«زمانی که برای خواهران یا مادرم بود، به عنوان محله یهودی نشین دیده می‌شد»: آرایشگر سر جان در مورد ترند لب‌های «قهوه‌ای» هایلی بیبر وزن می‌گیرد.

نظرات سر جان منعکس کننده ویدیوی قبلی بود که توسط اینفلوئنسر و خالق TikTok، Bria Jones، گفت که هیلی از فروش محصولی که در تظاهرات خود استفاده کرده بود سود می برد در حالی که “زنان رنگین پوست را به خاطر آن گتو می نامند”.

بیبر ویدیویی را که با فالوورهای TikTok خود به اشتراک گذاشته است، توضیح داد: «حال و هوای ترکیبی لب که برای پاییز احساس می‌کنم».

سر جان افزود: با احیای مد، مدل مو و آرایش دهه نود، “همه احساس می کنند برای اولین بار طلا پیدا کرده اند.” به همین دلیل است که باید نگاه کنیم و بگوییم «هی، ما اینجا بودیم».

او به حساب اینستاگرام ناظر مد در Diet_Prada گفت: «تمام چیزی که داشتید یک خط لب و یک براق کننده شفاف در گذشته بود. ما مجبور بودیم خلاق باشیم و چیزها را به روشی نامتعارف امتحان کنیم، زیرا محصولاتی برای افراد سیاه‌پوست و قهوه‌ای وجود نداشت.»

جونز گفت: «زنان رنگین پوست از این که مردم این روندها را انجام دهند، عصبانی نیستند. زمانی است که به نام بتی کراکر می‌زنید و میلیون‌ها دلار از آن به دست می‌آورید، زمانی است که زنان رنگین‌پوست به خاطر آن، گتو نامیده می‌شوند. این همان بخشی است که دردناک است.»

سر جان در توضیح استاندارد دوگانه بین اینکه چگونه ترند لب مورد علاقه طرفداران بیبر بوده است، توضیح داد: «زمانی که این موضوع در مورد خواهران یا مادرم بود، و در جوامع سیاه پوست و لاتین، به عنوان محله یهودی نشین دیده می شد. اکنون که روی بدن‌های سفید است، به عنوان “مد” دیده می‌شود.”

سر جان در مورد ویدیوی بیبر گفت: «وقتی یک مگافون دارید که برای میلیون‌ها جوان تأثیرپذیر پخش می‌شود، این وظیفه شماست که بدانید». “تا زمانی که ما در مورد برابری در زیبایی صحبت می کنیم، در مکان خوبی هستیم.”

بنیانگذار Rhode Skin ماه گذشته پس از اینکه اولین ترکیب لبی که اخیرا استفاده کرده بود، جنجال برانگیخت. یک خط لب قهوه‌ای شکلاتی برای برجسته کردن لب‌هایش، با یک براق لب شفاف از خط مراقبت از پوست او.

این ویدئو به سرعت در فضای مجازی منتشر شد و کاربران شبکه های اجتماعی این مدل را متهم کردند که از نظر فرهنگی آرایش آرایشی را که اولین بار توسط زنان سیاه پوست و قهوه ای در دهه 1990 پوشیده بود، به خود اختصاص داده است.

آرایشگر مشهور سر جان بارنت، که بیشتر به خاطر کارش روی بیانسه شهرت دارد، انتقاداتی را که از هیلی بیبر به خاطر «لب‌های قهوه‌ای لعاب دار» او صورت گرفته است، مورد توجه قرار داده است.

بیبر هنوز به این واکنش واکنش نشان نداده است. ایندیپندنت برای اظهار نظر با نمایندگان خود تماس گرفته است.

منبع

در اظهار نظر در مورد این بحث، سر جان توضیح داد که واکنش‌ها «درباره هیلی نبود»، بلکه زمینه تاریخی گسترده‌تر پیرامون ترکیب لیلاینر و براق بود.