پادشاه چارلز در اولین سخنرانی کریسمس خود از ملکه الیزابت و بریتانیا تجلیل می کند

اولین سخنرانی سالانه پادشاه در کلیسای کوچک سنت جورج در قلعه ویندزور فیلمبرداری شد، کلیسایی که ملکه پس از مرگ او در اوایل سال جاری در کنار همسرش، شاهزاده فیلیپ، آرام گرفت. پس از آن که گروه کر کلیسای سنت جورج سرود ملی “خدایا پادشاه را حفظ کن” را خواند، حاکم پیام خود را با اعتراف به اهمیت مکان آغاز کرد و از عزاداران برای ارسال آرزوهای خوب خود برای خانواده سلطنتی تشکر کرد.

و در این زمان پر اضطراب و سختی – چه برای کسانی که در سراسر جهان با درگیری، قحطی یا بلایای طبیعی روبرو هستند، یا برای کسانی که در خانه هستند که راه‌هایی برای پرداخت صورت‌حساب‌های خود پیدا می‌کنند و خانواده‌هایشان را سیر و گرم نگه می‌دارند – ما آن را در انسانیت مردم در سراسر کشورهای ما و کشورهای مشترک المنافع که به راحتی به مصیبت دیگران پاسخ می دهند.»

او افزود: “کریسمس زمان دردناکی است برای همه ما که عزیزان خود را از دست داده ایم. ما غیبت آنها را در هر نوبت آشنا احساس می کنیم و آنها را در هر سنت گرامی به یاد می آوریم.”

لندن، انگلستان 05 ژوئن، شاهزاده چارلز، شاهزاده ولز و ملکه الیزابت دوم، شاهزاده جورج کمبریج، شاهزاده ویلیام، دوک کمبریج، شاهزاده شارلوت کمبریج، شاهزاده لوئیس کمبریج و کاترین، دوشس کمبریج در حین ایستادن روی بالکن مراسم جوبیلی در 05 ژوئن 2022 در لندن، انگلستان جشن پلاتینیوم جوبیل الیزابت دوم از 2 ژوئن تا 5 ژوئن 2022 در بریتانیا و کشورهای مشترک المنافع به مناسبت هفتادمین سالگرد به قدرت رسیدن ملکه الیزابت دوم در 1652 فوریه برگزار می شود. عکس توسط hannah mckay wpa poolgetty images

استخر WPA//گتی ایماژ

او گفت: «در حالی که کریسمس، البته، یک جشن مسیحی است، قدرت نور غلبه بر تاریکی در سراسر مرزهای ایمان و اعتقاد جشن گرفته می شود. “بنابراین، هر ایمانی که دارید یا ندارید، در این نور حیات بخش و با فروتنی واقعی که در خدمت ما به دیگران نهفته است، من معتقدم که می توانیم به آینده امیدوار باشیم. آن را با هم جشن بگیرید و همیشه آن را گرامی بدارید.”

متن کامل سخنرانی را در ادامه بخوانید:

من اینجا در این کلیسای نفیس سنت جورج در قلعه ویندزور ایستاده ام، بسیار نزدیک به جایی که مادر محبوبم، ملکه فقید، در کنار پدر عزیزم آرام گرفته است. یاد نامه‌ها، کارت‌ها و پیام‌های بسیار تکان‌دهنده‌ای می‌افتم که بسیاری از شما برای همسرم و خودم ارسال کرده‌اید و نمی‌توانم به اندازه کافی از شما برای محبت و همدردی که به تمام خانواده ما نشان دادید تشکر کنم.

کریسمس برای همه ما که عزیزان خود را از دست داده‌ایم، زمان تلخی است. ما غیبت آنها را در هر نوبت آشنا احساس می کنیم و آنها را در هر سنت گرامی به یاد می آوریم.

در سرود بسیار دوست داشتنی “ای شهر کوچک بیت لحم” ما می خوانیم که چگونه “در کوچه های تاریک تو روشنایی جاودانه می درخشد.” اعتقاد مادرم به قدرت آن نور بخش مهمی از ایمان او به خدا بود، اما همچنین ایمان او به مردم – و این اعتقادی است که من با تمام قلبم در آن شریک هستم. این اعتقاد به توانایی خارق‌العاده هر فرد برای لمس زندگی دیگران، با نیکی و شفقت، و تابش نور در جهان اطراف است. این جوهر جامعه ما و اساس جامعه ما است.

ما آن را در فداکاری فداکارانه نیروهای مسلح و خدمات اضطراری خود می بینیم که خستگی ناپذیر برای حفظ امنیت همه ما تلاش می کنند و در سوگ درگذشت ملکه فقیدمان بسیار باشکوه عمل کردند. ما آن را در متخصصان بهداشت و مراقبت های اجتماعی، معلمان خود و در واقع همه کسانی که در خدمات عمومی کار می کنند، می بینیم که مهارت و تعهد آنها در قلب جوامع ما قرار دارد.

و در این زمان پر اضطراب و سختی – چه برای کسانی که در سراسر جهان با درگیری، قحطی یا بلای طبیعی روبرو هستند، یا برای کسانی که در خانه هستند که راهی برای پرداخت قبوض خود پیدا می کنند و خانواده خود را سیر و گرم نگه می دارند – ما آن را در بشریت می بینیم. مردمی در سراسر کشورهای ما و کشورهای مشترک المنافع که به راحتی به مصائب دیگران پاسخ می دهند.

من به ویژه می‌خواهم به همه آن انسان‌های فوق‌العاده مهربانی که سخاوتمندانه غذا یا کمک‌های مالی، یا آن گرانبهاترین کالای همه – زمانشان – را برای حمایت از اطرافیانشان که بیشترین نیاز را دارند، به همراه بسیاری از سازمان‌های خیریه که چنین کارهای خارق‌العاده‌ای انجام می‌دهند، ادای احترام کنم. در سخت ترین شرایط کار کنید

کلیساها، کنیسه‌ها، مساجد، معابد و گوردواراس‌های ما، بار دیگر در غذا دادن به گرسنگان متحد شده‌اند و عشق و حمایت را در طول سال ارائه می‌کنند. چنین همبستگی صمیمانه ای الهام بخش ترین بیان دوست داشتن همسایه مانند خودمان است. شاهزاده و پرنسس ولز اخیراً از ولز دیدن کردند و نمونه‌های عملی این روح جامعه را روشن کردند.

چند سال پیش، توانستم آرزوی مادام العمر دیدار از بیت لحم و کلیسای عیسی مسیح را برآورده کنم. در آنجا، به کلیسای آخور پایین رفتم و با احترام بی‌صدا در کنار ستاره نقره‌ای که روی زمین منبت کاری شده و محل تولد خداوند ما عیسی مسیح است، ایستادم. برای من بیش از آن چیزی بود که بتوانم بیان کنم، ایستادن در آن نقطه ای که، همانطور که کتاب مقدس به ما می گوید، “نوری که به جهان آمده” در آنجا متولد شد.

در حالی که کریسمس، البته، یک جشن مسیحی است، قدرت نور غلبه بر تاریکی در سراسر مرزهای ایمان و اعتقاد جشن گرفته می شود. بنابراین، هر ایمانی که دارید، یا ندارید، در این نور حیات بخش، و با فروتنی واقعی که در خدمت ما به دیگران نهفته است، است که من معتقدم می توانیم به آینده امیدوار باشیم. پس بیایید آن را با هم جشن بگیریم و همیشه آن را گرامی بداریم.

از صمیم قلب برای هر یک از شما کریسمس پر از صلح، شادی و نور ابدی آرزو می کنم.منبع

او گفت: “من اینجا در این کلیسای نفیس سنت جورج در قلعه ویندزور ایستاده ام، بسیار نزدیک به جایی که مادر عزیزم، ملکه فقید، در کنار پدر عزیزم آرام گرفته است.” نامه‌ها، کارت‌ها و پیام‌هایی که بسیاری از شما برای من و همسرم ارسال کرده‌اید به یاد من می‌آید و نمی‌توانم به اندازه کافی از شما برای محبت و همدردی که به تمام خانواده ما نشان داده‌اید تشکر کنم.»

وی سخنان خود را با اذعان به عنایتی که عبادتگاه های همه ادیان به عموم مردم از جمله اطعام گرسنگان و محبت و حمایت کرده اند، پایان داد. وی افزود: «چنین همبستگی صمیمانه الهام بخش ترین ابراز محبت به همسایه مانند خودمان است.

پادشاه چارلز سوم در اولین سخنرانی کریسمس خود به عنوان حاکم به چندین روش به مادر فقید خود ملکه الیزابت دوم ادای احترام کرد.

حاکمیت در ادامه از افرادی که با “خوبی و دلسوزی” به مردم خدمت می کنند، از جمله نیروهای مسلح و کارکنان خدمات اورژانس، کارکنان بهداشت و مراقبت های اجتماعی و معلمان، و همچنین هرکسی که کمک های مالی یا وقت خود را به کشور قرض داده است، تجلیل کرد. موسسات خیریه در طول بحران فعلی هزینه زندگی.