جنسیت جنسی به چه معناست؟


دامن های کوتاه، ناخن های بلند، رژ لب، آرایش، جوراب ساق بلند، کفش های پاشنه بلند، جواهرات، کلیتوریس، سینه های آبدار، فرج، واژن… اینها همه چیزهایی هستند که عموماً “زنانه” در نظر گرفته می شوند – خوب، در دنیای مردسالارانه و ساخته شده اجتماعی ما، یعنی. اما آیا می دانستید که واقعاً می توانید باشید جذب کرد به ویژه زنانه؟ آیا این می تواند تمام هویت جنسی شما باشد؟ در واقع، حتی یک کلمه برای آن وجود دارد: جنسیت زن. اما قبل از اینکه جلوتر برویم، نه، این چیزی نیست که فقط جذب زنان شود. اجازه دهید توضیح دهیم.

برخی از برچسب ها در مورد گرایش جنسی به طور خاص به جنسیت افراد مربوط می شود و برخی دیگر اینگونه نیستند. به عنوان مثال، جنسیت جنسی را در نظر بگیرید. این برچسب گسترده و عمیقاً جالب بر ویژگی های سنتی “زنانه” تمرکز دارد. «اگر شما یک جنسیت زن هستید، لزوماً برای شما مهم نیست که آیا فردی دارای جنسیت سیس است یا خیر. کریستین دی آنجلو، مربی جنسی معتبر و متخصص جنسی بالینی، می‌گوید که شما جذب ارائه یک زن، زنانه یا زن بودن می‌شوید. حتی ممکن است شما جذب آناتومی جنسی زنانه شوید در حالی که فرد خود را مرد نشان می دهد.

ما در دنیایی زیبا زندگی می کنیم که هیچ برچسبی برای توصیف جذابیت، هویت و جهت گیری جنسی وجود ندارد. روش‌هایی که ما تمایلات جنسی خود را تجربه می‌کنیم و بیان می‌کنیم دائماً در حال تغییر است، و به همین ترتیب زبانی که برای توصیف آن تجربیات استفاده می‌کنیم نیز تغییر می‌کند. از دوجنس گرا، تا پانجنس گرا، تا غیرجنس گرا، تا گریزرابطهوال، تا جنس مخالف، کافی است بگوییم که بسیار گسترده است. جنسیت جنسی تنها یکی از راه هایی است که برخی از افراد ممکن است جذابیت جنسی را تجربه کنند و شخصیت جنسی خود را شناسایی کنند.

البته، برچسب زدن به گرایش جنسی یا هویت جنسی برای همه مناسب نیست. برخی از افراد در استفاده از برچسب ها آرامش می یابند و جامعه را پیدا می کنند. برخی دیگر ترجیح می‌دهند مشترک هیچ کدام نشوند، و برخی دیگر ممکن است چندین برچسب را انتخاب کنند، برچسب‌ها را تغییر دهند یا در زمان‌های مختلف سفر خود به اطراف بپرند. انسان ها ساکن نیستند و هویت ما نیز ثابت نیست. شما تنها فردی هستید که می توانید تصمیم بگیرید که به چه چیزی جذب می شوید و چگونه شناسایی می کنید. شما کاپیتان این کشتی هستید، اگر بخواهید. با این اوصاف، «جنس‌جنس‌گرا» یک اصطلاح نسبتاً جدید در صحنه است، و آشنایی با آنچه که دقیقاً مستلزم آن است، می‌تواند برای درک طیف گسترده‌ای از تمایلات جنسی و جایی که ممکن است در آن قرار بگیرید مفید باشد.

بنابراین، موضوع جنسیت جنسی چیست؟ در عمل چگونه به نظر می رسد؟ و آیا می تواند برچسبی باشد که به دنبالش بوده اید؟ بیایید آن را تجزیه کنیم.

جنسیت جنسی چیست؟

این یک گرایش جنسی از جذب شدن به زنانه را توصیف می کند. این به این معناست که افراد زنانه، اعضای بدن زنانه، زنان زنانه (جنسیت مشترک سیس، ترنس یا غیره) یا هرکس دیگری که به نظر زنانه تر است. واضح است: جنسیت جنسی به این معنا نیست که شما فقط جذب زنان می شوید. این بدان معنی است که شما جذب ویژگی هایی شده اید که با زنانگی همخوانی دارند.

البته اینجاست که قضیه کمی پیچیده می شود. همانطور که D’Angelo اشاره می کند، آنچه “زنانه” در نظر گرفته می شود از فردی به فرد دیگر بسیار متفاوت است. کسانی که خود را به عنوان زنان جنسی معرفی می کنند ممکن است نه تنها جذب افرادی شوند که کاملاً یا همیشه به عنوان زنانه ظاهر می شوند. میزان اهمیت این موضوع برای کسی متفاوت خواهد بود.

چگونه کار می کند

به طور معمول، جنسیت جنسی بیشتر بر بیان ظاهری جنسیت فرد تمرکز دارد. به این معنی، کسی که لباس می پوشد و به عنوان “زن” معرفی می شود. این برچسب همچنین می تواند شامل جذب شدن به زنانگی، افراد زنانه یا اندام تناسلی زنانه بدون توجه به ظاهر ظاهری یا هویت جنسی باشد.

Linnea Marie، یک مربی جنسی دارای گواهی هیئت مدیره، می‌گوید که اگرچه هر کسی می‌تواند از این هویت جنسی برای توصیف خود استفاده کند، “این هویت جنسی بیشتر در جامعه دگرباش و توسط افراد غیر باینری یا سنی استفاده می‌شود.” جنسیت جنسی ممکن است هویت‌هایی را که در جامعه دگرباش وجود دارد بهتر توصیف کند، زیرا مفهوم «زنانگی» که زنان جنسی به آن جذب می‌شوند، لزوما یا ذاتاً با زنانگی سیس‌هت مرتبط نیست.

لینیا ماری تأکید می کند که این هویت با دگرجنس گرایی یا همجنس گرایی تفاوت دارد زیرا جنسیت عامل مهمی نیست. هر کس از هر جنسیتی می تواند به عنوان یک جنسیت زن شناسایی شود، و جنسیت فردی که به او جذب می شود به هیچ وجه این هویت را تغییر نمی دهد یا در تضاد است.

جنسیت جنسی چگونه به نظر می رسد

Linnea Marie می‌گوید، نحوه تجربه جنسیت جنسی در زنان جنسی به طور قابل توجهی متفاوت است و کاملاً به این بستگی دارد که فرد چگونه زنانگی را تعریف می‌کند و به چه ویژگی‌هایی در زنانه بیشتر جذب می‌شود.

دکتر نازنین معلی، روانشناس، درمانگر جنسی و مجری پادکست رابطهولوژی، توضیح می‌دهد که «ممکن است فردی به سمت ویژگی‌های فیزیکی سنتی زنانه مانند سینه‌ها کشیده شود، اما نیازی ندارد که فرد به عنوان زن شناخته شود». معلی می‌افزاید: «استفاده از اصطلاح «جنس‌جنس‌گرا» می‌تواند روشی فراگیر و محترمانه برای بیان این جذابیت، به‌ویژه در فضاهای عجیب و غریب باشد.

لینیا ماری همچنین به نشانگرهای غیر فیزیکی زنانگی اشاره می‌کند که ممکن است زنان جنس‌جنس جذب آن‌ها شوند، مانند زیر و بم و لحن صدا، رفتار، نحوه رفتار کردن و نحوه لباس پوشیدن.

TL;DR: جنسیت جنسی پیچیده است و روش های تجلی این هویت جنسی برای همه متفاوت به نظر می رسد.

چگونه بفهمیم این برچسب برای شما مناسب است یا خیر

تنها کسی که می تواند تصمیم بگیرد که آیا یک برچسب برای شما مناسب است یا خیر، شما هستید. اگر فکر می‌کنید که ممکن است با شرایط جنسی زنان مطابقت داشته باشید، لینیا ماری پیشنهاد می‌کند به این فکر کنید که آیا بدون توجه به جنسیت یا هویت جنسی فرد، مجذوب زنانگی هستید یا خیر. اگر به مفهوم یا ویژگی های زنانگی که یک فرد نشان می دهد بیشتر از جنسیت واقعی خود اهمیت می دهید، ممکن است خود را یک زن جنسی بدانید.

معلی پیشنهاد می کند برای ایجاد ارتباط به دنبال الگوهایی در جاذبه های گذشته خود باشید. به عنوان مثال، اگر متوجه شوید که جذب ویژگی های فیزیکی که معمولاً با زنانگی مرتبط است، مانند منحنی ها یا سینه ها، یا [experience] او توضیح می‌دهد که با توجه به رفتارها یا ویژگی‌هایی که معمولاً با زنانگی مرتبط است، ممکن است جنسیت جنسی داشته باشید.

D’Angelo می‌گوید: «برای اینکه بدانید آیا این جهت‌گیری برای شما مناسب است، باید تعریف کنید که زنانه بودن یا زنانگی بودن برای شما چه معنایی دارد. “این به شما کمک می کند تا گرایش جنسی خود را بیشتر تعریف کنید.” کشف احساسات شخصی خود درباره هنجارها و نقش های جنسیتی در فرهنگ ما می تواند مفید باشد.

ما باید تمایل داشته باشیم که نگرش‌ها، ارزش‌ها و باورهای خود را مورد بازجویی قرار دهیم تا بتوانیم انگیزه‌های آنها را کشف کنیم. اساساً این در مورد توسعه خودآگاهی است تا خودمان را بشناسیم و بهتر بفهمیم چه چیزی را دوست داریم و چرا آن را دوست داریم.

چگونه جنسیت زنانه را بررسی کنیم، اگر به نظر می رسد که ممکن است حال و هوای شما باشد

D’Angelo پیشنهاد می‌کند این سؤالات را از خود بپرسید تا بفهمید که آیا شما یک جنسیت جنسی هستید یا خیر:

  1. چه چیزی را در مورد افرادی که جذب آنها می کنید “رابطهی” می بینید؟ وقتی با لنز جنسی به بدن نگاه می کنید، چه چیزی شما را روشن می کند؟
  2. چه چیزی بیشتر جذب شما می شود؟ چه تیپ های بدنی بیشتر جذب شما می شود و چرا؟
  3. چه نوع رفتاری به نظر شما جذاب تر است و چرا؟ آیا احساس می کنید از زنانه الهام گرفته اید اما از آن الهام گرفته اید؟

او می‌گوید: «وقتی برای تأمل در پاسخ‌هایتان وقت گذاشتید، شروع به اتصال چند نقطه کنید. «آیا بیشتر پاسخ‌های شما صرف‌نظر از هنجارهای جنسیتی به زنانه اشاره دارد؟ سپس ممکن است به سمت جنسیت جنسی متمایل شوید.»

معلی از ما می خواهد که به یاد داشته باشیم که با خود مهربان باشیم و وقت خود را برای کاوش صرف کنیم. او می گوید: «این مهم است که با کنجکاوی و بدون هیچ شرم یا قضاوتی به این سفر نزدیک شوید.

Linnea Marie پیشنهاد می‌کند اگر این موردی است که شما در مورد آن سوال دارید، با یک درمانگر جنسی واجد شرایط یا مربی جنسی صحبت کنید، زیرا آنها می‌توانند فضایی بدون قضاوت برای شما فراهم کنند تا هویت خود را کشف کنید.

به یاد داشته باشید، فقط شما می توانید هویت جنسی خود را تعریف کنید. گاهی اوقات برچسب های ما ثابت می ماند. گاهی جابجا می شوند. جنسیت و هویت بر روی یک پیوستار قرار دارند و این تداوم ممکن است در زمان های مختلف زندگی ما دستخوش تغییر شود. جنسیت جنسی تنها یکی از راه‌های بسیاری است که برخی افراد ممکن است برای توصیف هویت جنسی خود یا جنبه‌هایی از چگونگی تجربه جنسی خود انتخاب کنند. اگر برای شما مناسب است و می خواهید آن را بپذیرید، تبریک می گوییم، شما یک زن جنسی هستید! نه برای شما؟ همچنین عالی! با خیال راحت این یکی را در انبوه “خوب برای شما، نه برای من” بگذارید و تمایلات جنسی خود را با شرایط خود تعریف کنید.

هد شات جیجی انگل

Gigi Engle یک نویسنده، متخصص جنسی، مربی جنسی و مربی جنسی است. آثار او به طور مرتب در بسیاری از نشریات از جمله Brides، Marie Claire، Elle Magazine، Teen Vogue، Glamour و Women’s Health منتشر می شود.منبع