تقلب عاطفی چیست؟ – علائم تقلب عاطفی

«سطوح خاصی از صمیمیت برای شریک اصلی محفوظ است تا از مقدس بودن a رابطه تک همسریهافمن می گوید. “استثنا زمانی است که شما صریحاً با شریک زندگی خود قرارداد می بندید که ایجاد یک ارتباط عاطفی خارج از رابطه مجاز است.”

در حالی که ممکن است فکر کنید خیانت فیزیکی بدتر است، اما هر دو متخصص می گویند خیانت عاطفی می تواند به همان اندازه – اگر نه حتی بیشتر – به یک زوج آسیب برساند. “[Emotional cheating] هافمن می‌گوید: می‌تواند خطرناک باشد، زیرا اغلب این رابطه به صورت افلاطونی شروع می‌شود. «ممکن است فردی از محل کار باشد که در نهایت به دلیل سهولت و اتفاق، بیشتر زندگی شخصی خود را برای او فاش کنید. مکالمات ممکن است شروع به افزایش کنند، و سپس به مکالمات تلفنی و غیره می روند.”

راشل وارینا یک نویسنده مستقل تمام وقت است که همه چیز را از بهترین ویبراتورها (للو سونا) گرفته تا بهترین برنامه های تلویزیونی پوشش می دهد.خاطرات خون آشام). او بیش از 10 سال تجربه ویراستاری با خطوط فرعی در تندرستی بانوان، Elite Daily، Betches، و بیشتر. او در تامپا، فلوریدا زندگی می کند، اما به شوهرش به ببرها غذا نمی داد. وقتی او اسباب‌بازی‌های جنسی جدید را آزمایش نمی‌کند (بیش از 100 تا کنون!)، احتمالاً با سگ‌هایش سرد می‌شود یا دیپ مرغ بوفالو می‌خورد. ایده آل در همان زمان. او را در اینستاگرام دنبال کنید و توییتر.

منبع

هیچ دلیلی وجود ندارد که کسی از نظر احساسی خیانت کند. Vo می‌گوید که این می‌تواند نتیجه ضربه، پویایی ناکارآمد خانواده، یا نیازهای برآورده نشده باشد. همچنین می‌تواند راهی برای احساس کنترل، جبران کمبود صمیمیت یا حتی تجربه تازگی باشد.

مانند هر نوع خیانت، آنچه به عنوان خیانت به حساب می آید از یک زوج به زوج دیگر متفاوت است. هر رابطه ای “قوانین” متفاوتی دارد، بنابراین بحث در مورد آنچه خارج از پیوند شما مناسب است یا نیست، ضروری است تا اطمینان حاصل شود که در همان صفحه هستید.

البته تقلب نیز می تواند در آن اتفاق بیفتد روابط چند عشقی اگر شخصی رفتار یا عملی را انجام دهد که توسط شریک یا شریک زندگی او رضایت نداشته باشد. همه چیز در مورد درک و احترام متقابل است مرزهای رابطه خود را تعیین کنید(ها).

چرا تقلب عاطفی اتفاق می افتد؟

مهم نیست که چرا، تقلب عاطفی معمولاً به نیاز ذاتی ما برای ارتباط برمی گردد. هافمن توضیح می دهد: «به عنوان انسان، ما خواهان صمیمیت هستیم. “لحظه هایی وجود دارد که این نیازها توسط شریک عاشقانه ما برآورده می شود، و لحظات دیگری وجود دارد که ممکن است احساس گرسنگی یا کمبود صمیمیت از طرف شریک عاشقانه خود داشته باشیم. صرف نظر از این، اشتیاق برای ارتباط همیشه وجود خواهد داشت.»

تقلب عاطفی را می توان به عنوان یک ارتباط عاطفی صمیمی بین دو نفر توصیف کرد که مخفی نگه داشته می شود. لوسی وو، PsyD، مشاور اپلیکیشن رابطه رسمی. تقلب عاطفی شامل نقض اعتماد، خیانت و/یا دروغ هایی است که برای حفظ ارتباط عاطفی با فردی خارج از رابطه گفته می شود.

در یک سطح بسیار ابتدایی، خیانت عاطفی ممکن است مانند روی آوردن به شخص دیگری غیر از شریک اصلی خود برای آرامش یا توصیه باشد، یا هنگام به اشتراک گذاشتن اخبار خوب/بد. وو اضافه می کند که شخصی که درگیر خیانت عاطفی است ممکن است در مورد ماهیت رابطه بیرونی به شریک زندگی خود نیز دروغ بگوید. فکر کنید: مخفی کردن یا حذف متون، کم اهمیت جلوه دادن ارزش پیوند، و به حداقل رساندن زمان یا کیفیت زمانی که با هم سپری می کنید. در حالی که داشتن دوستی های خارج از رابطه بسیار مهم است، وقتی صمیمیت در یک رابطه بیرونی بر رابطه عاشقانه شما سایه می اندازد، همه چیز تیره و تار می شود.

از آنجایی که ارتباط برای بقای انسان ضروری است، منطقی است که وقتی شروع به پیوند با شخص جدیدی می کنیم، طوری برنامه ریزی شده ایم که احساس هیجان یا ارزش داشته باشیم. گفته می‌شود، اگر قبلاً در یک رابطه هستید، باید بدانید که کجا را خط بکشید. هافمن می‌گوید: «باید سطحی از خودآگاهی و صداقت در مورد سطح ارتباطی که ایجاد می‌کنید و تأثیر آن بر روابط اولیه‌تان وجود داشته باشد. “ممکن است سخت باشد که خودمان را از ولع این احساسات لذت محدود کنیم، بنابراین در نهایت به پیشرفت این روابط عاطفی می رسیم.”

نشانه های *بالقوه* تقلب عاطفی

وو می‌گوید یکی دیگر از نگرانی‌های مربوط به امور عاطفی این است که گاهی اوقات (حتی *اغلب*) می‌توانند به امور فیزیکی منجر شوند. وقتی چنین ارتباط عمیقی وجود داشته باشد، تنش های جنسی و عاشقانه می تواند ایجاد شود، که یک عامل آسان برای تقلب فیزیکی است.

چه چیزی به عنوان تقلب عاطفی به حساب می آید؟

البته، هر رابطه‌ای می‌تواند تأثیری پایدار بر رابطه‌تان بگذارد، چه خوب و چه بد. برخی از زوج‌ها متوجه می‌شوند که پس از انجام کار، می‌توانند آنچه را که شکسته است اصلاح کنند و رابطه خود را به گونه‌ای قوی‌تر و حتی معتبرتر بازسازی کنند. دیگران می‌دانند که ترک کردن راحت‌تر و سالم‌تر است.

بودن در یک رابطه دوست داشتنی است و همه چیز، اما اگر تا به حال به اشتباه افتاده اید، احتمالاً می دانید که خیانت چقدر بد است. چه تو فریبکار بودی یا کسی که به او خیانت شده است، این یک وضعیت مزخرف است که باعث می شود همه احساس زباله کنند. اما اگر فکر می‌کردید خیانت فقط به این معناست که با کسی خارج از رابطه‌تان خیلی خوش برخورد شوید، دوباره فکر کنید. در واقع، بسیاری از مردم احساس می‌کنند که خیانت عاطفی به همان اندازه بدتر از تقلب فیزیکی است.

Tbh، تقلب عاطفی بسیار شبیه به یک است کمدی رمانتیکخط طرح دوستان به عاشقان ارزشمند است، اما تفاوت این است که این دوستان از قبل با افراد دیگر در ارتباط هستند. می گوید: “صمیمیت عاطفی مستلزم ایجاد یک سطح عمیق تر از آسیب پذیری با دیگری است.” راشل هافمن، دکترا، LCSW، مدیر ارشد بالینی پلت فرم سلامت روان، واقعی. “این نیاز به اشتراک گذاری متقابل اطلاعات شخصی، داستان ها و احساسات دارد.” شبیه nbd به نظر می رسد، درست است؟ مسئله این است که به جای گفتگوهای عمیق و روحی با شرکای خود، افرادی که درگیر امور عاطفی هستند به دنبال مشاوره یا ارتباط با کسی هستند. خارج از رابطه آنها (و بدون رضایت شخص یا افراد مهم آنها).

اگر می‌پرسید که آیا شریک زندگی‌تان رابطه عاطفی دارد (یا نگران رابطه‌ای هستید که در حال حاضر دارید)، در اینجا چند نشانه وجود دارد که کارشناسان می‌گویند *می‌تواند* به معنای وقوع خیانت عاطفی باشد:

اگر شما یا شریک زندگیتان رابطه عاطفی داشتید، لزوماً به این معنی نیست که رابطه شما محکوم به شکست است. یک رابطه می تواند از هر نوع تقلب جان سالم به در ببرد. هافمن می‌گوید: این موضوع به زوج و تمایل آنها برای حل اختلاف بستگی دارد.

وو توضیح می‌دهد: «درمانی از خیانت مستلزم کار سخت، صداقت، همدلی و آسیب‌پذیری است. اگر یک زوج بتوانند با ترس‌های خود روبرو شوند، با خود روبرو شوند و با نگرانی‌های موجود در رابطه خود مقابله کنند، ممکن است از تقلب عاطفی جان سالم به در ببرند. چه بمانید چه بروید، فقط به یاد داشته باشید: تقلب عاطفی به اندازه تقلب فیزیکی مهم است، بنابراین از اینکه ارزش خود را بشناسید نترسید. فقط به این دلیل که بین برگه ها اتفاق نیفتاده است، به این معنی نیست که درد نداشته باشد.