ملکه الیزابت دوم و کورگی محبوبش در طول سالها

ملکه الیزابت دوم در 8 سپتامبر در قلعه Balmoral در اسکاتلند درگذشت. او 96 ساله بود.

عشق او به این نژاد، که در پمبروکشایر، ولز سرچشمه می‌گیرد، از سنین پایین آغاز شد، با برخی از اولین عکس‌های ملکه الیزابت دوم که از خانواده سلطنتی جوان دور سگ‌های دوران کودکی‌اش پیچیده شده بود. در حالی که ملکه لیزی با چند تایی از این طرف و آن طرف دیده می شد، کورگی ولزی پمبروک سگ انتخابی او بود: خلاصه خواننده نوشته است که ملکه فقید در زمان سلطنتش بر تاج و تخت بریتانیا 30 کورگی داشت (حتی داشتن 9 کورگی در آن واحد). هر دو داستانی در تاج و در هنگام ملاقات با تیم لیگ راگبی نیوزلند، خادمان کورگی وفادار ملکه الیزابت دوم اغلب پشت سر او ایستادند. اگر کورگی سلطنتی در جایی دیده می شد، می دانستید که ملکه مطمئناً در جایی نزدیک است.

در زیر، چند لحظه بین ملکه فقید الیزابت دوم و دوستان کورگی محبوبش را مرور کنید.منبع

مونتی رابرتز، مشاور قدیمی ملکه، گفت که ملکه در سال 2015 پرورش کورگی را متوقف کرد زیرا “نمی خواست هیچ چیزی را پشت سر بگذارد.” در حالی که از ملکه فرزندان و نوه‌هایش، از جمله شاه جدید چارلز سوم، باقی مانده است، چند کورگی نیز از او باقی مانده است که او را تا سال‌های آخر عمر دنبال کردند. اگرچه ما مطمئن نیستیم که چه اتفاقی برای توله های محبوب او می افتد، خانواده سلطنتی مطمئناً میراث او را که دوستدار حیوانات پرشور است، ادامه خواهند داد.

طولانی‌ترین پادشاه بریتانیا به دلیل رهبری تاج در دوران آشوب و خدمت به عنوان رئیس دولت بریتانیا و کشورهای مشترک المنافع برای بیش از 70 سال شناخته شده بود. ملکه الیزابت دوم به ازای هر لحظه تنش ژئوپلیتیکی، تولد یک فرزند یا انتقال مسالمت آمیز قدرت، وظایف خود را هم به عنوان یک شخصیت سیاسی و هم به عنوان یک مادر انجام می داد – بیشتر اوقات به طور همزمان. و در حالی که جهان (و تماشاگران مشتاق سریال های درام تاج) به یاد بیاورید که چگونه وظیفه تزلزل ناپذیر و وفاداری او به خدمت بر همه چیز در زندگی او غلبه کرد، بسیاری از ما دوستان چهارپای پشمالویی را که هر جا که می رفت دنبالش می کردند را فراموش نمی کنیم. ملکه الیزابت دوم نه تنها یکی از مهم ترین زنان تاریخ بریتانیا بود، بلکه در طول زندگی خود برای بسیاری از کورگی ها نیز مادر سگ بود.