هیلی بیبر به خاطر آموزش «لب قهوه ای لعاب دار» متهم به تخصیص فرهنگی شد

در TikTok، مردم به انتقاد از بنیانگذار Rhode Beauty برای ظاهر آرایش ادامه دادند. در یکی از ویدیوهایی که هفته گذشته توسط TikToker Bria Jones ارسال شد، او به بینندگان خود یادآوری کرد که روند رژ لب از کجا سرچشمه گرفته است و چرا موفقیتی که بیبر می تواند از آن کسب کند یک مسئله است.

او گفت: «هیلی از آن نسخه نمایشی زیبا، میلیون‌ها دلار به دست خواهد آورد. اما، فراموش نکنیم که این زنان لاتین تبار در جوامع فقیرتر مکزیک بودند [made that] s*** دهه های قبل جالب است.

این اولین باری نیست که یک سلبریتی برای تصاحب فرهنگی فراخوانده می شود. در ماه مه 2021، کندال جنر، دوست نزدیک بیبر متهم شد که با لباس و عکاسی کمپین خود برای راه اندازی برندش، 818 تکیلا، فرهنگ مکزیکی را تصاحب کرده است. این عکس‌ها نشان می‌دهد که ستاره واقعیت در حال ژست گرفتن در مزرعه‌ای آگاو در مکزیک، در حالی که شلوار جین، قیطان و یک پیراهن بزرگ با کلاه گاوچرانی پوشیده بود.

بیبر در طول زندگی حرفه ای خود به تبلیغ ظاهر “لعاب” و درخشان خود ادامه داده است و رود سرم آبرسانی به فروش می رساند که به عنوان “گام امضا کننده” او توصیف می شود. [her] پوست شبنم دار و لعاب دار». این مدل همچنین با شروع روند دونات لعاب دار شناخته شده است، اصطلاحی که برای توصیف ناخن های رنگ شده با کروم او استفاده می شود.

هیلی بیبر به خاطر آموزش «لب‌های قهوه‌ای لعاب‌دار» به تملک فرهنگی متهم شده است و طرفداران می‌گویند این آرایش اولین بار توسط زنان رنگین پوست در دهه 1990 استفاده شد.

با این حال، در حالی که بیبر هرگز نگفته است که او گرایش آرایش را ابداع کرده است، طرفداران در توییتر او را برای تملک فرهنگی فراخواندند و توجه داشتند که ظاهر لب برای اولین بار بیش از 20 سال پیش مورد علاقه زنان در جامعه لاتین و سیاه پوست قرار گرفت.

ایندیپندنت برای اظهار نظر با نماینده بیبر تماس گرفته است.منبع

او ادامه داد: “زنان رنگین پوست از این که مردم این روندها را انجام دهند عصبانی نیستند.” زمانی است که به نام بتی کراکر می‌زنید و میلیون‌ها دلار از آن به دست می‌آورید، زمانی است که زنان رنگین‌پوست به خاطر آن، گتو نامیده می‌شوند. این همان بخشی است که دردناک است.»

یکی از کاربران توییتر نوشت: «این واقعیت که هیلی بیبر فقط خط لب قهوه‌ای و براق براق داشت و دختران سفیدپوست دیوانه می‌شوند.» “عسل، لاتین و زنان سیاهپوست اهلی بودند، اما همه ما را برای این کار گتو می نامیدند.”

شخص دیگری اضافه کرد: “ترند لب های براونی لعاب دار هایلی بیبر”، منظور شما همان ترکیب لبی است که هر دختر قهوه ای از همه انواع قهوه ای از قبل از میلاد مسیح انجام می داده است.”

من دارم گریه می کنم چون او یک ترکیب لب که زنان سیاه پوست و لاتین از دهه 90 استفاده می کردند را گرفت و نام آن را “لب های لعاب قهوه ای” گذاشت تا زیبا به نظر برسد. یک نفر در توییتر نوشت.

در ویدیویی که ماه گذشته در TikTok او ارسال شد، این مدل 25 ساله روند لب را که “احساس آن” بود به اشتراک گذاشت. [the] سقوط”. آموزش آرایش با استفاده از خط لب قهوه ای روی خط لب بالا و پایین بیبر قبل از مالیدن آن با انگشت آغاز شد. او ظاهر را با استفاده از برق لب شفاف روی لب هایش تکمیل کرد.

برخی دیگر ادعا کردند که پاسخ‌های مثبت به این آموزش نشان دهنده تبعیض نژادی است، زیرا بیبر برای روند آرایشی که زمانی زنان رنگین‌پوست به خاطر آن مورد انتقاد قرار می‌گرفتند، تحسین شده است.

بیبر در ادامه یک ویدیوی بعدی برای نشان دادن لباس و آرایش خود به اشتراک گذاشت، زیرا او ظاهر لب خود را به عنوان “لب های قهوه ای لعاب دار” توصیف کرد.

شخص سومی نوشت: «هیلی بیبر ادعا می‌کند که ظاهر لب جدیدی به نام لب‌های Brownie Glazed ایجاد کرده است که آستر قهوه‌ای و براق است». “[Black] و [Brown] زنان فریاد تصاحب فرهنگی می‌زنند، زیرا ما دهه‌ها است که این نگاه را تکان داده‌ایم!»

جونز همچنین تاکید کرد که چگونه زنان در جامعه سیاه پوست در دهه 80، زمانی که برندهای آرایشی فراگیر نبودند، از خط لب قهوه ای و برق لب استفاده می کردند.