سرم مژه: ایمن است؟ در اینجا همه چیزهایی است که باید بدانید

به سرم مژه علاقه دارید؟ شما تنها نیستید: بر اساس بینش Exploding Topics، جستجوهای وب برای “سرم مژه” در شش ماه گذشته تقریباً دو برابر شده است، در حالی که “سرم مژه” و “بهترین سرم مژه” بیش از یک میلیارد دیدگاه ها در پلتفرم ترند تیک تاک. ترجمه؟ به جرات می توان گفت که مصرف کنندگان این روزها نسبت به این محصول وسواس زیادی دارند.

بنابراین، اگر به طور خاص به دنبال طول هستید، احتمالاً به نسخه نیاز خواهید داشت. جفری اس. دلو روسو، MD، چشم پزشک و جراح انکساری لیزیک، می گوید: «لاتیس تنها سرم رشد مژه است که در حال حاضر توسط FDA تأیید شده است و فقط با نسخه پزشک چشم پزشک در دسترس است. ماده ضروری پروستاگلاندین وینچنزو اسپیناتو، شیمیدان آرایشی، توضیح می دهد: “پروستاگلاندین و مواد مشتق شده از پروستاگلاندین، مژه ها را تشویق می کند تا وارد مرحله آناژن (یا رشد) چرخه رشد مژه شوند و به طولانی شدن این مرحله کمک می کنند.

چقدر طول می کشد تا نتایج را ببینید؟

برای کمک به روشن کردن ایمنی سرم‌های مژه، ما از کارشناسان همه چیزهایی را که مصرف‌کنندگان باید در مورد محصولات بدانند، از جمله نحوه عملکرد آن‌ها، موادی که باید استفاده کنند و خطرات احتمالی آن را جویا شدیم.

سرم مژه چیست و چگونه کار می کند؟

به طور کلی، بله، اگرچه سوزش چشم و/یا پوست همیشه ممکن است. Plescia خاطرنشان می کند: “بیشتر سرم های مژه از نظر چشمی آزمایش شده اند، اما مطمئناً این هیچ تضمینی برای تأثیر آن روی شما نیست.” اگر نگرانی یا حساسیتی دارید، ابتدا با پزشک خود صحبت کنید.

منبع

در مورد اینکه چگونه مژه ها را تقویت و حمایت می کنند؟ این همه در فرمولاسیون است. ماریسا پلسیا، شیمی‌دان آرایشی و دانشمند تحقیقاتی NakedPoppy می‌گوید: «چند ماده اصلی که اغلب در سرم‌های مژه در بازار یافت می‌شوند شامل پپتیدها و اسیدهای آمینه، روغن دانه کرچک، و ویتامین‌هایی مانند ویتامین E هستند. زرق و برق. پپتیدها کم و بیش عنصر قهرمان در این سرم های مژه هستند: آنها می توانند به فعال کردن تولید کراتین برای تقویت مژه های ضخیم تر و سالم تر کمک کنند و از طریق مکانیسم های بیولوژیکی پیچیده دیگر می توانند به محافظت از فولیکول های مو و جلوگیری از ریزش مو کمک کنند.

آیا سرم مژه مژه های شما را بلندتر می کند؟

اگر سرم مژه خود را OTC (بدون نسخه) خریداری کرده اید، احتمالاً نه. پلشیا می‌گوید: «سرم‌های مژه‌ای که در قفسه‌های فروشگاه‌ها و آنلاین پیدا می‌کنید، برای «استفاده آرایشی» در نظر گرفته می‌شوند و بنابراین نباید ادعایی در مورد ایجاد رشد مو داشته باشند، اگرچه او اشاره می‌کند که همچنان می‌تواند به ظاهری سالم‌تر منجر شود. مژه ها

من نیز اخیرا شیفته سرم مژه شده ام: پس از برداشتن اکستنشن مژه در تابستان امسال، به شدت به دنبال راه هایی برای تقویت مژه های معدودم هستم. اما در حالی که من مطمئناً وسوسه می شوم که سرم را امتحان کنم، همچنین نگران شکایت های متعدد علیه شرکت های آرایشی و بهداشتی مانند Rodan + Fields هستم که ادعا می کنند سرم های آنها عوارض جانبی خطرناکی دارد.

ماریسا گارشیک، MD، FAAD، متخصص پوست دارای گواهی هیئت مدیره در درماتولوژی MDCS، می‌گوید سرم‌های مژه، درمان‌های موضعی مژه هستند که برای تقویت، تغذیه و حالت دادن مژه‌ها کار می‌کنند. او می‌گوید: «سرم‌ها با بهبود سلامت موهای ابرو، ممکن است به کمتر مستعد شکستگی موها کمک کنند و ظاهری ضخیم‌تر و سالم‌تر به موها بدهند.»

طبق گفته اسپیناتو، معمولاً سه تا چهار ماه طول می کشد تا نتایج کامل را مشاهده کنید. اکثر سرم ها به تدریج کار می کنند و اکثر افراد تا هفته چهارم هیچ نتیجه ای نخواهند دید.

آیا سرم مژه بی خطر است؟