رابطه تحت رهبری زن چیست؟

در حالی که همه ما احتمالاً چند زن بدجنس در زندگی خود داریم که کنترل روابط خود را به دست می گیرند یا نقش های سنتی جنسیتی را زیر پا می گذارند – شاید BFF شما بیشتر از دوست پسرش درآمد دارد یا شاید او در سراسر کشور نقل مکان کرد برای او شغل، و غیره – زن بودن در یک رابطه تحت رهبری زن به معنای چیزی بیش از رد کردن صرفاً همسرداری در دهه 1950 است. FLR ها یک سبک رابطه متمایز هستند که با عدم تعادل قدرت توافقی (کلید کلیدی: توافقی!) تعریف می شود، که مرزهای آن هر دو طرف بحث و توافق می کنند.

ناگفته نماند، سطح رضایت دائمی و تقاضای ارتباط FLRها می تواند به نفع خود رابطه باشد و به شرکا کمک کند تا مشارکت بازتر و قابل اعتمادتری ایجاد کنند. بورل می گوید: «ماهیت بسیار گره خورده و تابو یک FLR، شرکا را ترغیب می کند که کیفیت ارتباطات خود را سه بار بررسی کنند و از وجود لذت و رضایت متقابل اطمینان حاصل کنند. “برای اینکه رابطه یکنواخت عمل کند، اعتماد یک الزام مطلق است.”

اگر شما آن را از دست بدهید، مردان نیز تحت هنجارهای جنسیتی BS، انتظارات، و کلیشه هایی که پدرسالاری اعمال می کند، رنج می برند. برای برخی از مردان، روابط تحت رهبری زنان می تواند راهی برای فرار از این فشارها باشد، امپراطور جوردین بورل، یک سلطه گر حرفه ای که FLR ها را به عنوان “پناهگاه امن” توصیف می کند که در آن زن و مرد می توانند خواسته های جنسی و عاشقانه را کشف کنند که ممکن است اتفاق نیفتد. با معیارهای جنسیتی سفت و سخت جامعه هماهنگ شود.

بعد از، اوه، نمی‌دانم، چند قرن یا بیشتر از زندگی در جامعه‌ای دگر مردسالارانه که از زنان انتظار دارد در روابط خودمان پشت سر بگذارند، منطقی است که کنترل شریک مرد مطیع ممکن است گزینه جذابی برای برخی باشد. زنان. تازگی ممکن است به تنهایی هیجان انگیز باشد، (سلام، براندازانه = رابطهی، این تقریباً کل ایده پشت پیچ خوردگی است) و FLR ها می توانند راهی اصلی برای زنان برای بازپس گیری قدرتی باشند که در طول تاریخ از آن محروم بوده ایم.

جای تعجب نیست که زن در یک رابطه تحت رهبری زن معمولاً نقش غالب در زندگی جنسی زوج را بر عهده می گیرد. آدامز می‌گوید: «بسته به آنچه که او به آن علاقه دارد، می‌تواند از شریک زندگی‌اش اسارت، نقش‌آفرینی و بسیاری از اعمال جنسی دیگر را بخواهد که در آن‌ها او کسی است که کنترل می‌کند و از او اطاعت می‌شود.

روابطی که در عمل برای هر زوج مشخصی به نظر می رسند، روابط زنانه همگی تا حدی بر معکوس کردن نقش های جنسیتی سنتی که از لحاظ تاریخی بر روابط دگرجنس گرا حاکم بوده اند، عمل می کنند. در حالی که رویکرد استاندارد شما به دگرجنس‌گرایی مدرن و فمینیست‌پسند معمولاً بر تعیین جنسیت متمرکز است برابری بین شرکای زن و مرد، روابط تحت رهبری زن، جایگزینی رادیکال‌تر را ارائه می‌دهد – جایگزینی که فیلمنامه را در مورد نقش‌های جنسیتی قدیمی تغییر می‌دهد و زنان را در موقعیتی قدرتمند قرار می‌دهد که به طور سنتی برای مردان محفوظ است.

برای برخی از زنان، ایفای نقش مسلط در رابطه می تواند احساس قدرت کند (duh). راشل دی آلتو، کارشناس ارشد دوستیابی در Match و کارشناس سابق لایف تایم می گوید: «در یک رابطه تحت رهبری زن، زن مسئول است و تصمیم می گیرد. در نگاه اول ازدواج کردوی افزود که این پویایی می تواند به زنان کمک کند تا در روابط خود احساس اعتماد به نفس و امنیت عاطفی بیشتری داشته باشند. او می‌گوید: «وقتی مسئول هستید، کمتر به توانایی یا ارزش خود شک می‌کنید. “همچنین کمتر احتمال دارد که از نظر عاطفی توسط شریک زندگی خود دستکاری یا کنترل شوید.”

اگر تمام این چیزها کمی گیج به نظر می رسد، به این دلیل است که (اغلب) اینطور است. همانطور که اشاره کردیم، در حالی که روابط تحت رهبری زنان دیگر به طور انحصاری در جوامع ناهموار اعمال نمی شود، اصطلاح (و پویایی قدرت اساسی) ریشه در BDSM دارد. و درست مانند رابطه جنسی معمولاً بخش کوچکی از بیشتر روابط عاشقانه است، اغلب جزء FLRها است.

این دقیقاً یک راز نیست که حتی در دوران احتمالاً مترقی ما، روابط دگرجنس گرا (و، آه، زنان درون آنها) هنوز درگیر انواع استانداردهای دوگانه جنسیتی و عدم تعادل قدرت هستند. فقط به برخی نگاه کنید (متاسفانه) آمار اداره آمار کار ایالات متحده در اوایل سال جاری کاهش یافت، که نشان داد زنان در روابط ناهمسان تقریباً دو برابر بیشتر از شرکای مرد خود وقت خود را صرف کارهای خانگی، مدیریت عمومی خانه و مراقبت از کودکان می‌کنند. کار تمام وقت. (آه.) اما اگر آن نقش های جنسیتی سنتی معکوس شوند چه؟ وارد کنید: روابط تحت رهبری زن.

در مورد مرزها، زیرمجموعه های مختلفی از روابط تحت رهبری زن وجود دارد که با میزان کنترل یک زن بر شریک زندگی خود تعریف می شوند. FLR ها معمولاً به چهار سطح تسلط تقسیم می شوند:

 • کنترل کم زنانه: زن کنترل و تسلط دارد، اما تصمیم گیری همچنان نسبتاً برابر است، زیرا او دیدگاه شریک زندگی خود را در نظر می گیرد.
  • کنترل زن متوسط: زن کنترل دارد و او در مورد پویایی های خاص و مورد توافق در رابطه حرف آخر را می زند.
   • کنترل تعریف شده: در اینجاست که هر دو طرف در مورد موارد خاصی که شریک زن کنترل خواهد داشت (و مواردی که کنترل نخواهد داشت) توافق می کنند.
    • کنترل/غوطه وری شدید زن: زن بر رابطه و پویایی آن (از جمله جنسی، مالی و غیره) تسلط کامل و کنترل کامل دارد.

     روابط تحت رهبری زن و BDSM

     به گفته بورل، سه شکل اصلی وجود دارد که FLR ها می توانند در یک زمینه پیچیدگی/BDSM داشته باشند:

     • دینامیک Master/Slave: بورل می گوید: «این پویایی شامل کنترل کاملی است که توسط مطیع رضایت به زن پیشرو داده می شود. زیردستان به هر چیزی که به آنها دستور داده می شود تسلیم می شوند، همه اینها به نام برده-همسر خوبی برای صاحب خود هستند.
      • پویایی “کمک خلبان”: بورل می‌گوید: «این به این قدرت فرعی می‌دهد تا هر تصمیمی را که می‌خواهند وتو کند. “زن هنوز به عنوان آلفا سلطنت می کند، اما تصمیمات را با فرعی بحث می کند و خواسته ها و ایده های آنها را بدون غلبه بر آنها در تصمیم گیری نهایی اعمال می کند.”
       • ترتیب “از همسرم بپرس”: بورل توضیح می‌دهد که در این پویایی، «زن غالب حرف آخر را می‌زند». یک شریک مطیع ممکن است سعی کند در مورد خواسته های Dom خود مذاکره کند، اما زن تصمیم نهایی را می گیرد.

        پس جذابیت روابط تحت رهبری زن چیست؟

        باز هم، روابط تحت رهبری زن همان چیزی است که به نظر می رسد: روابطی که در آن زنان به عکس می گویند/شلوار می پوشند/ استعاره دلخواه شما را درج می کنند، در حالی که شریک مردشان نقش مطیع تری را ایفا می کنند.

        خط پایانی: چه از طریق ناهنجاری و BDSM، نقش های جنسیتی در خانواده، یا توافقات خاص در رابطه، پویایی منحصر به فرد تحت رهبری زن به لغو این فرض که نقش ها بین زن و مرد به طور خودکار اختصاص داده می شود، کمک می کند. روابط تحت رهبری زن، فضای امنی را برای شرکا ایجاد می‌کند تا اصیل‌ترین خود باشند و به روش‌هایی در رابطه مشارکت کنند. آنهابرخلاف آنچه جامعه انتظار دارد.

        «دوم تصمیم می گیرد که چه زمانی، کجا، چگونه و چه مدت از رابطه جنسی لذت ببرید. او زیردست خود را آموزش می دهد تا اسباب بازی جنسی رویاهایش باشد.

        کنجکاو؟ ما اینطور فکر می کردیم. برای همه جزئیات آبدار، از جمله بینش متخصص در مورد نحوه عملکرد FLRها و اینکه چرا ممکن است برای برخی از زوج ها گزینه جذابی باشند، به خواندن ادامه دهید. (یا، می دانید، برای شما، اگر به آن علاقه دارید!)

        روابط تحت رهبری زن چگونه کار می کند؟

        بازی D/s در FLR ها انواع مختلفی دارد و ممکن است شامل فعالیت هایی مانند کوئنینگ (با نام مستعار صورت نشستن) واکس بازی، محرومیت یا تحریک بیش از حد حسی، میخ زدن، زنجیر زنی، ورزش های آبی (که به آن پیس بازی نیز می گویند)، فتیش/عبادت پا، CNC (عدم رضایت توافقی)، و CBT (شکنجه خروس و توپ)، به چند مورد اشاره می کنیم.

        واضح است که روابط تحت رهبری زنان برای همه مناسب نیست! اما کل موضوع «تکثیر استانداردهای اجتماعی و ایجاد رابطه بر اساس شرایط خودتان»؟ این برخی از حکمت های FLR است که فکر می کنم همه ما بهتر است در روابط خودمان اعمال کنیم – صرف نظر از اینکه چه کسی شلوار را پوشیده است.منبع

به گفته النا زاهارووا، مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران Purpur App، حوزه هایی که یک زن در FLR ممکن است کنترل آن را به عهده بگیرد شامل مسئولیت های مالی (او ممکن است نان آور خانه باشد یا مدیریت مخارج و پس انداز زوج باشد)، وظایف خانه مانند کارهای خانه و مراقبت از کودکان، و جنبه های عاطفی رابطه مانند مدیریت تعارضات، شروع یا تسلط بر رابطه جنسی (در ادامه بیشتر در مورد جنبه جنسی FLRها) و رهبری از نظر تعیین وضعیت فعلی و مسیر رابطه.

کالیستو آدامز، دکترای دکترا، توضیح می‌دهد که اغلب به اختصار FLR، روابط تحت رهبری زن تقریباً به نظر می‌رسد: روابط عاشقانه که در آن یک شریک هویت زن رهبری تصمیم‌گیری را بر عهده می‌گیرد و نقش مسلط بر شریک مرد خود را بر عهده می‌گیرد. کارشناس رسمی دوستیابی و روابط در HeTexted. سطح تسلط و زمینه هایی که در آن اعمال می شود می تواند از FLR تا FLR متفاوت باشد، از زنی که تقریباً کنترل کامل زندگی مرد خود را به دست می گیرد تا اشکال ظریف تر سلطه. همانطور که ممکن است حدس زده باشید، این سبک رابطه ریشه در این دارد مسلط / مطیع (D/s) دینامیک از BDSM انجمن. و در حالی که روابط تحت رهبری زنان فراتر از سناریوهای کاملاً ناهموار محبوبیت پیدا کرده است، این عمل است مرتبط با پخش D/s برای برخی از زوج های FLR.

البته، زنان تنها کسانی نیستند که از FLR سود می برند. باز هم، این روابط در مورد این نیست که زنان همه مردان را زیر پا بگذارند – آنها در مورد یک پویایی قدرت توافقی بین دو شریک عاشقانه هستند که هر دو روی آن پویایی سرمایه گذاری کرد.