شاهزاده هری متوجه شد ملکه پنج دقیقه قبل از انظار مرده است

که گفت تلگراف گزارش می دهد که به هری “مدتی بعد” به پرنس ویلیام گفته شد که از مادربزرگش انتظار نمی رفت که موفق شود و دستیاران او “برای رسیدن به پرواز با مشکل مواجه شدند.” هری یک ساعت پس از اینکه نخست وزیر از مرگ ملکه مطلع شد، از زمین بلند شد و “معلوم” است که چرا در این زمان به هری نیز گفته نشده است. دوباره، چارلز در اواسط پرواز به هری رسید و به او در مورد مرگ مادربزرگش، کمی قبل از اینکه او به زمین نشست، گفت.

طبق گزارش ها، شاهزاده هری تنها چند دقیقه قبل از سایر نقاط جهان از درگذشت مادربزرگش ملکه مطلع شد. بر اساس گزارشی از تلگرافپادشاه چارلز به کوچکترین پسرش گفت که مادربزرگش «پنج دقیقه قبل از انتشار اعلامیه رسمی کاخ باکینگهام» درگذشته است، زمانی که هری در هوا در حال پرواز بود.

پس از درگذشت ملکه، هری و دوشس مگان مارکل اقامت خود را در انگلیس تمدید کردند و روز دوشنبه در مراسم تشییع جنازه اعلیحضرت شرکت کردند. مشخص نیست چه زمانی آنها برای پرواز به خانه به کالیفرنیا، جایی که با فرزندانشان آرچی و لیلیبت زندگی می کنند، بروند.منبع

یک منبع سلطنتی می‌گوید در حالی که این امر باعث ایجاد چشم‌های جانبی قابل درک شده است تلگراف که با هری متفاوت از بقیه اعضای خانواده سلطنتی رفتار نمی شد.

منبع توضیح داد: «همه تلاش می کردند به جایی که باید باشند برسند. تمرکز این بود. و پادشاه قاطعانه بود که بیانیه رسمی نباید تا زمانی که همه اعضای خانواده مطلع نشده اند منتشر شود. این پدری بود که صحبت می کرد زیرا اهمیت می داد.”