پلیس به هیلی کیوکو گفت که نمی‌تواند درگ کوئینز را روی صحنه در نشویل بیاورد. او آن را به هر حال انجام داد

مشخص نیست که چرا با وجود دستور قاضی در اجرای قانون، پلیس با هیلی کیوکو در رابطه با اجرای درگ برنامه اش تماس گرفت. با این حال، کیوکو همانطور که برنامه ریزی شده بود، اجراکنندگان درگ- لیدی لیبرتی و آیوی سنت جیمز- را روی صحنه آورد. این خواننده در کپشن اینستاگرام خود نوشت که ملکه ها 10 دقیقه قبل از شروع برنامه آمده اند و او در مورد نگرانی های قانونی به آنها گفته است. اما اجراکنندگان “نشان ندادند و گفتند که می‌خواهند به نمایش ادامه دهند و روی صحنه بیایند.”

این محتوا را می توان در سایتی که از آن سرچشمه می گیرد نیز مشاهده کرد.

کیوکو گفت: «من برای نمایش امشبم آماده می‌شوم و واقعاً هیجان‌زده بودم که اجراهای درگ باورنکردنی را ارائه دهم. او در حالی که اشک می‌ریخت، توضیح داد که در حین بررسی صدا با یک پلیس مخفی مواجه شد و به او گفتند که از آنجایی که برنامه‌اش در تمام سنین بود، نمی‌توانست اجراکنندگان درگ را به نمایش بگذارد. او افزود: “بنابراین ما در تلاشیم تا بفهمیم که آیا راه حلی وجود دارد یا وضعیت چگونه است، اما این بهم ریخته است.”

محتوای اینستاگرام

خواننده “Girls Like Girls” در روز دوشنبه، اول ماه مه، درست قبل از روی صحنه رفتن در Marathon Music Works در نشویل، ویدیویی را در اینستاگرام منتشر کرد. او به اشتراک گذاشت که “ناراحت شده است، اما اکنون این غیر قابل باور است.”

هیلی کیوکو پس از اینکه به او گفته شد به دلیل قانون جدید تنسی که برخی اجراهای درگ را ممنوع می کند، نمی تواند درگ کوئین ها را روی صحنه بیاورد، صحبت کرد.

این خواننده در پایان کپشن اینستاگرام خود نوشت: «من هرگز نمی‌خواهم کسی را در موقعیتی قرار دهم که در معرض خطر یا خطر قرار بگیرد. اما همچنین خط خاموش شدن کجاست؟ چگونه می‌توانیم از این تهدیدات و قوانین پوچ علیه جامعه خود عبور کنیم؟

منبع

قانون تنسی به طور موقت توسط یک قاضی فدرال به دلیل نقض متمم اول در آوریل مسدود شد، درست چند روز قبل از اجرای آن. این حکم قرار است در 26 مه منقضی شود. شاکیان در دعوا استدلال کردند که قانون به طور غیرقانونی گفتار را محدود می کند و بیش از حد مبهم است. اگرچه این لایحه نمایش‌های درگ را به عنوان «نمایش‌های کاباره بزرگسالان» طبقه‌بندی می‌کند، اما خود این اصطلاح به وضوح تعریف نشده است. از آنجایی که قانون اولین در نوع خود است، این تعاریف مبهم مدافعان را نگران کرد، زیرا می‌ترسیدند که هرگونه عملکرد دراگ (یا نمایش عدم انطباق جنسیتی عمومی) توسط مجریان قانون به عنوان ناپسند تفسیر شود.

تنسی اخیراً اولین ممنوعیت اجراهای درگ را در این کشور وضع کرده است که اجرای «نمایش‌های کاباره بزرگسالان» (از جمله نمایش‌های درگ) را در ملاء عام یا هر جایی که می‌تواند توسط یک خردسال دیده شود، ممنوع می‌کند. اولین تخطی از قانون، جرم جنحه ای با احتمال حبس 11 ماه و 29 روز است. تخلفات بعدی به عنوان جنایات با محکومیت تا شش سال زندان و جریمه تا سقف 3000 دلار به حساب می آیند.