نحوه عملکرد نامزدهای حقوق سقط جنین در 5 مسابقه کلیدی

تا صبح روز چهارشنبه، نسل در این رقابت موفق شد و یک دوره چهار ساله دیگر را برای او تضمین کرد. نسل در بیانیه‌ای گفت: «نتایج این مسابقه بر ارزش‌هایی که ما در میشیگان مقدس می‌دانیم تأکید می‌کند. Cosmo. “عشق بر نفرت. امید بر ترس وحدت بر تفرقه علم بر جهل برابری بر تعصب حقایق بیش از دروغ دموکراسی بر فاشیسم.»

یک دادستان کل ایالت اجرای قانون را هدایت می کند – و در برخی موارد، یک AG ممکن است تصمیم بگیرد که به هیچ وجه یک قانون قدیمی را اجرا نکند. این چیزی است که نامزد فعلی میشیگان دانا نسل قول داد که این کار را انجام دهد در مورد قانون ایالتی 1931 که سقط جنین را حتی در موارد تجاوز جنسی و زنای با محارم غیرقانونی می کند. رأی گیری میشیگان همچنین دارای گزاره 3 بود، پیشنهاد آزادی باروری برای همه، که تأیید می کرد که هر شهروندی حق اساسی برای آزادی باروری دارد (شامل «تمام مسائل مربوط به بارداری»).

یک صندوق رای با تصویری از رحم

شما از شنیدن آن خسته شده اید، ما از گفتن آن خسته شده ایم و همه از درست بودن آن خسته شده اند: انتخابات میان دوره ای 2022 واقعاً بسیار مهم بود. نه فقط به روش مبهم “دموکراسی فوق العاده است و همه ما وظیفه مدنی داریم”، بلکه مانند – اگر به پای صندوق های رای نیامدید، ممکن است اساساً امکان سقط جنین قانونی در جایی که زندگی می کنید غیرممکن شود.

بله، می‌توانید آزادانه و عمیقاً این پیروزی‌ها را جشن بگیرید… سپس بیرون بروید و برای دسترسی (و تأمین مالی) سقط جنین مبارزه کنید.

منبع

مخاطرات به طرز خیره کننده ای بالا بود، به همین دلیل است که در ماه اکتبر، Cosmo با صندوق اقدام والدینی برنامه ریزی شده همکاری کرد تا در پنج مسابقه در سراسر کشور با پتانسیل این که بیشترین تأثیر را بر دسترسی به سقط جنین داشته باشد – هم برای ساکنان آن ایالت و هم برای مناطق اطراف، به صفر رساند. نامزدها از فرمانداران گرفته تا قانونگذاران ایالتی و قضات دادگاه عالی ایالتی در برگه رای بالا و پایین ظاهر شدند و در ایالت هایی که تمایل به رنگ بنفش دارند (معروف به swing-y) با آن مبارزه کردند.

و Prop 3 یک پیروزی مطلق بود، با 10 امتیاز عبور کرد. این بدان معناست که رای دهندگان میشیگان تصمیم گرفته اند برای همیشه دسترسی به سقط جنین را به قانون اساسی ایالت اضافه کنند. تدابیر مشابهی در کالیفرنیا و ورمونت به تصویب رسید و یک اقدام ضد انتخاب در کنتاکی برعکس بیان شد. ناموفق.

ما انتخاب میکنیم این مسابقه زیرا مجلس قانونگذاری ایالت کیستون مملو از جمهوری خواهان خشمگین ضد انتخاب است که بارها و بارها سعی کرده اند محدودیت های شدید سقط جنین را تصویب کنند – از جمله یک لایحه پیشنهادی که رایج ترین روش سقط جنین در سه ماهه دوم را ممنوع می کند و پزشکان را به زندان و اتهامات جنایت تهدید می کند. با محدودیت دوره فرمانداری دموکرات تام ولف، یک دموکرات دیگر برای وتوی این تلاش ها مورد نیاز بود.

تا زمان انتشار، نامزد دموکرات، وزیر امور خارجه آریزونا، کتی هابز، پیشتاز بود، اما تنها دو سوم آرا رای آوردند. احتمالاً چند روز مانده به برگزاری مسابقه، و لیک قبلاً اعلام کرده است که پیروز شده است. ضرر را مشروع قبول نکن پس خیلی خوبه

دادستان کل میشیگان

خبر بد؟ سه نفر از چهار نامزدی که ما برجسته کردیم، رقابت های خود را باختند، همگی با حاشیه های بسیار تنگاتنگ. کمپین ما و تیم باورنکردنی از داوطلبان تا حد ممکن سخت کار کردند تا به رای دهندگان دسترسی پیدا کنند. کریستی کلارک، نامزد کاندیدای مجلس ایالتی، گفت: متأسفانه، ما کوتاهی کردیم Cosmo در یک بیانیه. با این حال، این از دست دادن به این معنا نیست که حقوق باروری زنان در اولویت کارولینای شمالی نیست. ما به مبارزه برای زنان و حقوق باروری ادامه خواهیم داد و از مخالفان خود پاسخگو خواهیم بود.»

فرماندار آریزونا

خوشبختانه، نامزدی که قول داده بود از حقوق باروری محافظت کند، برنده شد: جاش شاپیرو، دادستان کل فعلی PA، دست راستی افراطی داگ ماستریانو را با بیش از 12 امتیاز شکست داد. شاپیرو در سخنرانی پیروزی خود به مردم یادآوری کرد که اولویت‌های او دقیقاً کجاست و گفت: «امشب، شما مردم خوب پنسیلوانیا، برنده شدید. فرصت برنده شد حق انتخاب زن برنده شد.”

قضات دادگاه عالی ایالت اوهایو

در اخبار ناگوار، هر سه زن رقابت‌های خود را از دست دادند، و جمهوری‌خواهان نیز به فرمانداری، هر دو مجلس قانون‌گذاری دست یافتند و جی دی ونس کرسی سنا را به دست آورد. جمهوری خواهان اکنون تمام نقش های رهبری بزرگ در اوهایو را کنترل می کنند، که به این معنی است که دسترسی به سقط جنین قطعا در خطر است. درگیر شوید والدین برنامه ریزی شده OH در اینجا، یا به صندوق سقط جنین اوهایو تضمین شود که مردم تا زمانی که ممکن است مراقبت های بهداشتی مورد نیاز خود را داشته باشند.

مجمع عمومی کارولینای شمالی

نتایج انتخابات هنوز در جریان است و در هفته های آینده مورد تجزیه و تحلیل قرار خواهد گرفت. اما کاندیداهای آن پنج رقابت تاکنون چگونه بوده اند؟ بیا یک نگاهی بیندازیم.

فرماندار پنسیلوانیا

این مسابقه مهم بود زیرا جمهوری‌خواهان هر دو مجلس قانون‌گذاری را کنترل می‌کردند و اگر اکثریت خود را تقویت می‌کردند، می‌توانستند وتوی قابل اعتماد روی کوپر فرماندار دموکرات در قانون ضدانتخاب را نادیده بگیرند. به علاوه، افراد باردار از ایالت های جنوب که کاملاً سقط جنین را ممنوع کرده اند، برای دسترسی حیاتی به کارولینای شمالی متکی هستند.

خبر خوب؟ جمهوری خواهان اکثریت فوق العاده ای را در مجلس ایالتی به دست نیاوردند و آن را از دست دادند یک صندلی. این بدان معناست که محدودیت های شدید را می توان متوقف کرد و امیدی برای دسترسی به سقط جنین وجود دارد.

گتی/مارگی ریشیوتوگتی ایماژ

را قوه قضاییه در اوهایو بزرگ‌ترین (و آخرین) دفاع در برابر رژه بی‌پایان محدودیت‌های رقت‌بار سقط جنین است که از سوی مجلس قانون‌گذاری ایالتی تحت رهبری جمهوری‌خواهان آمده و توسط فرماندار جمهوری‌خواه امضا شده است. این شامل یک ممنوعیت هولناک شش هفته ای سقط جنین است که در حال حاضر توسط دادگاه های بدوی مسدود شده است. اوهایو به قضات اجازه می‌دهد وابستگی حزبی و دیدگاه‌های سیاسی عمومی داشته باشند، بنابراین واضح بود که سه نامزد دموکرات برای دادگاه عالی اوهایو – جنیفر برونر، مرلین زایاس و تری جیمیسون – از حقوق باروری دفاع خواهند کرد.

انتخابات فرمانداری همیشه مهم است، به ویژه در ایالت های بنفش، اما ما روی آن تمرکز کردیم مسابقه آریزونا زیرا واژگونی از قلیه باعث سردرگمی زیادی در این ایالت در مورد اینکه آیا می توان یک قرن ممنوعیت سقط جنین را اجرا کرد، شده است. بعلاوه، کاندیدای جمهوری خواه کری لیک یک افراطی ضد سقط جنین است که یک بار توییت کرد “همه زندگی کودک مهم است.” اوه