جنیفر آنیستون در مراسم Emmy 2002 از پیشگامان فرش قرمز امواج ساحلی آشفته بود.

استیو گرانیتز

جنیفر آنیستون همیشه یک ترندسنده بوده است نکرد وقتی ریچل گرین آن را پوشید، فورا تمام شد و یک دامن مینی چهارخانه بخر دوستان? اما تأثیر او در هیچ کجا قوی تر از عرصه مدل مو نیست.

در حالی که شرکت کنندگان آنیستون از سبک های “تمام” بیشتری برای فرش قرمز استفاده می کردند (عمدتاً درخشش های شیک و بالا)، دوستان ستاره مظهر زرق و برق بدون زحمت را انتخاب کرد و ظاهری داشت که به بهترین شکل شبیه امواج ساحلی خشک شده در هوا بود.

اندازه گیری تأثیر فرهنگی راشل دشوار است. تغییرات جدید در مدل های کلاسیک دهه 90 هر فصل در اینترنت سر و صدا می کند، از جمله مدل موی پروانه ای – که در لحظه مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع، سبک او به قدری نمادین است که #RachelGreen تقریباً سه دهه پس از آن، بیش از 1 میلیارد بازدید در TikTok، برنامه‌ای که به‌خاطر پایگاه کاربر Gen Z شناخته می‌شود، دارد. دوستان اولین بار نمایش داده شد راشل برای همیشه است

استیو گرانیتزمنبع

همانطور که گفته شد، محبوبیت ریچل بر نقش اساسی جنیفر آنیستون در فرهنگ موج های آشفته ساحل سایه می افکند، و این چیزی است که من دیگر نمی توانم اجازه بدهم. از آنجا که در سال 2002، زمانی که آنیستون برای دریافت جایزه امی برای بازیگر نقش اول زن در یک سریال کمدی، ظاهری که عمداً ژولیده شده بود، پسند فرش قرمز تلقی نمی شد. در واقع، هزاره جدید موجی از رشد را در پی داشت بر فرازظاهری سبک و رنگی هم‌عصران آنیستون دارای موهایی با چوب صاف، دم‌کرده‌های فوق‌العاده و بالیاژ مشکی روی بلوند بودند. اما این مانع نشد دوستان ستاره از تکان دادن امواج بی دردسر گرفته تا جوایز امی در آن سال، شگفت انگیز به نظر می رسید – و در این روند جایزه امی را برای اجرای خود در نقش راشل گرین به خانه برد.