جیجی حدید پس از آزار و اذیت یک روزنامه‌نگار مد، کانیه وست را «قلدر و شوخی» نامید.

او در اسکرین شات‌ها گفت: «او سعی داشت دنیایی دیستوپیایی را در آینده به تصویر بکشد که سفیدی ممکن است منقرض شود یا حداقل در معرض خطر کافی برای دفاع باشد.» اما خطر این است که همین پیش فرض، این ایده که برتری سفیدپوستان در خطر انقراض است… چیزی است که حبس دسته جمعی، کشتار دسته جمعی و در واقع حتی ظهور برده داری را توجیه می کند.

«حدس می‌زنم متوجه شده‌ام که او چه می‌خواست انجام دهد… او سعی می‌کرد یک دوشامپینی باشد. این نبود. فرود نیامد و عمیقاً توهین‌آمیز، خشن و خطرناک بود.»

کارفا جانسون در استوری اینستاگرام خود پس از نمایش، یک مکالمه متنی را با یکی از دوستانش به اشتراک گذاشت که واکنش خود را به انتخاب های وست نشان می داد.

وست با به اشتراک گذاشتن یک اسکرین شات از حساب اینستاگرام Karefa-Johnson و همچنین تصاویری از ویرایشگر پاسخ داد و ظاهراً ظاهر او را مورد انتقاد قرار داد. او همچنین اسکرین شات هایی از پیام هایی را به اشتراک گذاشت که تصور می شود مدیر طراحی او، Mowalola Ogunlesi، به او توصیه کرده بود: «همچنین فکر نمی کنم شما باید به آن نویسنده توهین کنید. شما در واقع می توانید گفتگوی واقعی در مورد تی را داشته باشید.”

او بعداً این تی شرت ها را “خشونت خالص” توصیف کرد: “هیچ بهانه ای وجود ندارد، هیچ هنری وجود ندارد …. فکر می‌کنم اگر از کانیه بپرسی، او می‌گوید هنر، انقلاب و همه چیزهایی که در آن تی شرت وجود دارد وجود دارد.»

جیجی حدید نظر خود را به آن پست خاص اضافه کرد و به وست نوشت: «کاش درصدی از عقل او را داشتی. تو هیچ نظری نداری هااا…. اگر واقعاً نکته ای در مورد هر یک از چرندیات شما وجود داشته باشد، ممکن است او تنها کسی باشد که می تواند شما را نجات دهد. انگار “افتخار” دعوت شدن به برنامه شما باید کسی را از اظهار نظر باز دارد..؟ روده بر شدن از خنده. تو قلدر و شوخی هستی.»منبع

جیجی حدید علناً در دفاع از روزنامه نگار گابریلا کارفا جانسون پس از حمله کانیه وست به این روزنامه نگار صحبت کرد. ووگ سردبیر برای تفسیر او در نمایش خود در هفته مد پاریس Yeezy، که شامل تی‌شرت‌هایی بود که به‌طور گسترده محکوم شده بودند «زندگی سفیدها مهم است».

او در ابتدا نوشت که “دود” است و نمایش را “غیرقابل دفاع” توصیف کرد و سپس گفت که احساس می کند دید وست نادرست است.