نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به نامزدی 20 ساله خود به عنوان رهبر دموکرات ها پایان می دهد.

روز پنجشنبه، در یک سخنرانی مورخ جان میخام که بنا به گزارش‌ها به این کار کمک کرد، پلوسی سفر خود را از فرزند 6 ساله یک قانونگذار – پدرش، نماینده سابق مریلند، توماس دالساندرو جونیور – که با هیبت از کاپیتول بازدید کرد، منعکس کرد. رهبری مجلس تحت چندین رئیس جمهور و نظارت بر قوانین تاریخی، از قانون مراقبت مقرون به صرفه گرفته تا مقررات زیست محیطی در قانون کاهش تورم.

او گفت: «وقتی برای اولین بار در شش سالگی به میدان آمدم، هرگز فکر نمی کردم که روزی از خانه دار به رئیس مجلس بروم.

حکیم جفریس، نماینده نیویورک، که در حال حاضر به عنوان رئیس گروه دموکرات مجلس نمایندگان خدمت می کند، مدت هاست که به عنوان وارث ظاهری پلوسی دیده می شود. آدام شیف، نماینده کالیفرنیا، که خود نامزد ریاست جمهوری شده بود، اکنون گفته می شود به کرسی سنا چشم دوخته است. یک منبع آگاه به برنامه‌های او گفت: «آدام از صحبت کردن با همکارانش در مورد رهبری مجلس نمایندگان واقعاً لذت می‌برد، اما انگیزه و احساس هدف و خدمت به سمت نامزدی مجلس سنا بود.» او کاری را انجام می‌دهد که احساس می‌کند واقعاً برای کالیفرنیا بهترین است.»

در همین حال، دو معاون ارشد پلوسی – استنی هویر، رهبر اکثریت مجلس نمایندگان، 83 ساله، و شلاق اکثریت مجلس، جیم کلیبرن، 82 ساله- هنوز برنامه های خود را ارائه نکرده اند. چندین مورد تردید دارند که هویر و کلیبرن می توانند از موج تغییراتی که پلوسی به تازگی به راه افتاده جان سالم به در ببرند. اگر آنها کنار نروند، جوکینگ قطعاً می تواند کثیف شود.منبع

کاملاً تعجب آور نیست که پلوسی کنار می رود. او در سال 2018 با یک محدودیت دوره موافقت کرد، زمانی که او برای یک نوسان دیگر به عنوان سخنران مذاکره کرد. اما در سال گذشته، کمتر مشخص بود که آیا رهبر مشهور در واقع از سمت خود کناره گیری خواهد کرد یا خیر. در ماه اکتبر، سخنگوی او گفت نمایشگاه Vanity Fair او در یک “مأموریت” برای محافظت از اکثریت بود – نه یک “تغییر”. پلوسی، به نوبه خود، کاری برای کاهش دادن این غوغاها انجام نداد. او در مصاحبه ای احساسی با CNN در این ماه گفت که حمله خشونت آمیز به همسرش پل در تصمیم او نقش خواهد داشت. پس از اینکه دموکرات‌ها بیش از حد انتظارات خود را در مجلس نمایندگان انجام دادند، پلوسی به دانا باش از سی‌ان‌ان گفت که اعضای گروه او از او خواسته‌اند که دوباره نامزدی برای رهبری را در نظر بگیرد. دموکرات‌ها هنوز اکثریت را از دست دادند، اما با اندکی اختلاف.

نانسی پلوسی پس از 20 سال ریاست گروه دموکرات مجلس نمایندگان، پس از این دوره از رهبری استعفا می دهد.

شایعه شده است که کاترین کلارک از ماساچوست، دستیار رئیس مجلس، که شهرت خوبی در میان دموکرات‌ها دارد، در صورت صعود به رتبه اول، در ردیف شماره دو جفریس قرار خواهد گرفت. پرامیلا جایپال، رئیس گروه پیشرو کنگره نیز از علاقه به رهبری خبر داده است. تا روز چهارشنبه، جایپال این احتمال را رد نکرد. او گفت: «این در مورد این است که چه زمانی و کجا می توانم بیشترین تأثیر را داشته باشم. “خواهیم دید.”

پلوسی گفت: «با اعتماد فراوان به گروه خود، به دنبال انتخاب مجدد به رهبری دموکرات ها در کنگره بعدی نخواهم بود.» برای من ساعتی فرا رسیده است که نسل جدیدی رهبری گروه دموکرات را برعهده بگیرد که من عمیقاً به آنها احترام می گذارم و سپاسگزارم که تعداد زیادی آماده و مایل به تحمل این مسئولیت عالی هستند.»