معنی دارترین جواهراتی که شاهزاده فیلیپ به ملکه الیزابت هدیه داد

فیلیپ در طول 73 سال ازدواج خود، هدایای جواهرات متعددی را برای ملکه طراحی و خریداری کرد، و طرح های منحصر به فرد او اغلب منعکس کننده اشارات عمیق شخصی به رابطه آنها بود. یکی از شادترین دوران زندگی مشترک آنها، حضور کوتاه آنها در مالت از سال 1949 تا 1951 بود، زمانی که دوک در نیروی دریایی سلطنتی خدمت می کرد و پدر ملکه آینده، جورج ششم، هنوز بر تخت سلطنت بود. فیلیپ نشان نیروی دریایی را در تعدادی از قطعاتی که برای همسرش ساخته بود گنجاند.

جو کندریک از علاقه مندان به جواهرات سلطنتی است @Britishroyaljewels اکانت اینستاگرام این پست در ابتدا در تاریخ منتشر شده است ووگ بریتانیا.

منبع

در زیر، نگاهی دقیق تر به پنج مورد از هدایای ارزشمند جواهراتی بیندازید که دوک ادینبورگ در طول ازدواج خود به ملکه داده است.

برای زنی که شاید بزرگترین کلکسیون شخصی جواهرات در جهان را داشته باشد، هیچ کدام برای ملکه به اندازه جواهراتی که توسط همسرش، دوک ادینبورگ، طراحی و به او داده شده بود، ارزشمند نبود. مجموعه تاریخی اعلیحضرت شامل ده ها تاج، صدها سنجاق سینه و تقریباً هر نوع سنگ قیمتی بود. پس از از دست دادن شاهزاده فیلیپ، که در 9 آوریل 2021 در قلعه ویندزور در 9 آوریل 2021 در خواب با آرامش درگذشت، یادگاری هایی که او به او داد – و خاطراتی که در آنها نگهداری می شود – بدون شک ارزشمندتر از همیشه بود.

شاهزاده فیلیپ علاقه خود به طراحی جواهرات را با پدربزرگش شاهزاده آلبرت که همسر ملکه ویکتوریا بود در میان گذاشت. با خوشحالی ویکتوریا، آلبرت در زمینه هنر و طراحی نیز استعداد داشت. او قطعات زیادی را به او هدیه داد که هنوز در مجموعه سلطنتی باقی مانده است، نمادی از میراث ماندگار عشق آنها.

در مراسم تاجگذاری در سال 1953، فیلیپ در برابر ملکه زانو زد و سوگند یاد کرد که “جانشین او” باشد. در سال 1997، الیزابت به مناسبت سالگرد ازدواج طلایی آنها گفت که فیلیپ، “به سادگی، قدرت و ماندگاری من در تمام این سال ها بوده است، و من و تمام خانواده اش، و این و بسیاری از کشورهای دیگر، بدهی بزرگتری به او داریم. از آنچه او هرگز ادعا می کند، و یا ما هرگز می دانیم.