هر آنچه که تاکنون درباره تاجگذاری شاه چارلز سوم می دانیم

ملکه الیزابت دوم با پوشیدن تاج سلطنتی و حمل گوی و عصا، ترک مربی ایالت و ورود به کاخ باکینگهام، پس از تاجگذاری در سال 1953.آرشیو هولتون/گتی ایماژ

تاج گذاری شاه چارلز سوم چگونه خواهد بود؟

بیش از 8000 میهمان در مراسم تاجگذاری ملکه الیزابت دوم شرکت کردند، اما انتظار می رود که پادشاه چارلز سوم به طور قابل توجهی کوچکتر باشد و حدود 2000 شخصیت بزرگ در آن حضور داشته باشند. در میان آنها اعضای خانواده سلطنتی، نمایندگان مجلس و کلیسا و سیاستمداران برجسته از کشورهای مشترک المنافع و سراسر جهان خواهند بود.

آیا تاج گذاری پادشاه چارلز سوم به صورت زنده پخش می شود؟

به طور گسترده ای انتظار می رود که روز تاج گذاری پادشاه چارلز سوم یک تعطیلات بانکی باشد – همانطور که روز تاجگذاری ملکه الیزابت دوم بود – اما دولت هنوز این موضوع را تأیید نکرده است و اعلام کرده است که تصمیمی نزدیک به زمان اتخاذ خواهد شد.

مراسم تاجگذاری شاه چارلز سوم در کجا برگزار می شود؟

بله، با توجه به اینکه شورای الحاق شاه چارلز سوم برای اولین بار در تاریخ از تلویزیون پخش شد، تقریباً مطمئن است که تاجگذاری او به صورت زنده پخش خواهد شد. تاج گذاری ملکه الیزابت دوم، اولین مراسم از نوع خود که در تلویزیون نمایش داده شد، حدود 27 میلیون بیننده در بریتانیا به خود جلب کرد – این رقم در سال 2023 به راحتی قابل پیشی گرفتن است.

با این حال، از جنبه های دیگر، تاج گذاری چارلز سوم می تواند به طور قابل توجهی متفاوت از تاج گذاری مادرش به نظر برسد. مطابق با تلگرافبرنامه‌هایی تحت نام رمز عملیات گوی طلایی طراحی شده‌اند و منعکس‌کننده دیدگاه حاکم جدید برای «یک سلطنت کوچک‌تر و مدرن‌تر» خواهند بود. منابع به این نشریه گفته اند که این مراسم کوتاهتر از سه ساعت تعیین شده برای تاجگذاری ملکه خواهد بود. همچنین هزینه کمتری خواهد داشت (از آنجایی که دولت می پردازد، طبق گزارش ها، پادشاه ابراز تمایل کرده است که این خدمات «ارزش خوب» در نظر گرفته شود)، و نمایندگان بیشتری از مذاهب و گروه های اجتماعی مختلف را شامل می شود تا با دقت بیشتری منعکس شود. تنوع قومیتی ملت

این پست در ابتدا در ووگ بریتانیا.
منبع

بله، پس از اعلام ملکه الیزابت دوم در اوایل سال جاری مبنی بر اینکه این “آرزوی صادقانه” او این بود که دوشس سابق کورنوال عنوان ملکه همسر را در زمانی که چارلز به تاج و تخت می رسد، به دست آورد، او در کنار پادشاه تاج گذاری کند. او اولین همسری خواهد بود که پس از ملکه مادر در سال 1937 تاج گذاری می کند و تاج پلاتین دومی که با 2800 الماس از جمله کوه نور 105 قیراطی تزئین شده است، روی سر او قرار می گیرد. (به عنوان یک مرد، شاهزاده فیلیپ مستحق چنین افتخاری نبود.)

چه کسی در مراسم تاجگذاری شاه چارلز سوم حضور خواهد داشت؟

سنت حکم می کند که پس از درگذشت پادشاه سابق، کشور برای مدت مناسبی در سوگ باقی بماند. در نتیجه، تاجگذاری شاه چارلز سوم احتمالاً چند ماه دیگر باقی مانده است. خود ملکه الیزابت دوم در 6 فوریه 1952 به سلطنت رسید، اما تا 2 ژوئن 1953 تاجگذاری نکرد. اگرچه ممکن است مجبور نباشیم 16 ماه صبر کنیم. تلگراف، انتظار می رود این مراسم بهار یا تابستان آینده برگزار شود و حتی می تواند در هفتادمین سالگرد تاجگذاری ملکه برگزار شود.

آیا برای تاجگذاری پادشاه چارلز سوم تعطیلات بانکی وجود دارد؟

در زیر، همه چیزهایی که تا کنون در آستانه روز تاریخی می دانیم.

تاج گذاری پادشاه چارلز سوم چه زمانی انجام می شود؟

کلیسای وست مینستر در 900 سال گذشته محل تاج گذاری های بریتانیا بوده است و بعید است که چارلز سوم حداقل در این معنا از مدل تثبیت شده منحرف شود.

پس از مرگ ملکه الیزابت دوم در 8 سپتامبر، چارلز سوم پادشاه شد. از آن زمان، شاه چارلز اولین سخنرانی خود را به ملت ایراد کرد، ریاست شورای تاریخی الحاق را برعهده داشت، با رهبران جهان تماس داشت و شروع به تثبیت نقش جدید خود به عنوان حاکم، رئیس مشترک المنافع و فرماندار عالی کلیسای انگلستان کرد. با این حال، ممکن است مدتی طول بکشد تا شاهد تاج گذاری رسمی او باشیم.

سایر جنبه های مراسم با تاجگذاری ملکه هماهنگی بیشتری دارد: شاه چارلز سوم سوگند تاج گذاری را می بندد، با روغن تقدیس شده مسح می شود، گوی و عصا را دریافت می کند و اسقف اعظم کانتربری تاج پر زرق و برق سنت ادوارد را بر سر او می گذارد. . پس از آن، انتظار می رود که او در بالکن کاخ باکینگهام در کنار ملکه کنسورت کامیلا، و شاهزاده و پرنسس جدید ولز و فرزندانشان ظاهر شود.

آیا ملکه همسر کامیلا در کنار شاه چارلز سوم تاج گذاری می کند؟