی یا باردار کردن شریک زندگی خود متاثر شده اید.

این به این معنی است که بخواهید کسی در درون شما انزال کند – یا اینکه بخواهید از درون شریک زندگی خود انزال کنید – چه به عنوان یک خیال یا واقعیت. این پیچ خوردگی را می توان توسط هر زوج/گروهی از هر جنسیت و هر جنسی انجام داد.

شایان ذکر است که بسیاری از افراد مبتلا به ناهنجاری های تولید مثل واقعاً مایل به باردار شدن نیستند و بسیاری از آنها از نوعی روش کنترل بارداری استفاده می کنند. این پیچیدگی اغلب بیشتر در مورد خطر، صمیمیت، و جنبه های بالقوه غالب/تسلیم کننده رابطه جنسی محافظت نشده است تا تمایل واقعی برای باردار شدن.

چرا مردم در حین رابطه جنسی به “تغییر” می روند؟

اگر شما فردی هستید که بیشتر زندگی جنسی خود را به طور فعال در تلاش برای جلوگیری از بارداری گذرانده اید، ممکن است این ایده گیج کننده به نظر برسد – به خصوص پس از واژگونی برجسته Roe v. Wade، زمانی که سهام بیشتر از همیشه است. با این اوصاف، انواع دلایلی وجود دارد که ممکن است افراد به فانتزی پرورش دهندگی روی بیاورند، دلایلی که ممکن است با هر تمایلی مرتبط باشند یا نداشته باشند. در حقیقت باردار شدن دلایل بی شماری وجود دارد که ممکن است شخصی به پرورش علاقه مند باشد، اما در اینجا برخی از رایج ترین آنها آورده شده است.

خطر و خطر

  ریا پیرسون، مشاور و درمانگر رابطه معتبر دارای اعتبار BACP و متخصص در زمینه جنسیت، تمایلات جنسی و روابط، می‌گوید: «برای برخی افراد، بدون شک خطر مرتبط با رابطه جنسی محافظت‌نشده و بارداری است، زیرا خطر می‌تواند یک تغییر بزرگ باشد. تنوع ها

  علم این را تأیید می کند، BTW. هنگامی که ما می ترسیم، بدن ما با ترشح آدرنالین پاسخ می دهد. تحقیقات نشان داده است که ترس و لذت در واقع ارتباط بسیار نزدیکی در مغز دارند. هنگامی که ما شدت ترس را تجربه می کنیم، می تواند باعث واکنش جنسی شود.

  Power Dynamics/BDSM

   همانطور که قبلاً اشاره کردیم، غالباً یک عنصر تسلط و تسلیم در یک پیچیدگی پرورش وجود دارد. این در مورد دادن و دریافت کنترل است. پیرسون می‌گوید: در پرورش قدرت بازی Dom/Sub-type، یکی از شرکای دیگر را کنترل می‌کند تا آنها را باردار کند.

   همچنین ممکن است احساس غریزه اولیه در آن دخیل باشد. کارش می‌گوید: «پیچیدگی مربوط به استفاده از رحم به روش مورد نظرش – بارداری – از طریق تسلط است. “این منعکس کننده ایده چند قرنی مالکیت است که با بارداری مرتبط است.”

   موضوعی برای پرورش نیز ممکن است به پیچ خوردگی مربوط به تخریب مربوط باشد. کارش می‌گوید: «پیچیدگی‌های پرورشی فرد را فقط به اندام/بدن تناسلی‌اش تنزل داده یا منزوی می‌کند، که می‌تواند برای کسانی که از شیئی‌سازی و تخریب لذت می‌برند تحریک‌کننده باشد». “[It’s this] تصور کنید که “شما فقط برای رحم و بچه دار شدن خوب هستید.”

   بازی فانتزی طاقچه

    برخی از افراد با پیچ خوردگی ممکن است به صحنه‌های متا و خارق‌العاده‌ی کاشت نیز بپردازند – برای مثال، ربوده شدن توسط بیگانگان و آغشته شدن به تخم‌ریزی فرازمینی. چه بگوییم؟ وقتی نوبت به این می رسد که چه چیزی مردم را روشن می کند، می توانیم در این مغز انسان های وحشی و شگفت انگیز خودمان بسیار خلاق باشیم.

    ارتباط و صمیمیت

     برای برخی از پرورش دهندگان، میل به ایجاد یک ارتباط عاطفی و فیزیکی عمیق با شریک زندگی خود می تواند محرک اصلی عشق شهوانی در پس پیچیدگی پرورش باشد. میسترس کی، میسترس کی، می گوید: «احساس پیوند با شریک زندگی خود» که برخی از پرورش دهندگان هوس می کنند. آنها از احساس «ما یکی هستیم» لذت می برند که با هم وارد چیزی خطرناک می شوند.» فیلیپس می‌افزاید، به‌علاوه، تمرین بیرون نکشیدن نیز می‌تواند بار شهوانی داشته باشد.

     پرورش کینکس چگونه تمرین می شود؟

     اول و مهمتر از همه، انحرافات پرورشی با رضایت عمدی، مشتاقانه و کاملاً توافقی انجام می شود. کی می‌گوید: «از آنجایی که ریسک‌ها بسیار زیاد است، ارتباط مستقیم و صادقانه که منجر به ایجاد مرزهای متقابل می‌شود، قبل از شروع هر بازی بسیار مهم است.

     در مورد اینکه چگونه همه چیز واقعاً از بین می‌رود، این پیچ‌خوردگی‌ها معمولاً با آلت تناسلی یا دیلدو انجام می‌شوند که در آن «پرورش‌کننده» در داخل واژن/مقعد شریک مطیع انزال می‌کند. انزال می تواند واقعی، فانتزی باشد (جایی که «تظاهر به انزال» می کنید، اما نمی کنید)، یا با دیلدو که اسپرم/تخمک های تقلبی شلیک می کند انجام شود (بله، این یک چیز است).

     پیرسون توضیح می‌دهد: «افراد می‌توانند آن را هر طور که می‌خواهند کاوش کنند – به عنوان بازی انفرادی یا با یک شریک یا چند شریک. این ممکن است چیزی باشد که آنها در طول خودارضایی یا رابطه جنسی درباره آن فکر می کنند یا درباره آن بحث می کنند، یا ممکن است یک سناریوی کامل را اجرا کنند. این کاملاً به تخیل و سلیقه جنسی افراد درگیر بستگی دارد.»

     کسانی که این پیچ خوردگی را انجام می دهند ممکن است بسته به میل خود از محافظ هایی مانند کاندوم، قرص، ایمپلنت یا چسب استفاده کنند. باز هم، رضایت و بحث پیرامون این موضوع بسیار مهم است.

     باورهای غلط رایج در مورد پرورش پیچ خوردگی ها

     مانند بسیاری از چیزهای جنسی، تصورات نادرست زیادی در مورد پیچیدگی های پرورش وجود دارد، بنابراین بیایید رکورد را درست کنیم.

     افرادی که پرورش می دهند ناامن هستند

      افرادی که از روش‌های پیشگیری از بارداری/اس تی آی استفاده می‌کنند، معمولاً از روش‌های زاد و ولد استفاده می‌کنند. این در مورد بازی با ریسک است، نه لزوما در حقیقت ریسک غیر ضروری کارش می‌گوید: «بسیاری از افرادی که در حال تولید مثل هستند، تمایلی به باردار شدن ندارند، اما در عوض از فانتزی، ایده بارداری، پویایی قدرت و سایر پیچ‌خوردگی‌ها لذت می‌برند.

      در حال حاضر، برخی از افرادی که انحرافات را تمرین می کنند ممکن است این کار را بدون پیشگیری از بارداری انجام دهند، اما این چیزی است که هر دو/همه شرکا از آن آگاه هستند و همه قبل از شروع نمایش با آن موافق هستند.

      کینک های پرورشی همان چیزهایی هستند که فتیش های بارداری هستند

       پیچ خوردگی ها یا فتیش های بارداری معمولا حول وضعیت فیزیکی بارداری و/یا بدن باردار متمرکز می شوند. پیچ خوردگی های پرورشی بیشتر درباره *احتمال* بارداری و خطر و پویایی قدرت مرتبط است.

       پرورش مانند یک پیچ خوردگی کرمپی است

        اینطور نیست، مردم! در حالی که انزال بخش عمده‌ای از پیچ خوردگی‌های تولید مثل است، اما چیزی بیشتر از استفاده از کرم‌پینگ‌ها در آن وجود دارد – به عنوان زمانی که منی بعد از انزال به وضوح از واژن یا مقعد چکه می‌کند. «برانگیختگی از کرم‌پینگ‌ها اغلب با احساس و ظاهر آن همراه است [ejaculate]، نه عمل لقاح از [ejaculate]کارش توضیح می دهد.

        نکات تایید شده توسط متخصص برای تمرین پیچ خوردن به روشی ایمن

        فکر می کنید پرورش چیزی است که ممکن است به آن علاقه داشته باشید؟ در اینجا چند نکته با پشتوانه کارشناسان برای درگیر شدن ایمن در این نوع بازی و به حداقل رساندن خطر آورده شده است.

        از روش های ضد بارداری غیر قابل مشاهده استفاده کنید

        داروهای ضد بارداری مانند قرص ها، حلقه ها، آی یو دی ها و ایمپلنت ها از بارداری جلوگیری می کنند، اما قابل مشاهده نیستند. کارش می‌گوید این می‌تواند به فانتزی تولید مثل بدون خطر بارداری کمک کند. “اگر نتوانیم کنترل بارداری را به طور فعال برای متوقف کردن حاملگی ببینیم، ممکن است به افزایش خیال کمک کند.”

        برای بیماری های مقاربتی آزمایش شوید

        پیچ خوردگی‌های پرورشی اغلب شامل رابطه جنسی با پیوند مایع می‌شوند (معروف به رابطه جنسی بدون روش‌های مانع مانند کاندوم). کریس می گوید که بسیار مهم است که به طور منظم برای بیماری های مقاربتی آزمایش شوید، به خصوص اگر قصد استفاده از کاندوم یا سایر روش های مانع را با شریک زندگی خود ندارید. دانستن وضعیت شما می تواند شما و شرکایتان را ایمن نگه دارد. اگر از کاندوم استفاده نمی کنید، استفاده از PreP نیز ایده خوبی است.

        یک Ovipositor را امتحان کنید

        اگر به دنبال یک انحراف علمی تخیلی و پرورش بیگانه هستید، می‌توانید تخم‌گذار بخرید تا به عنوان بخشی از نقش‌آفرینی خود از آن استفاده کنید. پیرسون می‌گوید: «اوویپوزیتور یک اسباب‌بازی جنسی است، شبیه به دیلدو، با یک سوراخ در یک انتها برای بارگذاری تخم‌مرغ، و در انتهای دیگر برای قرار دادن تخم‌مرغ.» “این به شما کمک می کند تا فانتزی پرورش را زنده کنید و به شما امکان می دهد تخم ها را در هر روزنه ای به اندازه کافی بزرگ روی فردی که قرار است “پرورش” شود، بکارید.”

        TL;DR، پیچ‌خوردگی‌های پرورشی بسیار متنوع هستند و روش‌های انجام آن‌ها به آنچه افراد و شرکای آنها از تجربه می‌خواهند بستگی دارد. اگر پرورش دادن چیزی است که شما علاقه مند به بازی با آن در اتاق خواب خود هستید، مطمئن شوید که ارتباط برقرار می کنید، متوجه می شوید که چه چیزی برای همه درگیر است، ایمن بازی کنید و از خود لذت ببرید.

        هد شات جیجی انگل

        Gigi Engle یک نویسنده، متخصص جنسی، مربی جنسی و مربی جنسی است. آثار او به طور مرتب در بسیاری از نشریات از جمله Brides، Marie Claire، Elle Magazine، Teen Vogue، Glamour و Women’s Health منتشر می شود.

منبع