ماریون کوتیار و ژولیت بینوش در همبستگی با زنان ایرانی موهای خود را کوتاه کردند — ویدیو را ببینید

برای زنان و مردان شجاع ایران که در همین لحظه جهان را تغییر می دهند و برای آزادی می جنگند. کوتیار در توضیح خود نوشت: ما در کنار شما هستیم.

محتوای اینستاگرام

در ایران موی زنان باید پوشیده شود. بنابراین، بریدن آشکار آن به عنوان یک اقدام اعتراضی تلقی می شود. فائزه افشان 36 ساله، مهندس شیمی ایرانی مقیم ایتالیا، به سی ان ان گفت: «ما می خواهیم به آنها نشان دهیم که به استانداردهای آنها، تعریف آنها از زیبایی یا آنچه فکر می کنند ما باید شبیه باشیم اهمیتی نمی دهیم. این برای این است که نشان دهیم عصبانی هستیم. در ادبیات ما کوتاه کردن مو نماد عزا و گاه نماد اعتراض است. اگر بتوانیم موهایمان را کوتاه کنیم تا نشان دهیم عصبانی هستیم، این کار را خواهیم کرد.»

در روز چهارشنبه، 5 اکتبر، کوتیار ویدئویی را در اینستاگرام به اشتراک گذاشت که نشان می‌دهد بینوش پس از گفتن «برای آزادی» موهایش را از بالای سرش می‌کند. سپس ویدئو به شکلی می‌رسد که کوتیار چند اینچ از موهایش را می‌ریزد.

ماریون کوتیار و ژولیت بینوش، بازیگران فرانسوی با کوتاه کردن موهایشان از زنان ایرانی حمایت کردند.

ماریون کوتیار و ژولیت بینوش پست های خود را هماهنگ کردند. بینوش همچنین این ویدئو را از حساب کاربری خود در IG به اشتراک گذاشت و با عنوان “✨در همبستگی برای حقوق آزادی برای زنان و مردان ایرانی ✨” به اشتراک گذاشت. اینجا را ببینید:

منبع ماه گذشته زنان در سراسر ایران به دنبال مرگ مهسا امینی 22 ساله که در 16 سپتامبر در بازداشت پلیس جان باختند، اعتراض خود را علیه استانداردهای ظالمانه این کشور برای زنان آغاز کردند. امینی به دلیل داشتن حجاب نامناسب توسط پلیس اخلاق ایران بازداشت شد. او به مدت سه روز در کما بود و به دلیل آنچه پلیس به عنوان “سکته قلبی” گزارش داد درگذشت. اما شاهدان عینی ادعا می‌کنند که پلیس را دیده‌اند که امینی را کتک می‌زند و یک مقام پزشکی ناشناس می‌گوید علت مرگ او ضربه به سر بوده است.

این محتوا را می توان در سایتی که از آن سرچشمه می گیرد نیز مشاهده کرد.