علت رسمی مرگ ملکه الیزابت فاش شد

جدا از شغل ذکر شده – اعلیحضرت ملکه – سند تفاوت چندانی با هر گواهی فوت دیگری ندارد. آن را تنها دختر ملکه الیزابت، پرنسس آن، که در آخرین ساعات زندگی با او بود، امضا کرده است.

کاخ باکینگهام به سادگی در بیانیه خود در آن زمان گفت: «ملکه امروز بعدازظهر در باالمورال با آرامش درگذشت. “همسر پادشاه و ملکه امروز عصر در Balmoral خواهند ماند و فردا به لندن بازخواهند گشت.”


منبع

حدود یک هفته پس از پایان ایام سوگواری ملی و سه هفته پس از درگذشت وی، گواهی فوت ملکه الیزابت دوم به همراه علت رسمی و زمان مرگ وی برای عموم منتشر شد. طبق سند ثبت ملی اسکاتلند و به دست آمده توسط مردم، ملکه ساعت 3:10 بعد از ظهر بر اثر کهولت سن درگذشت. همسرش، شاهزاده فیلیپ، که در سن 99 سالگی درگذشت، همچنین پیری را به عنوان علت مرگ در گواهی فوت ذکر کرده است.

اگر به اخبار مربوط به پادشاه فقید توجه کرده باشید، از قبل می‌دانید که مرگ او پس از ماه‌ها گمانه‌زنی درباره سلامتی او اتفاق افتاد. و پس از چندین حضور لغو شده، یک تشخیص کووید-19، و حداقل یک تئوری توطئه مبنی بر اینکه او قبلاً مرده و کاخ آن را مخفی نگه داشته است، سلطنت 70 ساله ملکه الیزابت در 8 سپتامبر به پایان رسید.