خانواده سلطنتی دانمارک درام مشابه مگان مارکل و شاهزاده هری را پشت سر می گذارند

در 28 سپتامبر، ملکه مارگرت دوم دانمارک اعلام کرد که از 1 ژانویه 2023، چهار نوه او عنوان شاهزاده و شاهزاده خانم خود را از دست خواهند داد. در عوض، فرزندان شاهزاده یواخیم، پسر کوچکترش، از این پس به عنوان جناب کنت نامیده می شوند. از Monpezat یا جناب کنتس Monpezat.

مطابق با مردمبا این حال، ظاهراً این تصمیم همچنین در تلاشی برای “بهینه سازی” خانواده سلطنتی گرفته شده است. آشنا بنظر رسیدن؟ به یواخیم در نقش شاهزاده هری، شاهزاده فردریک در نقش شاهزاده ویلیام و ملکه مارگارت در نقش شاه چارلز فکر کنید، و همه چیز شبیه دژاوو است.

در حال حاضر، چهار فرزند برادر و خواهر شوهر یواخیم، ولیعهد فردریک و ولیعهد ماری، عناوین سلطنتی خود را حفظ خواهند کرد، زیرا انتظار می رود شاهزاده کریستین 16 ساله در آینده سلطنت را به دست گیرد.

چارلز سوم پادشاه بریتانیا تنها کسی نیست که از نوه‌هایش لقب شاهزاده و پرنسس را سلب کرده است.

بنا بر گزارش ها، پادشاه چارلز پس از انتشار خاطرات شاهزاده هری و مستندهای نتفلیکس تصمیم خواهد گرفت.

یک منبع گفت خورشید، “این توافق است – آنها می توانند شاهزاده و شاهزاده خانم باشند اما HRH نه زیرا آنها خانواده سلطنتی کار نمی کنند” ، که طبق گزارش ها هری و مگان را “عصبانی” کرد. در همین حال، شاهزاده خانم بئاتریس و یوژنی “خانواده سلطنتی شاغل” نیستند اما عناوین HRH خود را حفظ می کنند.

مانند شاهزاده هری و مگان مارکل، شاهزاده یواخیم و پرنسس ماری از این تغییر راضی به نظر نمی رسند. در مصاحبه جدید با خروجی دانمارکی BT، مطابق مردم، شاهزاده می گوید از زمان اعلام این خبر با مادر یا برادرش صحبت نکرده است.

قبل از مرگ ملکه الیزابت دوم، موضوع اصلی اختلاف شاهزاده هری، مگان مارکل و خانواده سلطنتی بریتانیا، تصمیم به عدم اعطای عناوین رسمی HRH به کودکان سارابطه بود (و اقدامات امنیتی اضافی که این عنوان‌ها ارائه می‌کنند). بنا بر گزارش‌ها، پس از مرگ او، آرچی و لیلیبت به‌طور خودکار به عنوان نوه‌های پادشاه کنونی به شاهزاده و پرنسس ارتقا یافتند، اما به دلیل مشغله مداوم پادشاه چارلز با «خانواده‌های سلطنتی شاغل»، این موضوع بار دیگر آشکار شد.

یواخیم دارای پسران شاهزاده نیکولای 23 ساله و شاهزاده فلیکس 20 ساله با همسر اولش الکساندرا کنتس فردریکسبورگ است. او همچنین دارای یک پسر 13 ساله به نام شاهزاده هنریک و یک دختر 10 ساله به نام پرنسس آتنا با همسر فعلی خود پرنسس ماری است.

با تصمیم خود، اعلیحضرت ملکه مایل است چارچوبی را برای چهار نوه ایجاد کند تا بتوانند زندگی خود را تا حد زیادی شکل دهند بدون اینکه ملاحظات و وظایف خاصی که وابستگی رسمی به خاندان سلطنتی دانمارک محدود شود. در بیانیه رسمی کاخ در مورد فرزندان شاهزاده یواخیم آمده است. “هر چهار نوه به ترتیب جانشینی جایگاه خود را حفظ می کنند.”

“این پیچیده است، یعنی. پرنسس ماری در پاسخ به سوالی درباره پویایی خانواده به مصاحبه کننده گفت و خاطرنشان کرد که آنها «دوست داشتند وقت داشته باشند در مورد آن صحبت کنند». شاهزاده یواخیم اضافه کرد: «این هم خانواده است. یا هر اسمی که می‌خواهیم بگذاریم.»
منبع