مامان بادام: با مامان بادامی بزرگ شدی؟

در ویدئوهای گردآوری شده از دوران حضور حدید در این زنان خانه دار واقعی بورلی هیلز، یولاندا بدن جیجی را “بزرگ و حجیم” می نامد و شکایت می کند که “مثل مردان غذا می خورد.” در طول یک اپیزود در روز تولد جیجی، او به دختر نوجوان خود می‌گوید که او فقط می‌تواند «یک شب بد باشد» و سپس باید «رژیم غذایی‌اش را برگرداند»، قبل از اینکه به او اجازه یک لقمه کیک بدهد. با این حال، نگران‌کننده‌تر از همه، صحنه‌ای است که در آن جیجی با مادرش تماس می‌گیرد و شکایت می‌کند که پس از خوردن «نصف بادام» در آن روز، «واقعاً احساس ضعف» می‌کند. پاسخ یولاندا؟ “یک دو عدد بادام بخورید و آنها را خیلی خوب بجوید.”

TikTok ثابت کرده است که این تجربه به‌طور نگران‌کننده‌ای جهانی است: اگر «مامان‌های بادام» را در برنامه جستجو کنید، محتوایی را خواهید یافت که در مورد موضوع بسیار قبل از ظهور مجدد کلیپ‌های Yolanda ایجاد شده است. در زمان نگارش، این عبارت 600 میلیون بازدید جمع آوری کرده است.

چیزی که برای یک مادر بادام اهمیت دارد لاغر شدن و لاغر ماندن است، به طوری که به ناچار موفقیت ها، تمجیدها و نقاط عطف را تحت الشعاع قرار می دهد – مگر اینکه، البته در هنگام جشن گرفتن، لاغر به نظر برسید. برای اطمینان از این موضوع، آنها تمایل دارند خود را با مقادیر تک رقمی بادام حفظ کنند – اگرچه گاهی اوقات در آب سبز، بسته های اسنک 100 کالری و ماست بدون چربی می خورند – و برای درک اینکه چرا دخترانشان این کار را انجام نمی دهند تلاش می کنند. یکسان.

«کودکان بیشتر از آنچه ما انجام می‌دهیم پیروی می‌کنند تا آنچه می‌گوییم، به همین دلیل است که توجه نکردن به رژیم غذایی و/یا محدود کردن کالری دریافتی، اما همچنان وسواس نسبت به آن در حالی که در حضور فرزندانتان هستند، می‌تواند حتی بیشتر از کیانا شلتون، LCSW و کارشناس سلامت زنان در Mindpath Health، می گوید والدین از این موضوع آگاه هستند. زرق و برق. بنابراین حتی اگر مادر بادام شما به طور فعال به آن رسیدگی نمی کند شما عادات غذایی، او عادت های مشکل ساز همچنان می توانند عواقب بدی داشته باشند.منبع

علیرغم اظهارنظرهای ویروسی حدید، مادر بادام یک مفهوم بدیع نیست – و قطعاً محدود به مادران صحنه نیست. می‌دانم، زیرا من از نسلی از زنان می‌آیم که زندگی روزمره‌شان حول محور کم‌خوری و وزن کم‌شده‌شان است. مادران بادام وسواس زیادی به رژیم گرفتن دارند، اما آن را آشکارا تایید نمی کنند و کالری محدود خود را به خاطر «سالم بودن» توجیه می کنند.

با این حال، در زیر طنز، چیز شوم‌تری نهفته است: این واقعیت غیرقابل انکار که حتی در سال 2022، در خلال موج جدیدی از مثبت‌گرایی بدن، ذهنیت مادر بادام زنده و سالم است. اما بدتر از آن این است که این مدهای مضر رژیم غذایی تا چه اندازه بر زنان تأثیر می گذارد، صرف نظر از اینکه مادران آنها متوجه این موضوع باشند یا نه.

با مامان بادامی بزرگ شدی؟ این سوالی است که بسیاری از زنان و دختران در اوایل این هفته پس از انتشار کلیپ‌هایی از یولاندا حدید – که به عنوان مادر جیجی و بلا حدید نیز شناخته می‌شود – از خود پرسیدند.

این محتوا را می توان در سایتی که از آن سرچشمه می گیرد نیز مشاهده کرد.

محتوای TikTok

هشدار: این مقاله شامل بحث در مورد اختلالات خوردن، فرهنگ رژیم غذایی و انگ وزن است. اگر شما یا کسی که می شناسید مشکل دارد، لطفا تماس بگیرید NEDA.

در این ویدیوها، نوجوانان و 20 ساله ها «مادرهای روزی نصف بادام» خود را که از خوردن غذا در طول سناریوهایی مانند حقه بازی یا در فروشگاه هرشی امتناع می کنند، تقلید می کنند. برخی دیگر مانتراهای سمی تحریک‌کننده‌ای را که مادران بادامشان با آن زندگی می‌کنند، برجسته می‌کنند، از جمله «لحظه‌ای روی لب‌ها برای همیشه روی باسن» و «هیچ چیز به اندازه احساس لاغری مزه نمی‌دهد» و آنها را با شور و اشتیاق می‌خوانند.

این محتوا را می توان در سایتی که از آن سرچشمه می گیرد نیز مشاهده کرد.

محتوای TikTok

این محتوا را می توان در سایتی که از آن سرچشمه می گیرد نیز مشاهده کرد.

حدید ظاهراً به این انتقادها با یک TikTok با عنوان #بدترین مادر پاسخ داد که در آن فعالیت‌های مختلفی مانند راه رفتن، خواندن و بازی با بچه بزها انجام می‌دهد – همه اینها در حالی که یک کاسه بزرگ بادام را می‌برد.