هانگ چاو بازیگر «منو» و «نهنگ»

مانند بسیاری دیگر، آرونوفسکی تحت تأثیر کار چاو قرار گرفت کوچک کردن و نگهبانان. کارگردان از طریق ایمیل گفت: “تنوع بین این دو نقش به من این حس را داد که او می تواند هر کاری انجام دهد.” چیزی که در مورد هانگ شگفت‌انگیز است این است که هر بار که دوربین را می‌چرخانید، او عملکردی کاملاً واقعی و کاملاً منحصربه‌فرد ارائه می‌دهد. هر برداشت متفاوت و هیجان انگیز و آموزشی بود.» او افزود که در نوار ممیزی خود حتی صحنه بین خود و دوربین را به شکلی که خودش هم تصور می کرد مسدود کرد: «برای من واضح بود که او نه تنها یک هنرپیشه بزرگ بود، بلکه او همچنین اگر بخواهد باشد، کارگردان بسیار خوبی خواهد بود.»

مانند بخش خوبی از ما در اوایل سال 2021، هونگ چاو تمایلی به بازگشت به کار نداشت. هنوز زمان عجیب و ترسناکی بود: واکسن های کرونا هنوز به راحتی در دسترس نبودند، صنعت فیلم به تازگی از قرنطینه بیرون آمده بود و او اولین فرزندش را در سن 41 سالگی به دنیا آورده بود. «من واقعاً می خواستم در خانه بمانم و باشم. او اخیراً در تماسی با او گفت جهان شهری. من خیلی خوشحال بودم که این تکه کوچک را در آغوش گرفتم. من دنبال چیزی نبودم.» به این پناهگاه دنج فیلمنامه ای برای فیلم دارن آرونوفسکی رسید. او از رد آن متأسف بود: «زمان مناسبی برای من نبود. من چیزهای دیگری هم در زندگیم داشتم.»

فقط می خواستم روی زندگیم تمرکز کنم. و احساس می کردم هیچ راهی وجود ندارد که من باشم. نقش به طور خاص آسیایی نوشته نشده بود، بنابراین احساس کردم، خداییش، افراد زیادی وجود دارند که می توانند برای این قسمت نقش آفرینی کنند که خیلی از من مشهورتر هستند. و من بعد از آن واقعاً خوش شانس بودم کوچک کردن که مجبور نبودم برای کارهایی که به دست آوردم تست بزنم. بنابراین من فقط نمی خواستم هیچ انرژی روی آن سرمایه گذاری کنم. البته دارن آرنوفسکی است و نقش فوق العاده ای است، اما فکر نمی کنم برای من باشد. بنابراین به نماینده ام گفتم من فقط این یکی را رها می کنم.

نژاد در این فیلم ها پیشتاز شخصیت های شما نیست و در واقع تقریبا به آن پرداخته نمی شود. نظر شما در آن مورد چیست؟

من خیلی خوشحالم که این جهش ایمان را انجام دادم و به نیویورک رفتم تا روی این فیلم کوچک با بازیگران صمیمی و داستانی بزرگ کار کنم. واقعاً واقعاً معجزه‌آسا بود که با همه دیوانگی‌هایی که در آن زمان در جهان وجود داشت، روی چیزی زیبا کار کردیم.

دارن آرنوفسکی کمی شهرت دارد سازش ناپذیر بودن وقتی صحبت از بازیگران می شود

که در منو، شما نقش یک مرد خشن را بازی می کنید که شاید شغل خود را در یک رستوران بسیار منحصر به فرد غذاخوری خیلی جدی می گیرد. دارند شما تجربه مشابهی از غذاخوری خوب داشتید؟

اما زمانی که در حال فیلمبرداری بودیم، تجربه جالبی داشتم منو. سرآشپز Dominique Crenn به عنوان مشاور وارد شد تا مطمئن شود که مجموعه به درستی اجرا می شود. و در یکی از استراحت هایمان کنار من نشست و گفت: من عاشق کاری هستم که شما انجام می دهید. او خیلی دقیق است. من همه رفتارهای شما را دوست دارم و از شما می خواهم که برای من کار کنید. و منظورش این بود! بنابراین اگر این کار بازیگری درست نشد، من در رستوران او کار دارم.

چاو از نیواورلئان (جایی که با لانتیموس در حال فیلمبرداری است) به زوم رفت تا در مورد جبران زمان از دست رفته، دریافت یک پیشنهاد شگفت انگیز از سرآشپز دومینیک کرن، مسابقه نقشی که در شخصیت های او بازی می کند و چرا صحبت کند. محتوا برای او کلمه کثیفی است

آیا بین این پروژه های بسیار متفاوت برای شما خط پایانی وجود دارد؟

من زیاد غذاخوری خوب انجام نمی دهم. من بزرگ نشدم که به رستوران می رفتم – ما فقیر بودیم و بنابراین مادرم تمام وعده های غذایی من را در خانه می پخت. اگر تا به حال به یک رستوران می رفتیم، آن رستوران کوچک ویتنامی پایین خیابان بود که احساس می کرد گسترش آشپزخانه مادرم بود، نه یک رستوران فی نفسه. تا زمانی که به دانشگاه رفتم شروع به رفتن به رستوران کردم و این چیزی بود که باید یاد می گرفتم که چگونه انجامش دهم. من هنوز در رستوران خیلی راحت نیستم.

منظور شما از سازش ناپذیر چیست؟

چیزی که غیرعادی بود این بود که تعداد زیادی پشت سر هم داشته باشیم. واقعاً زمان زیادی طول کشید تا حرفه‌ام پیش برود. 10 سال طول کشید [of acting professionally] قبل از کوچک کردن اتفاق افتاد دارم زمان از دست رفته رو جبران میکنم چالش این است که بفهمم چگونه با خودم قدم بگذارم و تمام وجودم را به هر نقشی که پیش می‌آید اختصاص دهم. الان برای من آنقدر شرمساری از ثروت است که نمی توانم شکایت کنم. من فقط می خواهم تا جایی که بتوانم به انجام کارهایم ادامه دهم – بعداً می خوابم.منبع

شما یک صحنه مبارزه عالی دارید منو، اما جسمانی زیادی نیز در آن وجود دارد نشان دادن، که در آن جو تران، یک مجسمه ساز آزاده و دشمنی ناخواسته با هنرمند بدخلق میشل ویلیامز را بازی می کنید.

خواندن یک فیلمنامه یک چیز است و واقعاً انجام آن یک چیز دیگر. وقتی آن را می‌خوانم تصور نمی‌کردم این هنر فیزیکی باشد. کلی به من گفته بود که می‌خواهد آثار هنری جو در تضاد با آثار هنری میشل باشد که بسیار کوچک و صمیمی بودند، و او چیزی می‌خواست که بزرگ‌تر به نظر برسد. آنچه جالب بود خم شدن لوله بود-

خواستار، شاید؟

وال بشارت داده شده است یک بازگشت بزرگ برای برندان فریزر آیا حسی داشتید که روایت این پروژه باشد؟

من قبلاً یک فیلم برندان فریزر را ندیده بودم، بنابراین در ذهنم این تصور را نداشتم که او کیست. من تازه با مردی با تی شرت و شلوار جین آشنا شدم و با هم پشت یک میز نشستیم و فیلمنامه ای را خواندیم. او بسیار گشاده رو و مهربان و مهربان بود. کمی در مورد خانواده هایمان صحبت کردیم و من با او به عنوان یک فرد آشنا شدم. من این تصور ایده آل از او به عنوان یک دلقک یا چیزی شبیه به آن نداشتم. من الان می بینم، داشتن به ونیز رفت با او، هجوم محبت به او – واقعاً بسیار تأثیرگذار است. من برای او خیلی خوشحالم، واقعاً برای پسر بهتری اتفاق نمی افتد.

شخصیت ها همیشه می روند بودن آسیایی چون من با آنها بازی می کنم، بنابراین به نوعی مسابقه همیشه وجود خواهد داشت. فقط بستگی به این دارد که چقدر برای داستان باید وجود داشته باشد. وقتی نقشی را برعهده می‌گیرم از نظر نمایندگی برنامه‌ای ندارم. من هرگز نمی خواهم تحت فشار آن قرار بگیرم. من وارد نقش نمی شوم و فکر می کنم می خواهم یک کلیشه را روی سرش برگردانم. من هرگز به این فکر نمی‌کنم، چون مثل این است که شما توسط چیزی خارج از فیلم دستکاری می‌شوید. من گفتگوهای فرهنگی کلی را که اتفاق می‌افتد، درک می‌کنم، اما وقتی در حال ساخت یک فیلم هستید، برای داستان حضور دارید و برای آن شخصیت خاص. اگر فیلم‌ها شما را لمس می‌کنند، به این دلیل است که آن‌ها به چیزی جهانی نیز دست می‌زنند. کاری که من همیشه سعی می کنم با شخصیت ها انجام دهم این است که تمام انسانیت آنها را به نمایش بگذارم. من آنجا هستم تا در تاریکی و روشنی آنها حفاری کنم.

79 جشنواره بین المللی فیلم ونیز 2022

که در وال، شما نقش یک مراقب و دوست صمیمی شخصیت برندان فریزر را بازی می کنید. اما شما در ابتدا از تست بازیگری برای این نقش خودداری کردید – چگونه نظر خود را تغییر دادید؟

نمی‌توانستم ترکیبی را که در سال 2021 داشتم، زمانی که چهار فیلم با چهار کارگردان شگفت‌انگیز در چهار فیلمنامه باورنکردنی ساختم، تصور کنم. قطعا از روی طراحی نبوده است. با هر پروژه ای که پیش می آمد مات و مبهوت بودم. همه اینها به نظر می رسد که به طور ارگانیک اتفاق می افتد، نه به این دلیل که من میلیون ها دنبال کننده در رسانه های اجتماعی دارم. برای من بسیار مؤید این است که این فقط کاری است که انجام می دهم این فیلمسازان شگفت انگیز را جذب می کند.

صحنه ای که در حال کشتی گرفتن با یک تکه بالشتک هستید؟

فکر نمی‌کنم دارن به شکلی منفی مطالبه کند. همه نقش ها در وال تقاضای زیادی از بازیگر دارد. او به همه کسانی که با آنها کار می کند اهمیت زیادی می دهد و وقتی کسی را می بینم که اینطور به مردم احترام می گذارد، این باعث می شود که حتی بیشتر برای او تلاش کنم. من فکر می کنم داستان ها [about his process] شاید درک متفاوتی از اینکه دارن کیست به شما بدهد. اما به عنوان یک فرد، او فوق العاده دوست داشتنی است.

کریس دلماسگتی ایماژ

یک هفته بعد، نماینده من گفت که دارن واقعاً می‌خواهد من را ببیند و بخواند. من همیشه مراقب موقعیت‌هایی هستم که در آن هیچ گلوله‌ای نداری، اما آنها فقط همه را می‌بینند تا بتوانند بگویند که همه را دیده‌اند. اما این احساس متفاوتی داشت. بنابراین نوار استماع خود را فرستادم که به نوعی توانستم با این کودک گریان در پس زمینه انجام دهم. [Laughs.]

من عاشق این نوع فیلم‌ها و تجربه کار روی آن‌ها هستم زیرا برای فیلمسازان احساس شخصی می‌کنند. این احساس نمی کند که من فقط در محل کار مشت می کنم و مشت می کنم. فیلمسازان و سایر بازیگران سرمایه گذاری شده اند. این بسیار خاص و نادر است زیرا تقاضای زیادی برای محتوای نقل قول بدون نقل قول وجود دارد. من احساس می کنم که شما این پروژه ها را به عنوان توصیف نمی کنید محتوا. این یک کلمه کثیف برای من است.

بله، او دارد این هویج را درست می کند، اما تمام این سیم وجود دارد که باید دور این فوم بپیچد تا پوسته ایجاد شود. و من به شدت عرق می کردم و این هویج را زیر پا می گذاشتم. بعد از اینکه کارمان تمام شد، کلی گفت: “خب، من همین الان اولین صحنه رابطه خود را گرفتم.”

همه این فیلم‌ها، که بسیار متفاوت از یکدیگر هستند، تطبیق پذیری استثنایی و توانایی عجیب چاو را نشان می‌دهند که هر بار که به صفحه نمایش شما می‌آید توجه شما را جلب می‌کند. به خاطر بازی در نقش یک فعال سیاسی در فیلم الکساندر پین در سال 2017 شناخته شده است کوچک کردن (که برای آن جوایزی را از انجمن بازیگران سینما، گلدن گلوب و جوایز Indie Spirit دریافت کرد، چیز مهمی نیست) و همچنین برای لیدی تریو، تریلیونر معمایی در مینی سریال 2019 نگهبانانچاو در اردوگاه پناهندگان تایلند از والدین ویتنامی به دنیا آمد و در کودکی با خانواده خود به نیواورلئان مهاجرت کرد. او در اواخر دهه 2000 مانند شبکه HBO شروع به کار کرد ترم، قبل از اولین بازی او در فیلم پل توماس اندرسون معاون ذاتی در سال 2014. در پنج سال گذشته، او به سریال های پرستیژ پرداخته است – حضور در دروغ های کوچک بزرگ، بوجک سوارکار، و بازگشت به خانه– و او هیچ نشانه ای از کاهش سرعت در نمایشگرهای بزرگ و کوچک نشان نمی دهد، با پروژه های بسیار مورد انتظار در افق از وس اندرسون (همچنین در سال 2021 فیلمبرداری شده)، ریان جانسون، و یورگوس لانتیموس و همچنین اقتباس نتفلیکس از پرفروش ترین تریلر سیاسی 2019 مامور شب. اساساً او بسیار رزرو شده و بسیار بسیار شلوغ است.

تلویزیون سرگرمی ما hbo

نمونه کارها Mondadoriگتی ایماژ

او سرانجام نظر خود را تغییر داد (در مورد آن بعداً بیشتر شد)، و آنچه بعد از آن اتفاق افتاد، احتمالاً یک سال کاری بسیار پرمشغله بود، با نقش‌های مهمی در سه پروژه پرمخاطب که همگی در عرض چند ماه به سینماها می‌رسند: وال– اقتباس دارن آرنوفسکی از نمایشنامه‌ای درباره یک مرد همجنس‌باز چاق گوشه‌نشین که تلاش می‌کند با دختر نوجوانش ارتباط برقرار کند – روز جمعه اکران می‌شود و پس از آن منو، طنزی تاریک در دنیای غذاخوری خوب از جانشینی کارگردان مارک مایلود و ژانویه خواهد آورد نشان دادن، اولین کمدی کارگردان مستقل کلی ریچارد، پرتره ای از زندگی خلاقانه روزمره یک هنرمند که اغلب متوقف می شود.

در سال 2017 شما گفت شما می‌خواستید به «فیلم‌های واقعاً عجیب و غریب، با فیلمسازان جالب» ادامه دهید. این سه قطعاً با این توصیف مطابقت دارند.