تزریقات آرایشی: انواع، ترکیب و اثرات

دکتر شیلا فرهنگ، متخصص پوست می‌گوید: «سم بوتولینوم نوع A روی انتهای عصب ماهیچه‌ها عمل می‌کند تا از انقباض فیبرهای عضلانی جلوگیری کند». اوریان می‌افزاید: «نوروتوکسین‌ها برای درمان چین‌وچروک‌های پویا استفاده می‌شوند که ناشی از ماهیچه‌های بسیار متحرک مانند خطوط اخم یا پای کلاغی و خطوط پیشانی بالای ابروها هستند». آنها فقط حدود 10 یا 12 هفته دوام می آورند، به استثنای Daxxify جدید که می تواند 6 تا 12 ماه باشد.

در دنیای امروز، به سختی می توانید فردی را پیدا کنید که حداقل به تزریق لوازم آرایشی توجه نکرده باشد. با این حال، اگر برای انجام سوزن تازه کار هستید (و حتی اگر این کار را نکنید)، کاملاً طبیعی است که در انتخاب های خود کمی سردرگم شوید، به خصوص اگر در مورد تفاوت بین فیلر و بوتاکس مطمئن نیستید.

در حالی که درک بوتاکس بسیار آسان است، پرکننده ها کمی پیچیده تر هستند. به عنوان یک دسته، فیلرها از محصولاتی تشکیل شده اند که برای افزایش حجم یا ساختار به خطوط یا خطوط صورت استفاده می شوند. اوریان می گوید: «آنها به بلند کردن پوست افتاده و صاف کردن خطوط ریز کمک می کنند. شامبان می گوید: آنها 12 تا 18 ماه (و در برخی موارد 24 ماه) باقی می مانند قبل از اینکه جذب به طور کامل از بین برود و درمان بعدی مورد نیاز باشد. آنها همچنین برگشت پذیر هستند و می توانند با هیالورونیداز حل شوند.

آماده شیرجه رفتن هستید؟ در اینجا چیزی است که باید در مورد تمام تزریقات آرایشی موجود در بازار از ژانویه 2023 بدانید.

نوروتوکسین ها

اولین چیزی که باید بدانید این است که دو دسته از مواد تزریقی وجود دارد: نوروتوکسین‌ها و پرکننده‌های پوستی. دکتر آوا شامبان، هیئت مدیره توضیح می‌دهد: «هر دو محصولات درمان زیبایی تزریقی هستند، اما شباهت‌های بین دسته پرکننده‌های پوستی و تعدیل‌کننده‌های عصبی به همین جا ختم می‌شود. متخصص پوست و مو. بوتاکس ناحیه ای را منجمد می کند (به پیشانی و 11 خط بین ابروهای شما فکر کنید) و از طرف دیگر پرکننده ها حجم یا ساختار را افزایش می دهند – تقریباً مانند یک لیفت صورت غیر جراحی.

Daxxify فقط در سپتامبر 2022 مورد تایید FDA قرار گرفت. این جدیدترین نوآوری سموم در 30 سال گذشته است و از چهار مورد ذکر شده در بالا منحصر به فرد است. شامبان می‌گوید: «این اولین تعدیل‌کننده عصبی است که توسط یک پروتئین متفاوت – یک تبادل پپتیدی عاری از آلبومین سرم انسانی یا اجزای حیوانی تأمین می‌شود.» بهترین بخش: “این توانایی را دارد که نتایج یک ساله را با حداقل یک تا دو درمان سالانه مورد نیاز ارائه دهد.”

پرکننده ها

تزریقی ها یک تجارت بزرگ هستند و پنج شرکت بزرگ وجود دارد که هر دو محصول را تولید می کنند – و همه آنها را چیزی متفاوت می نامند. Allergan Aesthetics و Galderma بزرگترین انحصار را در صنعت دارند و دارای بزرگترین سبد محصولات هستند. اما بازیکنان دیگری مانند Merz Aesthetics و Revance Aesthetics از این قاعده عقب نیستند. و در حالی که تنها یک (از نظر فنی دو تا از سپتامبر) نوع سم بوتولینوم وجود دارد، در حال حاضر هفت نوع مختلف پرکننده وجود دارد (فرمول های مبتنی بر اسید هیالورونیک محبوب ترین هستند).

پرکننده‌های اسید هیالورونیک (HA) یکی از محبوب‌ترین پرکننده‌ها به‌دلیل توانایی آن‌ها در تکرار بافت نرم، طبیعی و نتایج جوانی است. HA به طور طبیعی در بدن شما یافت می شود، بنابراین به طور طبیعی و به تدریج در طول زمان حل می شود. فرهنگ توضیح می دهد: HA به آب می چسبد و آن را به محصولی ایده آل برای اصلاح چین و چروک و چین و چروک تبدیل می کند، زیرا با آب خود پوست می چسبد. به طور کلی بسته به فرد و محصول مورد استفاده بین 6 تا 12 ماه دوام دارد.

منبع

حتی اگر بیشتر ما “بوتاکس” می گوییم، بوتاکس در واقع نام تجاری یک نوروتوکسین بوتولینوم خاص است که توسط Allergan Aesthetics ساخته شده است. در حال حاضر پنج نوروتوکسین مورد تایید FDA در ایالات متحده موجود است: بوتاکس، دیسپورت (از Galderma)، زئومین (از Merz Aesthetics)، Jeuveau (از Evolus) و جدیدترین داکسیفای با پپتید با ماندگاری بیشتر (از Revance Aesthetics).

پرکننده های HA

برای کمک به ساده سازی این فرآیند، از چهار پزشک برتر در رشته خود خواستیم آن را تجزیه کنند. دکتر سیمون اوریان، متخصص پوست زیبایی بورلی هیلز، می‌گوید: «سالانه آنقدر پرکننده‌های جدید به بازار ایالات متحده اضافه می‌شوند که به سختی می‌توان با همه آنها همگام شد.