ورود به فارکس و ثبت نام در فارکس بزرگترین بازار مالی جهان مجموعه آموزش بورس-بروکر آمارکتس

یکی دیگر از نکات مثبت بازار فارکس دوطرفه بودن این بازار است. در بازار فارکس برای وصل شدن سرمایه گذاران به بانک ها و موسسات مالی و اقتصادی مربوطه به منظور انجام معاملات ارزی در این بازار نیاز به یک واسطه است . به این واسطه ها اصطلاحا کارگزار یا بروکر گفته می شود که خود به 4 دسته اصلی به نام های بازار ساز ها یا MM ، بازار اصلی یا NDD ، پردازش مستقیم سفارشات یا STP و پردازش مستقیم بهینه سفارشات یا ECN تقسیم می شوند .

  • بانک های مرکزی تاثیر مستقیمی بر بازارهای مالی و به ویژه بازار فارکس دارند.
  • معاملات اسپات هم توسط بانک‌ها و شرکت‌های بزرگ انجام می‌شود و هم توسط معامله گران خرده پا در حالی که معاملات سوآپ فقط توسط موسسات مالی بزرگ و برای رفع نیازشان در برابر تغییرات نرخ ارز صورت می‌گیرند.
  • لوریج مانند یک وام بوده و به طور مثال تا 1000 برابر سرمایه اولیه ما این امکان را می دهد تا وارد معاملات فارکس شویم.
  • برای معامله گران FX که به دنبال اسپردهای فشرده و رقابتی با کمیسیون ثابت هستند مناسب است.
  • اکثر کارگزاران فارکس این پلتفرم معاملاتی معروف را ارائه می‌کنند که به غیر از تعداد انگشت شماری، توسط متاتریدر 4 نیز عرضه می‌شود.

به عنوان مثال در سال 2009 میلادی، بعد از رکود بازارهای مالی و بحران جهانی، بانک مرکزی آمریکا تصمیم گرفت که نرخ بهره را به کمترین حد ممکن یعنی 0.25% برساند. در پی این تصمیم، نرخ طلا و سایر ارزها در برابر دلار رشد کرد و دلار ضعیف شد. هر چه قدر که اعتبار دارایی معامله شونده بهتر و بیشتر باشد، اسپرد آن کمتر است.

انتخاب بهترین بروکر

و فردی پیدا می شود که از شما خریداری می کند و شش ماه آینده به او تحویل دهید. اما قادر خواهید بود همین فردا معامله را تمام کنید و میزان اختلاف را تسویه کنید. در آن زمان، دغدغه بسیاری از کسب و کارها، قیمت در آینده بود. تمامی عواملی که سبب می شد یک کسب و کار از بین برود، عواملی ازجمله عدم امنیت، جنگ، طوفان، قحطی، ریسک، افزایش تقاضا و عدم توانایی پیش بینی آینده بودند. امروزه این بازار با قدمتی چند صد ساله، در تمام دنیا وجود دارد.

صرافی کوکوین Kucoin (آموزش و بررسی

و یا هنگامیکه نفت یک دلار جا به جا می‌شود 100 پیپ جابجا شده است. پیپ در بازارهای مالی نقش مهم و حیاتی‌ای دارند و مبدا تمامی معاملات هستند، ما با مفهوم پیپ می‌توانیم متوجه شویم که چه مقدار از بازار نوسان گرفته‌ایم و چند پیپ سود کردیم. جفت ارز USD/JPY دومین جفت ارز پر حجم دنیا با بیش از 17.8% از کل حجم مبادلات بازار فارکس است. جفت ارز دلار آمریکا به ین ژاپن دومین ارز پرطرفدار دنیاست که یک طرف آن بزرگترین ارز دنیا یعنی دلار و طرف دیگر آن بزرگترین ارز آسیا و یکی از اقتصادهای برتر دنیا ایستاده است. این مسئله خیلی مهم هست که جفت ارز دلار به ین ژاپن، همانند یورو به دلار از نقدشوندگی فوق‌العاده و اسپرد بسیار کم بهره‌مند بوده و برای بسیاری از معامله‌گرانی که به دنبال معامله امن هستند، بروکر با بونوس بدون واریز مناسب است.

ورود به فارکس و ثبت نام در فارکس بزرگترین بازار مالی جهان مجموعه آموزش بورس-بروکر آمارکتس

کسانی که یورو در اختیار دارند، می‌توانند با فروش یورو در این جفت ارز اقدام به تبدیل آن به دلار نمایند و کسانی که دلار در اختیار دارند، می‌توانند با فروش دلار و خرید یورو اقدام به تبدیل ارز خود به یورو نمایند. این روند برای سایر ارزهای جهانی نیز به همین منوال در جریان است و کاربران سرتاسر جهان می‌توانند برای چنین امری اقدام کنند. البته مسلماً چنین امکانی برای کشورهایی مانند ایران که اقتصادی مهجور و منزوی در جهان داشته و ارتباط کمی با اقتصاد جهانی دارند، امکان‌پذیر نخواهد بود. معامله در فارکس در مقایسه با سایر بازارهای مالی ریسک بیشتری دارد.