قوانین سقط جنین توسط ایالت: راهنمایی برای اینکه سقط جنین در کجا ممنوع شده (و نه)

دسترسی به سقط جنین تا زمان زنده ماندن جنین در مینه سوتا قانونی و محافظت شده است. فرماندار فرمان اجرایی صادر کرده است که از متقاضیان و ارائه دهندگان سقط جنین در برابر قوانین سایر ایالت ها محافظت می کند.

می سی سی پی: ممنوع شد

سقط جنین تا هفته 20 بارداری در کارولینای شمالی قانونی است. قانون‌گذاران جمهوری‌خواه احتمالاً تلاش خواهند کرد دسترسی به سقط جنین را در این ایالت محدود کنند، اما بعید است که این محدودیت‌ها در زمان فرماندار دموکرات روی کوپر به قانون تبدیل شوند.

داکوتای شمالی: در انتظار

سقط جنین تا پایان 22 هفته در کانزاس قانونی و محافظت می شود.

سقط جنین در هر مرحله از بارداری در اورگان قانونی و محافظت می شود. در انتظار قلیهپس از مرگ او، قانونگذار ایالتی 15 میلیون دلار برای گسترش دسترسی و حمایت از بیماران (از جمله بیماران خارج از ایالت) با بار مالی و لجستیکی مراقبت از سقط جنین اختصاص داد.

پنسیلوانیا: قانونی

سقط جنین تا هفته 24 بارداری – که از اولین روز آخرین قاعدگی فرد باردار اندازه گیری می شود – در ماساچوست قانونی و محافظت می شود. یک قانون جدید ایالتی که در ماه ژوئیه تصویب شد، دسترسی به سقط جنین را در بحبوحه سقوط بیشتر تضمین کرده و گسترش داده است قلیه. این قانون همچنین بیماران و ارائه دهندگان سقط جنین را از ممنوعیت در سایر ایالت ها محافظت می کند.

میشیگان: در انتظار

سقط جنین در می سی سی پی با استثناهایی برای نجات جان مادر و در صورت تجاوز تا زمانی که به مجریان قانون گزارش شده باشد، ممنوع است.

میسوری: ممنوع

در حال حاضر سقط جنین تا 20 هفته پس از لقاح در اوهایو قانونی است. ممنوعیت تقریباً کامل سقط جنین که این روش را پس از شش هفته بارداری غیرقانونی می کرد، به طور موقت در دادگاه مسدود شده است، اما دعوی قضایی ادامه دارد.

اوکلاهاما: ممنوع

دسترسی به سقط جنین تا زمان زنده ماندن جنین در مریلند قانونی و محافظت می شود. قانون جدید ایالتی که در ماه ژوئیه تصویب شد، فرماندار را ملزم می کند که هر سال 3.5 میلیون دلار برای آموزش مراقبت از سقط جنین کنار بگذارد. اما این بودجه تا جولای سال آینده در دسترس نخواهد بود.

ماساچوست: قانونی

دسترسی به سقط جنین تا زمان زنده ماندن جنین در مین قانونی و محافظت شده است. فرماندار فرمان اجرایی مبنی بر محافظت از متقاضیان و ارائه دهندگان سقط جنین در برابر قوانین سایر ایالت ها را امضا کرده است.

مریلند: قانونی

سقط جنین تا هفته 24 بارداری قانونی است – که از اولین روز آخرین قاعدگی فرد باردار اندازه گیری می شود – اما حق سقط جنین توسط قانون ایالتی در نیوهمپشایر محافظت نمی شود.

نیوجرسی: قانونی

در حال حاضر، سقط جنین تا 20 هفته پس از لقاح در داکوتای شمالی قانونی است. ممنوعیت تقریباً کامل سقط جنین به طور موقت در دادگاه مسدود شده است، اما دعوی قضایی در جریان است.

اوهایو: در انتظار

سقط جنین تا زمان زنده ماندن جنین در میشیگان قانونی است، اگرچه چالش های قانونی احتمالاً در پیش است. در حال حاضر ممنوعیت سقط جنین در دادگاه لغو شده است و فرماندار گرچن ویتمر فرمان اجرایی را امضا کرده است که از متقاضیان و ارائه دهندگان سقط جنین در برابر قوانین محدودکننده در سایر ایالت ها محافظت می کند. در ماه نوامبر، سقط جنین در میشیگان یک موضوع صندوق رای خواهد بود، زیرا رای دهندگان تصمیم می گیرند که آیا حق سقط جنین را در قانون اساسی ایالت ثبت کنند یا خیر.

مینه سوتا: قانونی

در لوئیزیانا، ممنوعیت کامل سقط جنین بدون استثناء برای تجاوز جنسی و محارم وجود دارد.

مین: حقوقی

دسترسی به سقط جنین در نیوجرسی در تمام مراحل بارداری قانونی و محافظت شده است. در ماه ژوئیه، فرماندار فیل مورفی قانونی را امضا کرد که حمایت قانونی را برای هر کسی که از ایالت دیگری برای دریافت مراقبت سقط جنین در نیوجرسی سفر می کند، گسترش می دهد.

نیومکزیکو: قانونی

در نوادا سقط جنین تا 24 هفته پس از لقاح قانونی است. در ماه ژوئن، فرماندار استیو سیسولاک فرمان اجرایی صادر کرد که از متقاضیان و ارائه دهندگان سقط جنین در برابر قوانین سایر ایالت ها محافظت می کند. فرماندار از آن زمان اعلام کرده است که قصد دارد در صورت پیروزی مجدد در انتخابات، این دستور را در قوانین ایالتی تدوین کند.

نیوهمپشایر: حقوقی

سقط جنین از لحظه لقاح در اوکلاهاما غیرقانونی است. ممنوعیت کامل سقط جنین در ایالت همچنین به شهروندان خصوصی این امکان را می دهد که از هر کسی که مراقبت سقط جنین را ارائه می دهد، کمک می کند یا حمایت می کند شکایت کنند.

اورگان: قانونی

سقط جنین تا هفته 24 بارداری قانونی است، اما توسط قانون ایالتی در پنسیلوانیا محافظت نمی شود.منبع

قانون‌گذاران جمهوری‌خواه قبلاً اقداماتی را برای تثبیت اصلاحیه ضد سقط جنین در قانون اساسی ایالت انجام داده‌اند، اگرچه ایوان‌ها تا سال 2024 فرصت رای دادن به این اصلاحیه را نخواهند داشت. در همین حال، فرماندار کیم رینولدز پیشنهاد کرده است که قانون سال 2018 مبنی بر ممنوعیت سقط جنین پس از 6 سال را احیا کند. هفته های بارداری به استثنای اورژانس های پزشکی، ناهنجاری های جنینی، تجاوز جنسی و محارم. دادخواهی در جریان است.

کانزاس: قانونی

در کنتاکی، ممنوعیت کامل سقط جنین بدون استثناء برای تجاوز جنسی و محارم وجود دارد.

لوئیزیانا: ممنوع

در میسوری، ممنوعیت کامل سقط جنین بدون استثنا برای تجاوز جنسی و محارم وجود دارد. این ممنوعیت اجازه سقط جنین را برای نجات جان مادر و در صورت اورژانس پزشکی می دهد، اما مشخص نیست که چگونه این استثناها در عمل اعمال خواهند شد.

مونتانا: قانونی

سقط جنین در تمام مراحل بارداری قانونی است، اما توسط قانون ایالتی در نیومکزیکو محافظت نمی شود. در ماه ژوئن، فرماندار میشل لوژان گریشام فرمان اجرایی را امضا کرد که از متقاضیان و ارائه دهندگان سقط جنین در برابر قوانین سایر ایالت ها محافظت می کند. گریشام از آن زمان 10 میلیون دلار برای ساخت یک کلینیک جدید سقط جنین در نزدیکی مرز تگزاس در انتظار افزایش سفرهای بین ایالتی برای دریافت خدمات سقط جنین متعهد شده است.

نیویورک: حقوقی

سقط جنین قانونی است و تا 24 هفته پس از لقاح در نیویورک محافظت می شود. جنبشی برای درج حق سقط جنین در قانون اساسی ایالت در جریان است.

کارولینای شمالی: قانونی

در ماه اوت، کانسان ها به اصلاحیه ای که حق سقط جنین را از قانون اساسی ایالت حذف می کرد، رای منفی داد. با این حال، قانونگذاران می توانند اصلاحیه دیگری را در آینده انجام دهند. و انتخابات آتی می تواند ساختار سیاسی عالی ترین دادگاه ایالت را تغییر دهد و به طور بالقوه حق سقط جنین را در معرض حمله قرار دهد.

کنتاکی: ممنوع

سقط جنین قانونی است و تا زمان زنده ماندن در مونتانا محافظت می شود. تلاش برای تصویب قانون ضد سقط جنین، از جمله ممنوعیت 20 هفته ای، مسدود شده است.

نبراسکا: قانونی

در نبراسکا، سقط جنین تا 20 هفته پس از لقاح قانونی است، اگرچه تلاش هایی برای محدود کردن بیشتر دسترسی احتمالاً در پیش است. در ماه آگوست، فرماندار پیت ریکتس نتوانست آرای کافی برای تصویب یک ممنوعیت 12 هفته ای به دست آورد.

نوادا: قانونی