سرطان سینه متاستاتیک طول عمر زنده: چه مدت می توانید با MBC زندگی کنید؟

در اینجا چیزی است که باید در مورد امید به زندگی پس از تشخیص سرطان سینه متاستاتیک بدانید.

نوع سرطان سینه که در ابتدا در یک زن تشخیص داده می شود نیز یک عامل است. به عنوان مثال، زنانی که سرطان سینه حساس به هورمون تشخیص داده می شود، عموماً در معرض خطر کمتری برای سرطان سینه متاستاتیک هستند، اما می توانند «دهه ها پس از تشخیص اولیه خود» به آن مبتلا شوند. زنان مبتلا به سرطان سینه محرک هورمونی در معرض خطر بیشتری برای گسترش و تبدیل شدن به یک بیماری متاستاتیک هستند. هندرشات می‌گوید، اما در این موارد، «احتمال متاستاتیک شدن در چند سال اول به اوج خود می‌رسد» و پس از پنج سال بسیار بعید است.

به هر حال سرطان سینه متاستاتیک چیست؟

سرطان سینه متاستاتیک یا مرحله چهارم سرطان پستان، سرطانی است که در سینه منشأ می‌گیرد، اما اکنون سلول‌های سرطانی فراتر از سینه‌ها و غدد لنفاوی به سایر قسمت‌های بدن – معمولاً به استخوان‌ها، ریه‌ها، کبد، گسترش یافته‌اند. یا مغز

هندرسات می گوید: زمانی که سرطان سینه فراتر از ناحیه «محلی» گسترش یافته و متاستاتیک شود، قابل درمان است اما دیگر قابل درمان نیست. در نهایت، درمان ها شکست خواهند خورد. هندرسات توضیح می‌دهد که سرطان سینه متاستاتیک معمولاً به‌صورت میکروسکوپی به نواحی متعددی از بدن گسترش می‌یابد و به روش‌هایی جهش می‌یابد که در نهایت به آنها اجازه می‌دهد از داروهای مورد استفاده برای درمان فرار کنند.

دکتر کارن هندرشات، انکولوژیست جراحی سینه که تحت کمک هزینه تحصیلی آموزش دیده در انکولوژی آریزونا می گوید: «مهم ترین کاری که باید در مواجهه با تشخیص سرطان سینه متاستاتیک انجام داد این است که امید خود را از دست ندهیم. اگرچه ما در حال حاضر نمی توانیم سرطان متاستاتیک سینه را درمان کنیم، اما می توانیم آن را درمان کنیم.

اما به گفته کارشناسان، فناوری، درمان‌ها و درمان‌ها دائماً در حال بهبود هستند و این بدان معناست که تشخیص سرطان سینه متاستاتیک است. نه حکم اعدام خودکار

بیایید با آن روبرو شویم: تشخیص سرطان سینه متاستاتیک ترسناک است. برخلاف سرطان سینه که نرخ بقای بسیار بالایی دارد – به طور متوسط ​​90٪ در طول پنج سال – سرطان سینه متاستاتیک قابل درمان نیست.

اما همه کسانی که بعداً به سرطان سینه مبتلا می شوند به سرطان سینه متاستاتیک مبتلا نمی شوند. به گفته حمودا، تخمین زده می شود که بین 3 تا 30 درصد از زنانی که سرطان سینه تشخیص داده شده و درمان می شوند، بعداً به سرطان سینه متاستاتیک تشخیص داده می شوند.

امید به زندگی شما پس از تشخیص سرطان سینه متاستاتیک

دانایی حمودا می‌گوید: زنانی که سرطان سینه متاستاتیک تشخیص داده می‌شود، معمولاً از سرطان سینه بهبود می‌یابند تا سال‌ها بعد علائم جدیدی مانند درد استخوان، تنگی نفس، کاهش وزن غیرمنتظره یا خستگی مداوم داشته باشند که نشان‌دهنده گسترش سلول‌های سرطانی است. دکتر، دانشیار پزشکی و مدیر برنامه فلوشیپ هماتولوژی و انکولوژی در دانشگاه تولدو. او می‌گوید: «کمتر پیش می‌آید که زنان مبتلا به سرطان سینه متاستاتیک بدون سابقه قبلی تشخیص سرطان سینه تشخیص داده شوند.» و افزود که تقریباً از هر 20 زن، یک زن تشخیص اولیه بیماری متاستاتیک را دریافت می‌کند.

در حالی که میانگین نرخ بقای تشخیص سرطان سینه 90 درصد در طول پنج سال است، این آمار برای سرطان سینه متاستاتیک کاهش می‌یابد و در همان دوره زمانی به تنها 29 درصد کاهش می‌یابد. (به این معناست که: احتمال زنده ماندن در یک زن مبتلا به سرطان سینه متاستاتیک 29 درصد بیشتر از زنی است که سرطان سینه متاستاتیک ندارد.)منبع