سوء استفاده آنلاین مگان تی استالیون در Misogynoir ریشه دارد

این می شود که “او چه کار می کرد؟ او چه پوشیده بود؟ سابقه جنسی او چیست؟» برخلاف نگاه واقعی به فردی که مسئول خشونت بوده است.

شما دیده‌اید که از چه روش‌های متداول دیگری برای زن‌ستیز استفاده می‌شود که افراد بتوانند در زندگی روزمره خود یا در موارد عمومی مانند این برای شناسایی آنها تلاش کنند؟

علاوه بر میم ها و توییت های ویروسی که اعتبار و سابقه جنسی مگان با لانز را زیر سوال می برد، ستاره های بزرگ در صنعت موسیقی به آتش افزوده اند و به تمسخر و لفاظی های نفرت انگیز پیوسته اند. تقریبا غیرممکن است که تصور کنید یک هنرمند جوان سفیدپوست پس از حمله به او با چنین رفتاری روبرو شود.

این مصاحبه برای وضوح، فشرده و ویرایش شده است.

منبع

ما در شرایط بسیار خطرناکی هستیم هر سه آنها به پایان دادن به زندگی خود فکر می کردند یا از موقعیت هایی که در نتیجه دسیسه های بزرگتر زن ستیزی در دنیای ما در آن قرار گرفته بودند بسیار افسرده شده بودند. امید من این است که این امر باعث توقف مردم شود – که اگر زنان سیاهپوست مشهوری که دارای سرمایه اجتماعی و سیاسی هستند در حال گذراندن این شرایط هستند، ما می توانیم به این فکر کنیم که واقعیت برای زنان سیاه پوست روزمره که در حال مذاکره با جهان ما هستند چیست..


شدت خشونت با اسلحه به ویژه در جامعه هیپ هاپ غیرقابل انکار است. تنها در چند ماه گذشته، تیراندازی های مرگبار رپرهای محبوب مانند در آوردن و PnB Rock جدیت این موضوع را دوباره به منصه ظهور رساند. با این حال، واکنش عمومی به تیراندازی مگان تقریباً بلافاصله به تمسخر تبدیل شد، حتی در روزهای پس از حادثه – و اکنون که محاکمه لانز در صفحه اول ضرب المثل اینترنت قرار دارد، افزایش یافته است.

در دو سال و نیمی که از تیراندازی مگان تی استالیون در لس آنجلس می گذرد، دادگاه افکار عمومی این واقعه را پذیرفته و آن را به تئوری های توطئه بی پایان، نتیجه گیری های بی اساس، و رک و پوست کنده ها و آزار و اذیت های فاحش تبدیل کرده است. محاکمه واقعی برای تیراندازی، که در آن توری لانز، خواننده رپ (متولد Daystar Peterson) با اتهامات جنایتی مواجه است، اوایل این ماه آغاز شد و پیش بینی می شود در هفته های آینده حکم صادر شود. در میان انبوه تفسیرهای زهرآگین اینترنت، اینها حقایق تایید شده است: در 12 ژوئیه 2020، مگان تی استالیون (متولد مگان پیت) از ناحیه پایش زخمی شد. در طول شهادت رسمی او در این ماه، مگان ادعا کرد که پس از ترک یک مهمانی استخر، او و توری در شاسی بلند خود با هم درگیر شدند و هنگامی که او سعی داشت از خودرو دور شود، توری به او شلیک کرد. موضوع *اگر* حادثه رخ داده قابل بحث نیست. اما علیرغم این واقعیت ثابت شده، مگان تی استالیون همه چیز را از یک دروغگو که کل ماجرا را جعل کرده تا یک فاحشه توسط هیئت منصفه توییتر و اوباش خشمگین اینستاگرام لقب گرفته است.

زن ستیزی نژادپرستانه ضد سیاهپوستان یک ادغام است – نمی توان آن را از هم جدا کرد. این یک زن ستیزی ساده نیست، زیرا همه چیز با کلیشه هایی که مردم در مورد زنان سیاه پوست و دختران سیاه پوست دارند مرتبط است.

تشخیص روش منحصر به فرد مردم درباره مگان برای من آسان است. این ایده وجود دارد که او باید انعطاف پذیر باشد. به عنوان یک زن سیاه پوست، قرار نیست شما مشکلاتی را تجربه کنید، قرار نیست هرگز قربانی شوید، بنابراین چنین سطحی از بی اعتنایی وجود دارد.

برخط، بسیاری شناسایی کرده اند این واکنش پلید عمومی به عنوان پیامد مستقیم زن ستیزی، یا «زن ستیزی نسبت به زنان سیاه پوست جایی که نژاد و جنسیت هر دو در تعصب نقش دارند.» محقق فمینیست، مویا بیلی، دکترا، دانشیار دانشگاه نورث وسترن، این اصطلاح را در ابتدا در سال 2008 ابداع کرد و از آن زمان به نویسنده تبدیل شد. Misogynoir Transformed: مقاومت دیجیتالی زنان سیاه پوست. در طی تقریباً 15 سالی که از ابداع خود می گذرد، زن ستیز جان تازه ای در عصر دیجیتال به خود گرفته است و هیچ چیزی بیش از گفتمان بسیار سمی رسانه های اجتماعی پیرامون محاکمه لانز، این موضوع را نشان نمی دهد. پس از اینجا کجا برویم؟ بیلی، خوشبختانه، چند ایده دارد …

وقتی برای اولین بار اصطلاح “misogynoir” را شنیدم، چیزی شبیه چیزی بود که در تمام زندگی ام در جستجوی آن بودم. می‌خواستم بدانم که آیا شما پاسخ مشابهی از سایر زنان سیاه‌پوست دریافت کرده‌اید و آیا تعاملی وجود دارد که واقعاً به شما چسبیده است؟

همچنین این ایده وجود دارد که مردان سیاه پوست باید محافظت شوند، و بخشی از آن چیزی است که خود مگان تلاش می کرد انجام دهد، و نمی خواست در ابتدا پلیس را درگیر کند، اما در نهایت به ما کمک نمی کند. من فکر می کنم راهی وجود دارد که زنان سیاه پوست و سایر زنان رنگین پوست سعی می کنند از جوامع خود محافظت کنند و این می تواند لحظه ای باشد که ما واقعاً نیازهای خود را برآورده نکنیم.

از تماشای این مناظره ها که با این همه صدای بلند در رسانه های اجتماعی پخش می شوند، چه چیزی می توانیم بیاموزیم؟

بسیاری از مردم گفته اند که این اصطلاح چیزی را نامگذاری کرده است که قبلاً احساس می کردند و نمی توانستند بیان کنند. یکی از افرادی که واقعاً در اصطلاح تیک آف نقش داشت، بود ترودی، وبلاگ نویسی که سایت را اداره می کرد لانه گرادیان. او یکی از اولین افرادی بود که گفت این اصطلاح را در تجزیه و تحلیل تجربیات منحصربه‌فردی که ما به عنوان زنان سیاه‌پوست داریم و نحوه برخورد با ما در فضایی که به‌طور خاص توسط زن‌ستیزی نژادپرستانه ضد سیاه‌پوستان تعریف می‌شود، مفید می‌دانست.

من مطمئن هستم که شما با مخالفت هایی در مورد آنچه زن ستیزی را از زن ستیزی متمایز می کند، مواجه شده اید. چگونه تفاوت های عمده را از بین می برید؟

ما در دنیایی زندگی می کنیم که در آن زنان سیاه پوست از قبل تحقیر شده اند. بنابراین دلیلی وجود ندارد که فکر کنیم فقط به دلیل اینکه ما زنان سیاه پوست هستیم، به نوعی از آن روایت ها فرار می کنیم و تحت تأثیر آنها قرار نمی گیریم. به نظر من، زن‌ستیز درونی‌شده، یک واکنش طبیعی ناگوار به جهانی است که بسیار زن‌ستیزانه است. ما در حال دیدن برخی از Hotties هستیم [Megan’s fan base] در واقع انجام کارهای زیادی به صورت آنلاین برای مبارزه با زن ستیزی درونی شده با اشاره به تفاوت ما درباره فعالیت جنسی زنان سیاه پوست در مقایسه با مردان. حتی تغییر تمرکز رسانه‌های اجتماعی به سوابق جنسی مگان در واقع این تاکتیک کلاسیک سرزنش قربانی است که در موارد مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد که در آن شخصی آسیب دیده است.

من می‌توانم بگویم که چون ما هنوز در کشوری زندگی می‌کنیم که نژاد را به‌عنوان دوتایی بین سفید و سیاه تصور می‌کند، زنان سیاه‌پوست گاهی اوقات به‌عنوان ورقه‌ای برای ایده‌آل تصوری کشورمان از مردان سفیدپوست معرفی می‌شوند. این پویایی با چگونگی تداوم یافتن زن‌ستیز، چرایی قابل مشاهده بودن، چرایی اینقدر نیرومند و چرایی باقی ماندن آن به عنوان بخشی جدایی‌ناپذیر از ایالات متحده بسیار مرتبط است.

در سایت‌هایی مانند توییتر، اغلب زنان سیاه‌پوست دیگر را می‌بینید که روایت‌های مضر درباره سابقه و اعتبار جنسی مگان تی استالیون را نیز به زبان می‌آورند. مایلم نظر شما را در مورد زن‌ستیز درونی و علل ریشه‌ای بالقوه آن بشنوم؟

متأسفانه در هر سه مورد، سلبریتی، شهرت و پول از آنها محافظت نکرد. من امیدوارم که این به مردم این احساس را بدهد که واقعیت برای زنان سیاه پوستی که از همان منابع سرمایه اجتماعی که هر سه این افراد دارند، ندارند، چگونه باشد.

توجه داشته باشید که چگونه زنان سیاه پوست مورد بحث و درمان قرار می گیرند. اگر نشان‌دهنده نحوه رفتار با زنان دیگر، به‌ویژه زنان رنگین‌پوست، نباشد، این نشانه واضحی است که زن‌ستیز بخشی از گفتگو است.

Misogynoir یک لحظه عمومی بسیار بزرگ را سپری می کند. من به مگان فکر می کنم، اما به مگان مارکل و بریتنی گرینر نیز فکر می کنم. هر سه این زنان در حوزه عمومی هستند و بسیار باید با نحوه تلقی آنها به عنوان زنان سیاه پوست دست و پنجه نرم کنند.