شاه چارلز یادداشتی بر روی تابوت ملکه الیزابت گذاشت

وی افزود: «در حالی که همه ما برای آخرین وداع خود آماده می‌شویم، می‌خواستم از این فرصت استفاده کنم و از همه افراد بی‌شماری که در این دوران غم و اندوه چنین حمایت و آرامشی برای خانواده من و خودم بوده‌اند تشکر کنم.»

هنگامی که تابوت ملکه الیزابت برای مراسم خاکسپاری وی امروز به ابی وست مینستر رسید، بینندگان یادداشت کوچکی در بالای آن مشاهده کردند.

سنت گذاشتن کارت در بالای تابوت در دیگر مراسم تشییع جنازه سلطنتی اتفاق افتاده است. در مراسم تشییع جنازه شاهزاده فیلیپ، ملکه الیزابت دوم یادداشتی برای تابوت شوهر فقیدش نوشت. در حالی که دوربین‌ها محتوای کامل نامه را ثبت نکردند، روی آن نوشته شده بود: “به یاد عاشقانه” و ملکه آن را با نام “Lilibet”، نام مستعار دوران کودکی خود امضا کرد. در مراسم تشییع جنازه پرنسس دایانا، شاهزاده هری یادداشتی دلخراش برای مادرش نوشت و گفت: “مامان”.

را آر مخفف رکس، لاتین برای “پادشاه”. ملکه الیزابت دوم الیزابت R. بود آر ایستاده برای رجینا، لاتین برای “ملکه”.

این کارت، همانطور که مشخص است، از شاه چارلز سوم به مادر مرحومش بود. حاکم جدید در آن نوشت: “در خاطره ای عاشقانه و فداکار. چارلز آر.”

پادشاه دیروز در بیانیه‌ای گفت: در ده روز گذشته، من و همسرم از پیام‌های تسلیت و حمایت فراوانی که از این کشور و سراسر جهان دریافت کرده‌ایم بسیار متاثر شده‌ایم. در لندن، ادینبورگ، هیلزبورو و کاردیف، همه کسانی که زحمت کشیدند و به خدمت مادام‌العمر مادر عزیزم، ملکه فقید، بیایند و ادای احترام کنند، ما را تحت تأثیر قرار داد.»

همچنین بر روی تابوت ملکه الیزابت برای تشییع جنازه او امروز تاج سلطنتی، عصا و گوی، استاندارد سلطنتی و یک تاج گل پایدار قرار داشت.منبع