علائم قبل از یائسگی: هر آنچه که باید در مورد قبل از یائسگی و نحوه درمان آن بدانید

به لطف یک مطالعه در سال 2002 که استفاده از استروژن درمانی را با افزایش خطر ابتلا به سرطان سینه مرتبط می‌دانست، برای سال‌ها بحث‌برانگیز بوده است. تحقیقات بعدی نقایص طرح مطالعه اصلی را آشکار کرد و دریافت که مزایای درمان جایگزینی هورمونی بسیار بیشتر از خطرات آن است. لیا میلهایزر، پزشک متخصص زنان و زایمان، متخصص یائسگی تایید شده توسط انجمن یائسگی آمریکای شمالی و مدیر ارشد پزشکی Evernow می گوید: «هورمون درمانی مؤثرترین درمان برای علائم قبل از یائسگی است. در دوران پیش از یائسگی، این می تواند به شکل یک قرص ضد بارداری با دوز پایین برای کمک به یکنواخت کردن سطوح نوسان هورمونی یا به عنوان ترکیبی از استروژن و پروژسترون درمانی باشد. (به خاطر داشته باشید، هنوز هم می توانید در دوران یائسگی باردار شوید.)

از آنجایی که علائم پیش از یائسگی و یائسگی کامل تا حد زیادی یکسان است، پیش از یائسگی اغلب با درمان های استاندارد یائسگی درمان می شود. دکتر لا فولت می‌گوید: «این با یک مکالمه پزشک و بیمار شروع می‌شود که در آن مزایا و خطرات درمان جایگزینی هورمون (HRT) را مورد بحث قرار می‌دهیم و سپس زن تصمیم می‌گیرد.

هنگامی که شروع به تجربه هر یک از این علائم کردید، وقت آن است که با پزشک خود صحبت کنید. دکتر لا فولت می گوید: «مکالمه با پزشک شما باید دوگانه باشد. او می‌گوید: از آنجایی که خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی نیز در این مدت افزایش می‌یابد، او می‌گوید: «ابتدا، با دانستن اعداد و ارقام خود، یک درک پایه از سلامت قلبی عروقی خود ایجاد کنید: فشار خون، گلوکز خون و کلسترول. «سپس تغییرات خلق و خوی و چرخه‌های خود را دنبال کنید و در مورد آن صحبت کنید».

درمان علائم قبل از یائسگی چیست؟

جدای از درمان های استاندارد یائسگی، تغییرات سبک زندگی تفاوت زیادی در درمان علائم پیش از یائسگی ایجاد می کند. دکتر لا فولت می‌گوید: «من توصیه می‌کنم وزن مناسبی داشته باشید، به طور منظم ورزش کنید و خواب کافی داشته باشید. و مراقب مصرف الکل خود باشید، زیرا نوشیدن می تواند مشکلات خواب را تشدید کند. برای خشکی واژن، او یک روان کننده ژل مانند Vag of Honor را توصیه می کند.

خط پایانی: اگر فکر می کنید علائم پیش از یائسگی را تجربه می کنید، با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود در مورد گزینه های درمانی صحبت کنید.

Macaela MacKenzie نویسنده و ویراستار متخصص در سلامتی است. او در مورد مراقبت از خود، سلامت روان، باروری، و برابری زنان با تمرکز بر شکستن انگ ها در سلامت زنان می نویسد.
منبع