دارو برای گرفتگی عضلات – درمان‌های گرفتگی قاعدگی


بیایید با اذعان به آنچه در خط مقدم ذهن همه است شروع کنیم: گرفتگی های پریود بدترین بدترین آنهاست. به معنای واقعی کلمه، ما باید برای اینکه در این زمان نیمه پایینی بدن شما چقدر درد دارد، یک لحظه سکوت کنیم. اما قبل از اینکه هر مسکن قدیمی را بنوشید، می توانید از پشت قفسه دارو یا ته کیف یکی از دوستانتان بردارید (همه ما در آن سطح ناامید بوده ایم که آنها را در اسرع وقت از بین ببریم)، ​​ادامه دهید.

همه ایبوپروفن ها و Advils برابر نیستند، JSYK. منظور ما از آن چیست؟ خوب، برخی از داروهای OTC می توانند تسکین شما را به تأخیر بیندازند، معده شما را تشدید کنند و/یا مشکلات سلامتی دیگری ایجاد کنند که نمی خواهید با آنها مقابله کنید. کیمبرلی ساکهیم، متخصص مدیریت درد در بخش توانبخشی راسک NYU Langone می گوید.

این محتوا از {embed-name} وارد شده است. ممکن است بتوانید همان محتوا را در قالب دیگری پیدا کنید، یا ممکن است بتوانید اطلاعات بیشتری را در وب سایت آنها بیابید.

بنابراین، بله، این را نشانه‌ای در نظر بگیرید که باید (1) مصرف مسکن‌هایی را که در فاصله دو فوتی شما هستند، در زمان شروع قاعدگی دردناک متوقف کنید و (2) در واقع تفاوت بین استامینوفن و خوب، همه چیزهای دیگر را درک کنید.

ما دو گزینه برای تسکین درد OTC را توضیح خواهیم داد: استامینوفن، با نام مستعار تیلنول، و NSAID ها، داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی، که همگی مسکن‌های بدون نسخه هستند. دیگر نسبت به استامینوفن پیش از این، اسناد همه چیزهایی را که باید در مورد دارو برای گرفتگی عضلات و سایر داروهایی که ممکن است به شما در رهایی از این بدبختی دوره کمک کنند، به اشتراک می گذارند.

چرا TF در وهله اول گرفتگی ها اتفاق می افتد؟

گرفتگی عضلات بسیار غیر ضروری به نظر می رسد، اینطور نیست؟ در اینجا دلیل این اتفاق است: برخی از ترکیبات دوست داشتنی هورمون مانند به نام پروستاگلاندین ها باعث می شوند که هر زمان که پریود می شوید، رحم منقبض شود تا دیواره رحم از بین برود و خوب، جریان را حفظ کند. آن انقباضات = درد پزشک متخصص زنان و زایمان، مونا فکیه، متخصص بالینی توضیح می‌دهد که چند آنزیم به تولید پروستاگلاندین‌ها کمک می‌کنند، اما اگر این آنزیم‌ها مسدود شوند (در اینجاست که مسکن‌ها وارد می‌شوند)، امیدواریم تعداد پروستاگلاندین‌های کمتری در سیستم خود داشته باشید و در نتیجه درد کمتری داشته باشید. عضو هیئت علمی در دانشکده پزشکی دانشگاه اوکلند.

و اکنون، بیشتر در مورد دارویی که برای از بین بردن گرفتگی های گفته شده نیاز دارید…

استامینوفن

استامینوفن (شما می توانید آن را در تایلنول و سایر داروهای چند علامتی حاوی آن مانند DayQuil، Midol و Excedrin پیدا کنید) نواحی از مغز که مسئول پردازش درد و دمای بدن هستند را هدف قرار می دهد.دکتر ساکهیم می گوید. به غیر از گرفتگی عضلات، اگر تب دارید، مصرف استامینوفن طبق دستور شما را خوب می کند. اما التهاب مثلاً در مچ پا پیچ خورده را کاهش نمی دهد. معنی دارد؟ خوب

اکنون، مهم است که توجه داشته باشیم که استامینوفن خطرات ویژه‌ای دارد زیرا توسط کبد تجزیه می‌شود (و می‌تواند به آن آسیب جدی وارد کند)، که اندام حیاتی است که سموم از جمله الکل را فیلتر می‌کند. یعنی هرگز نباید همیشه استامینوفن را با هر نوشیدنی الکلی دنبال کنیدبه همین دلیل می تواند از کبد خارج شود و به آسیب های جبران ناپذیری کمک کند.

خوبی این است که شکم شما را به هم نمی ریزد، بنابراین این حرکت زمانی است که می خواهید گرفتگی های پریود همراه با ناراحتی معده را درمان کنید، که می تواند همراه با PMS باشد زیرا، خوب، زندگی منصفانه نیست. فقط به دوز خود توجه کنید.

دکتر Ob-gyn Tamika K. Cross، توصیه می کند برای درمان علائم با کمترین دوز ممکن شروع کنید. “دوز بر حسب میلی گرم، نه مقدار قرص، زیرا مقدار قرص هایی که فرد مصرف می کند بستگی به میلی گرم بودن قرص دارد.” پیشنهاد او: 325 تا 500 میلی گرم. و هر 4 تا 6 ساعت یکبار مصرف کنید، مگر اینکه به طور خاص از یک فرمول 8 ساعته استفاده کنید (پس باید 8 ساعت کامل صبر کنید و سپس یک فرمول دیگر را ترک کنید).

NSAID ها

طبق گزارش کالج آمریکایی زنان و زایمان (ACOG)، NSAID ها بهترین دفاع در برابر گرفتگی های دردناک هستند. (برخی از مطالعات نشان داده‌اند که این داروها در واقع می‌توانند خونریزی فوق‌العاده سنگین را بهتر از دارونما کاهش دهند – نه به خوبی کنترل بارداری هورمونی، بنابراین مصرف نکنید. هم هیجان زده.) چرا؟ دکتر فکیه می گوید، زیرا آنها مستقیماً آنزیم هایی را که پروستاگلاندین ها را تولید می کنند، مسدود می کنند. استامینوفن هرگز نتوانست. فقط مکانیسم متفاوتی برای کاهش درد دارد، که چیز بدی نیست، اما گزینه شماره دو را برای هدف قرار دادن گرفتگی عضلات خود در نظر بگیرید.

NSAID ها شامل ایبوپروفن (موجود در ادویل و موترین)، ناپروکسن (موجود در آلو)، سلکوکسیب (معروف به سلبرکس) و آسپرین هستند. برخلاف استامینوفن، NSAID ها التهاب را کاهش می دهند تا به تسکین درد مفاصل و عضلات کمک کنند. و از آنجایی که NSAID ها توسط کلیه ها متابولیزه می شوند، هیچ خطری برای کبد ندارند.

دکتر کراس می‌گوید که گفته شد، NSAID‌ها می‌توانند آنزیمی را که از پوشش معده محافظت می‌کند، سرکوب کنند و به طور بالقوه باعث رفلاکس اسید، ناراحتی عمومی معده و خونریزی یا زخم گوارشی شوند. این یکی از دلایلی است که نباید قبل یا بعد از مصرف الکل، محرک دیگر معده مصرف کنید هر مسکن OTC.

NSAID ها همچنین خون شما را رقیق می کنند که لخته شدن خون را کند می کند و خطر حمله قلبی و سکته را کاهش می دهد. (صرف نظر از این که آیا این شرایط در حال حاضر برای شما مهم هستند، امتیاز بدی نیست.) “اما، به دلیل اثرات رقیق کننده خون، اگر اختلالات انعقادی دارید یا اگر به تازگی از این وضعیت خارج شده اید، باید مراقب باشید. دکتر کراس می گوید: جراحی یا داروهای ضد انعقاد. اگر چنین است، داروی سلکوکسیب را انتخاب کنید (در ادامه در مورد آن بیشتر توضیح دهید).

در اینجا نگاهی عمیق تر به گزینه های NSAID شما آورده شده است:

 1. آسپرین، که به احتمال زیاد معده شما را تحریک می کند و لزوماً وقتی مبارزه واقعی باشد، این کار را انجام نمی دهد: “بسیاری از بیماران به من می گویند که ایبوپروفن یا ناپروکسن بهتر از آسپرین برای دردهای پریود عمل می کند.” دکتر ساکهیم می گوید. به عبارت دیگر، با بهترین گزینه شما فاصله زیادی دارد.
 2. ایبوپروفن، که با فرض اینکه کلیه های شما کاملاً کار می کنند و معده حساسی ندارید، می تواند به طور مؤثری شما را از بدبختی خارج کند. فقط حتما همراه غذا مصرف شود تا از بروز هر گونه مشکلی جلوگیری شود. امتیاز: معمولاً بسیار ریز هستند و به راحتی بلعیده می شوند!
 3. ناپروکسنمانند ایبوپروفن، بسیار موثر در نظر گرفته می شود (شما می توانید آن را در داروی کلاسیک برای گرفتگی عضلات، Midol پیدا کنید). از آنجایی که ناپروکسن می تواند تسکین شیرینی ایجاد کند که ماندگاری بیشتری نسبت به سایر ضدالتهاب های بدون نسخه دارد، به ویژه برای گرفتگی هایی که در تمام طول روز به طول می انجامد، مفید است. به گفته دکتر ساکهیم. دکتر فکیه می‌افزاید: «معمولی نیست که برخی از بیماران به ناپروکسن پاسخ خوبی می‌دهند، در حالی که برخی دیگر پاسخ نمی‌دهند. اگر در اثر مصرف هر نوع ناپروکسن با علائم عجیبی مانند حالت تهوع یا سرگیجه مواجه شدید، آن را با پزشک متخصص زنان خود در میان بگذارید تا گزینه بهتری پیدا کنید.
 4. سلکوکسیب، دارویی که احتمالاً هرگز درباره آن نشنیده اید زیرا معمولاً با تسکین آرتریت همراه است و فقط با نسخه در دسترس است. اما اگر PMS شما تمایل به ایجاد گرفتگی عضلات دارد، می تواند یک راه حل باشد. در حالی که مصرف بیش از حد سلکوکسیب (یعنی دوزهای متعدد هر روز در ماه) در نهایت می تواند باعث زخم معده نیز شود، این فرمول نسبت به سایر NSAID ها احتمال کمتری برای مسدود کردن آنزیم های محافظت کننده از معده شما دارد. به همین دلیل است که سلکوکسیب به طور کلی راحت تر روی درون شما می رود– یک چیز خوب در شروع پریود، زمانی که بدن شما اغلب به مقداری TLC اضافی نیاز دارد. دکتر کراس توصیه می‌کند به‌علاوه، اگر اختلال انعقادی دارید، سلکوکسیب تأثیرات کمتری بر عملکرد پلاکت‌ها دارد و باید برای کسانی که اختلالات انعقادی دارند در نظر گرفته شود.
  1. پس آیا درمان دیگری برای دردهای پریود وجود دارد که از بین نرود؟

   لیویا

   mylivia.com

   199.00 دلار

   129.00 دلار (35٪ تخفیف)

   حقیقت این است که، مسکن ها تقریباً استاندارد طلایی برای شروع دردهای پریود هستند. اما اگر به دلایلی قادر به مصرف آنها نیستید یا نیاز به تسکین بیشتری دارید (کاملاً آن را دریافت کنید)، درمان‌های دیگری برای گرفتگی قاعدگی وجود دارد که باید بدانید. ممکن است دستگاه‌های زیبای لیل مانند لیویا را دیده باشید که در واقع نوعی تحریک الکتریکی عصبی از طریق پوست (معروف به پوست) هستند. دکتر فاکیه می‌گوید: «این شامل انتقال جریان ولتاژ پایین برای درمان درد یا مسدود کردن درک درد است، و یک مطالعه در سال 2020 تأیید کرد که می‌تواند در درمان گرفتگی‌های دردناک، زمانی که با شدت بالا برنامه‌ریزی شده باشد، مفید باشد.

   آیا می خواهید با داروهای ضد درد پریود خود به صورت طبیعی بروید؟ شما انجام می دهید، صادقانه. دکتر فقیه می گوید که انجام مقداری حرکت (حتی اگر یک تمرین آرام یوگا باشد) همراه با استفاده از پدهای گرم کننده و سایر اشکال اعمال گرما هرگز نمی تواند ضرری داشته باشد. بسیاری از افراد برای دوره های دردناک نیز به طب سوزنی روی می آورند. دکتر فکیه خاطرنشان می‌کند که شواهد قانونی وجود دارد که نشان می‌دهد طب سوزنی گرفتگی عضلات شما را بهبود می‌بخشد، اما لزوماً به عنوان یک درمان اولیه در نظر گرفته می‌شود.

   TL; DR

   اگر در نهایت با هر چیزی که در کابینت داروی شما قرار دارد، گرفتگی عضلات را درمان می کنید، دکتر کراس پیشنهاد می کند مطمئن باشید که به طور فعال به دوز مسکن OTC که مصرف می کنید توجه دارید.. این مهم است که بیماران بیش از 3000 میلی گرم استامینوفن در یک دوره 24 ساعته مصرف نکنند، که هنگام مصرف قرص بدون برچسب از یک دوست یا همکار مهم است که به خاطر داشته باشید.

   و ترکیبات داروهای OTC خود را دوبار بررسی کنید – به خصوص برای مواردی مانند Midol و Excedrin (زیرا هر دو دارو حاوی استامینوفن هستند و باید مراقب میزان مصرف خود باشید)دکتر کراس توصیه می کند. عوارض جانبی که ممکن است داشته باشید یا آنچه در واقع به درد شما کمک می کند را پیگیری کنید.

   آخر، اگر گرفتگی های شما هستند واقعا بد است و متوجه می‌شوید که برای تسکین باید مقدار زیادی داروی بدون نسخه مصرف کنید یا به نظر می‌رسد هیچ مسکنی بعد از چند ماه به دردهای پریود شما کمک نمی‌کند، “باید به پزشک خود مراجعه کنید و گزینه‌های خود را برای کنترل درد در میان بگذارید.” دکتر هیدر ایروبوندا، متخصص زنان و زایمان را پیشنهاد می کند. دکتر فکیه اضافه می کند که دکتر شما ممکن است به شما پیشنهاد کند که کنترل بارداری هورمونی را امتحان کنید، یا برنامه بهتر دیگری برای درمان درد پریود خود بیابید.  منبع