در هفته 29 ژانویه 2023 چه چیزی را تماشا کنیم: امتیازهای «80 برای برادی» و دلیل آن

دور شدن کامل از آن غیرممکن است، اما در 80 برای بردیسارا هاسکینز و امیلی هالپرن، نویسندگان همکار، تلاش متمرکزی کردند تا این زنان را – در محدوده سنی 75 تا 90 – دقیقاً همانطور که هستند بنویسند: پر از زندگی، هوشمندانه و همچنین از این چیزی که پیری نامیده می شود مصون نیست.

هاسکینز و هالپرن می‌گویند: «ما تلاشی هماهنگ کردیم تا از شوخی‌های افراد مسن بداخلاق مانند پوشک بزرگسالان، قرص‌های فیبر، واکر دوری کنیم. زرق و برق. ما نمی‌خواستیم شخصیت‌هایمان را تسلیم کنیم. می خواستیم تماشاگران با این خانم ها بخندند و نه در آنها را لحن فیلم باید منعکس کننده لحن دوستی بین شخصیت های ما باشد. واقعاً خنده دار است با قلب بسیار.”

فوندا، فیلد، تاملین و مورنو در 80 برای بردی.

اسکات گارفیلد/پارامونت پیکچرزمنبع

یک سال پیش، زمانی که جین فوندا در میان عکس‌های جدیدش استراحت می‌کرد زرق و برق جلد، من برای ناهار به او ملحق شدم، جایی که ما در مورد همه چیز از عاقبت به صحبت کردیم باشگاه کتاب (مه امسال می آید) به مکان های مورد علاقه او برای تعطیلات. او همچنین اشاره کرد که در اواخر هفته به مجموعه فیلم بازخواهد گشت 80 برای بردی، فیلم جدید او (این جمعه، 3 فوریه اکران می شود) با بازی اسطوره های همکار لیلی تاملین، ریتا مورنو، سالی فیلد و اسطوره سوپر بول تام بردی.

در حالی که ما می دانیم که تماشاگرانی برای فیلم ها وجود دارد (باشگاه کتاب) و سریال (دختران طلایی، گریس و فرانکی) هالیوود با حضور زنان بالای 60 سال، اغلب دیرتر به عقب می رسد. و زمانی که این کار را انجام می‌دهند، در معرض خطر ساختن کاریکاتورهایی از زنان مذکور قرار می‌گیرند که بر جوک‌های آسان و ترانه‌های قدیمی تمرکز می‌کنند.

فکر کردم شوخی می کند.

او نبود. او گفت که این یک فیلم واقعی بود که توسط بردی تهیه شد و درباره گروهی از دوستان واقعی بود که اتفاقا برای همه کارت AARP خود را دارند و برای دیدن بازیکن مورد علاقه خود به سوپر بول سفر می کنند. من فروخته شدم راستش را بخواهید، من آن چهار زن را تماشا می‌کردم که به خرید مواد غذایی می‌رفتند.

این بدان معنا نیست که فیلم بدون لحظاتی است که باید باورها را کاملاً به حالت تعلیق درآورید، اما به طور کلی فیلمی است که زندگی و دوستی را دقیقاً همانطور که باید روی پرده دیده شود جشن می گیرد. هاسکینز و هالپرن می‌گویند: «هدف ما همیشه این بود که این شخصیت‌ها را به‌عنوان افرادی کاملاً سه‌بعدی بنویسیم که اتفاقاً 80 سال دارند. “سن آنها بخش عمده ای از داستان آنها است، اما مهم ترین بخش آنها نیست.”