ما در دوران لباس انتقام جویی زندگی می کنیم

برخلاف دیانا، تلاش های شخصی من برای انتقام هرگز به تیتر خبرها تبدیل نشد. من بعد از جدایی از خودم لباس های انتقامی زیادی به تن کردم، و هرگز با هدف ترمیم رابطه. هدف همیشه ایجاد درد و رنج بر دشمن بود. آنها را وادار به گریه و التماس رحمت کنید، یا حداقل کاری کنید که انتخاب های زندگی خود را زیر سوال ببرند، همانطور که من با یک لباس کوچک قرمز بی پشت به اطراف می چرخیدم.

بدیهی است که دایانا لباس انتقام جویانه را اختراع نکرده است، اما ظاهر او یک روند فرهنگ پاپ را ایجاد کرده است که برای نسل ها دوام داشته است و به لطف رسانه های اجتماعی حتی گسترده تر شده است.

“من فکر می کنم [dress] فاده اده، استاد روانشناسی در دانشگاه سیاتل که تأثیرات منفی و مثبت انتقام را مورد مطالعه قرار داده است، می گوید: به شدت در بین مردم طنین انداز می شود زیرا او یک شخصیت عمومی محبوب بود که در ملاء عام مورد ظلم قرار گرفت. “من فکر می کنم او احتمالاً می خواست به شاهزاده چارلز آن زمان چیزی را که از دست داده بود نشان دهد. مطمئنم در آن زمان برای او احساس خوبی داشت. من فکر می کنم مثبت بودن انتقام از این ایده ناشی می شود که شما می خواهید تعادل و عدالت را در جهان برقرار کنید و پیامی را به یک شخص بفرستید.

NBC/Getty Images

چیزی که لباس انتقام را بسیار شیرین می کند این است که هدفی را بدون عواقب طولانی مدت انتقام به معنای قرون وسطایی انجام می دهد – این یک وضعیت چشم در برابر چشم نیست. اده می‌گوید لباس انتقام‌جویانه می‌تواند عزت نفس و خلق و خوی شما را تقویت کند و تعادل را حداقل در چشمان شما، پس از اینکه کم‌اهمیت شدید، بازگرداند. و برای بسیاری از زنان، این به اندازه کافی خوب است.منبع

در سال 2021، تیلور سوئیفت، ملکه انتقام از طریق ترانه، یک LBD بر تن کرد. آخر شب با ست مایرز که به طرز مشکوکی شبیه لباس اصلی انتقامی دایانا بود. یک سال بعد، در آهنگ “Vigilante Shit” از آلبوم جدید سوئیفت نیمه شب هااو می خواند، “من برای زنان لباس نمی پوشم / برای مردان لباس نمی پوشم / اخیراً برای انتقام لباس می پوشم.” در آهنگی که دیانا فقید بدون شک قدردانی می‌کند، او می‌خواند: «غمگین نباش، حتی یکنواخت شو».