جسیکا چستین با پیراهن «مهسا امینی» از زنان ایران حمایت کرد—مشاهده تصاویر

ریموند هال

جسیکا چستین بار دیگر حمایت خود را از زنان ایران نشان می دهد که بسیاری از آنها در دو ماه گذشته به قوانین شدید این کشور در مورد نحوه لباس پوشیدن و رفتار زنان اعتراض کرده اند.

ریموند هال

چستین همچنین از برابری زنان در نزدیکی خانه دفاع کرده است، برای برابری دستمزد در پروژه های سینمایی خود مبارزه می کند و به زنان رنگین پوست، مانند دوستش اکتاویا اسپنسر، کمک می کند تا همین کار را انجام دهند. اسپنسر تعهد چستین در سال 2018 را به یاد آورد و به یک میزگرد گفت: “من عاشق هستم [Jessica] زیرا او در حال پیاده روی است و در واقع دارد صحبت می کند…. او گفت: “اکتاویا ما برای این فیلم به شما پول می دهیم.” گفتم: “دوست دارم فیلم شما را بسازم، اما نکته اینجاست: باید پول بگیرم.” او گفت: “البته، من و تو قرار است با هم گره بخوریم.” ما ملت های مورد علاقه خواهیم بود و همین کار را خواهیم کرد. و شما آن مقدار را خواهید ساخت. به سرعت به هفته گذشته، ما پنج برابر آنچه خواسته بودیم به دست می آوریم.


منبع

بیرون آمدن در شهر نیویورک برای حضور در زندگی با کلی و رایانبرنده اسکار یک کت و شلوار قهوه ای دوخت و یک تی شرت سفید به تن داشت که نام مهسا امینی بارها و بارها با حروف بزرگ صورتی چاپ شده بود.

اگرچه او موهای قرمز مشخص خود را حفظ کرده است، این اولین باری نیست که جسیکا چستین از این هدف حمایت می کند. او در ماه سپتامبر سه بار در اینستاگرام پستی منتشر کرد و نوشت: «من در کنار زنان ایران ایستاده ام و صدای آنها را از دور تقویت خواهم کرد. وقتی یک زن مورد حمله قرار می‌گیرد، این یک حمله به همه است.»

به گزارش سی ان ان، در 16 سپتامبر، امینی 22 ساله پس از بازداشت توسط پلیس به دلیل رعایت نکردن قوانین پوشش محدود جان خود را از دست داد. خشم به دنبال آن و به گفته یک گروه حقوق بشر، حداقل 300 معترض کشته شده اند. در همین حال، کلیپ هایی از زنان در حال برداشتن و گاهی تخریب حجاب در فضای مجازی منتشر شده است. افراد مشهور نیز توجه کرده اند. ماریون کوتیار و ژولیت بینوش هر دو در همبستگی با زنان ایرانی موهای خود را علنا ​​کوتاه کردند.