به گفته کارشناسان چرا مردم تقلب می کنند؟

برخلاف شراکت‌های تک‌همسری، که در آن کل موضوع «نباید با افراد دیگر رابطه جنسی داشته باشیم» تقریباً جهانی است، توافق‌های تک‌همسری و معنای نقض آن‌ها ممکن است بسیار متفاوت از رابطه آزاد به رابطه آزاد به نظر برسد. و حتی در این روابط، انتظارات ممکن است دقیقاً برای هر یک از شرکا یکسان نباشد. به عنوان مثال، ممکن است یک نفر بخواهد بداند که شریک زندگی او چه زمانی با شخص دیگری رابطه جنسی دارد، در حالی که دیگری ترجیح می دهد از شرابه های کثیف در امان بماند.

چه می توانم بگویم؟ مردم واقعاً در اینجا هستند که حاوی تعداد زیادی هستند. برای برخی، روابط باز ممکن است راهی برای آشتی دادن خواسته های متضاد باشد، اما نه بدون سازش. من نمی گویم تقلب پاسخ بهتری است، یا حتی این که تقلب جواب می دهد. اشتباه نکنید، خوشحالم که به همسر سابقم خیانت نکردم، تا حدی به این دلیل که می‌دانم احساس گناه می‌کردم و تا حدودی به این دلیل که فکر می‌کنم خیانت به هر حال باعث مسمومیت و در نهایت پایان رابطه ما می‌شد، حتی اگر او هرگز در مورد آن متوجه نشد. اما من فکر می‌کنم که تعجب کردن که چرا متقلب‌ها به سادگی رابطه‌شان را باز نکردند، نوعی برداشت تقلیل‌کننده است، رویکردی که تک‌همسری را بیش از حد ساده می‌کند و برخی از واقعیت‌های کلیدی، حتی اگر ناراحت‌کننده، میل و روابط انسانی را نادیده می‌گیرد.

اما واقعیت این است که روابط باز مانند هر چیز دیگری یک سازش است. در اعماق وجودم می‌دانستم که باز کردن رابطه‌ام به معنای قربانی کردن حداقل بخشی از وعده‌های یک‌همسری صمیمیت امن، دنج و مورد تایید اجتماعی است. می‌خواستم فکر کنم که من خیلی تکامل یافته و ذهن باز هستم نه در این سال، سال 2022، در یک رابطه باز باشم. اما آنچه واقعاً می‌خواستم، اگر با خودم صادق باشم، این بود که دو فرد متفاوت باشم-یکی که تمام راحتی و ثبات تک‌همسری را بپذیرد، و دیگری که برای لذت بردن از آزادی مطلق مجرد بودن، دور زدن و پاسخگویی به هیچکس. فکر نمی‌کنم لیاقت داشتن هر دوی این چیزها را داشته باشم، و مطمئناً نه به هزینه شریکم، اما فکر می‌کنم خواستن آنها احتمالاً بیشتر از آن چیزی است که بسیاری از مردم مایل به اعتراف هستند.

این منطقی است، اشتباه نکنید. اما چند موضوع در مورد این فرض وجود دارد که می توان انتظار داشت که غیرتک همسری مورد مذاکره به عنوان نوعی پادزهر مدرن برای خیانت عمل کند. بیایید بسته ها را باز کنیم، می توانیم؟

مردم هنوز هم می توانند در روابط باز خیانت کنند

اما چیزی که کریستین را برمی انگیزد انجام کارهایی است که شوهرش از آنها بی اطلاع است. وقتی با شخص دیگری هستم، دیگر مادر نیستم. من دیگر صاحب کسب و کار نیستم. «احساس می‌کنم به همان چیزی که در ۲۱ سالگی بودم، قبل از اینکه زندگی واقعاً اتفاق بیفتد، برگشته‌ام. و این فقط سرگرم کننده است. من دوست دارم بیرون بروم و شام بخورم یا نوشیدنی بخورم و فقط همان چیزی باشم که در ابتدا بودم قبل از اینکه آن چیزی که هستم باشم.»

آیا عدم تک همسری مورد مذاکره هرگز جایگزین تقلب خواهد شد؟

برای یک چیز، این موضوع را ببخشید، اما من واقعاً فکر نمی‌کنم کاری که دیگران با قراردادهای تک‌همسری خودشان انجام می‌دهند، به دیگران مربوط باشد. مثلاً، من فکر نمی‌کنم که وظیفه ما به‌عنوان یک جامعه نظارت بر زندگی جنسی دیگران باشد، و فکر می‌کنم که انتظار داشتن روابط باز این درمان عمومی برای خیانت، برداشتی کمتر پیشرونده از آن چیزی است که مردم فکر می‌کنند. بعلاوه، من تمایل دارم فکر کنم که هرگونه واکنش توده‌ای اجتماعی با هدف شکست کسی در حمایت از آداب اجتماعی که در نهایت ریشه در آرمان‌های دگر-مردسالارانه و تک‌هنجاری دارد، ذاتاً نوعی واپس‌گرا است. مثلاً، حتی اگر ما متقلبان را از دیدگاه ظاهراً روشنگرانه عدم تک همسری اجماعی قضاوت کنیم، در پایان روز، همچنان مردم را به خاطر همان BS خالصانه‌ای که اجدادمان به خاطر آن یکدیگر را در میدان شهر سنگسار می‌کردند، شرمنده می‌کنیم. .

مطمئناً سؤال خوبی است. چرا خطر آسیب رساندن به کسی که دوستش دارید را به خطر بیندازید – نه اینکه به احتمال زیاد زندگی خود را منفجر کنید – در حالی که می توانید یک رابطه اجماعی و غیر تک همسری داشته باشید که در آن همه به آنچه می خواهند می رسند و هیچ کس آسیب نمی بیند؟ در عشق و عدم تک همسری همه چیز منصفانه است، درست است؟ همانطور که روابط باز و سایر اشکال غیرتک همسری در دیده شدن و محبوبیت افزایش می یابد، منطقی است که تقلب بیش از پیش کثیف تر و قدیمی تر به نظر برسد. مانند، این نیست مردان دیوانه، داری خجالت میکشی

کریستین در اوایل چهل سالگی است. او حدود 20 سال است که با شوهرش بوده و در این مدت، او همیشه به فکر عدم تک همسری بوده است. در حالی که کریستین در ابتدا مردد بود، او شروع به دیدن مردان دیگر خارج از ازدواج خود کرد. او می گوید که شوهرش در مورد برخی از دوست پسرهایش می داند، “اما من واقعاً از دیدن دیگران بدون اطلاع او لذت می برم.”

شاید به این دلیل است که من بیش از همیشه با کریستین ارتباط برقرار می کنم، TikTokers خشمگینی که از دست یک مرد معروف به خاطر ارسال متن کناری اش عصبانی هستند، اما نمی توانم هر بار که اوباش خشمگین اینترنت شکسته می شود، چشمانم را کمی گرد می کنم. چنگال های مجازی خود را به این دلیل که کسی تقلب کرده است.

شاید این بخشی از دلیلی باشد که چرا من آن را بسیار شگفت‌انگیز می‌دانم که رسوایی‌های خیانت افراد مشهور حتی در عصر احتمالاً مترقی و روشنفکر جنسی ما هنوز یک چیز است. در عصری که به ظاهر جریان اصلی پولیاموری، BDSM، و حتی رابطه جنسی اژدها وجود دارد، واقعاً چگونه خیانت هنوز هم چنان رسوایی به بار می‌آورد، تا جایی که آدم‌ها در حال سقوط به *چک یادداشت*ها هستند که علناً ادعا می‌کنند خیانت مرد دیگری به عنوان ضربه روحی خودشان است؟ همانطور که اشلی ری کمدین اخیراً بیان کرده است توییت: «تقلب این همه معامله چگونه است؟ استریت ها مثل جهنم خسته کننده هستند.»

از سوی دیگر، منطقی است که تمام روشنگری های جنسی ما ممکن است نگرش را نسبت به خیانت بیشتر بدتر کند. به هر حال، در زمانی که به نظر می‌رسد اشکال مختلف غیرتک همسری توافقی یا مذاکره‌شده گزینه‌ای قابل دسترس و قابل قبول است، چرا وقتی می‌توانید یک رابطه آزاد داشته باشید، تقلب کنید؟

ممکن است به نظر می رسد مثل همه این روزها در حال باز شدن است، اما در حالی که غیرتک همسری قطعاً در حال تبدیل شدن به جریان اصلی است، اما فاصله زیادی با عادی شدن دارد. آن را از من بگیرید، زنی که آخرین مکالمه *تاکنون*ش با سابقش یکی بود که در آن از او برای یک رابطه آزاد خواستم، عدم تک همسری توافقی همیشه گزینه مناسبی نیست!

زین می‌گوید: «روابط باز نیاز به کار دارد. برای بسیاری، تقلب کردن و دروغ گفتن در مورد آن آسان‌تر است.»

روابط پیچیده هستند، و *هشدار اسپویلر*، مردم هم همینطور

من نمی گویم که کلاهبرداران لزوماً سزاوار همدردی هستند، اما نمی دانم که شرمساری آنها نیز بسیار مفید است، حتی زمانی که این کار را در چارچوب بحث های به ظاهر مترقی مانند “چرا فقط یک رابطه باز نداشته باشیم؟” من فکر می‌کنم بخشی از داشتن ذهنی باز و مثبت‌اندیش، پذیرش برخی واقعیت‌های بالقوه ناخوشایند در مورد ماهیت تمایلات جنسی و تمایلات جنسی است، واقعیت‌هایی که فکر می‌کنم حداقل باید بتوانیم آن‌ها را بپذیریم. در حقیقت به‌عنوان یک جامعه، شکل‌های اجماعی‌تری از غیرتک‌همسری را در آغوش خواهند گرفت.

سلام، بله، سلام، خیانت چیزی است که در هر رابطه ای ممکن است اتفاق بیفتد، هر چند باز باشد.

من با کریستین بیش از آن چیزی که شاید عاقلانه باشد ارتباط دارم. وقتی با سابقم بودم، به خودم (و در نهایت شریکم) گفتم که چیزی که می‌خواهم یک رابطه باز است – بهترین هر دو دنیا، درست است؟ ما تمایل داریم که روابط باز را به عنوان کلیدی قرار دهیم تا در نهایت بتوانیم کیک خود را داشته باشیم و آن را نیز بخوریم، بدون تقلب تقلب کنیم، و همه چیز را داشته باشیم.

با این حال، این جنایت است که مستحق مجازات است.

منبع

زاخاری زین، نویسنده کتاب، می‌گوید: «بسیاری از مردم روابط باز نمی‌خواهند Boyslut: A Memoir and Manifesto و متخصص جنسی برای کاندوم PS. “اگر شریک زندگی شما یکی را نمی خواهد، و شما همچنان می خواهید با او باشید، در این صورت مجبور خواهید بود در مورد داشتن رابطه جنسی با دیگران دروغ بگویید.” واضح است که این خیانت را توجیه نمی کند، اما توضیح می دهد که چرا هنوز در جدول زمانی ظاهراً تکامل یافته جنسی ما اتفاق می افتد.

صرف نظر از اینکه آیا شما در حال شکستن یک توافق نامه تک همسری بسته هستید یا یک توافق باز، “تقلب یک تقلب است.” “متقلب طبق تعریف، طبق قوانینی که ایجاد و توافق شده است بازی نمی کند.”

روابط باز همیشه یک گزینه نیست

دی ویت می گوید: «یک چیز مشترک بسیاری از متقلبان این است که نمی خواهند با مسائل یا احساساتی که ممکن است بر ارتباط و سلامت شراکت فعلی آنها تأثیر بگذارد، مواجه شوند. آنها ترجیح می دهند برای برآورده شدن نیازهای خود از رویارویی با شریک زندگی خود اجتناب کنند.

شاید تعجب آور نباشد که خیانت در روابط باز به دلایل کم و بیش مشابهی اتفاق می افتد که خیانت از مد افتاده خوب است. قرارداد تک همسری شما – هر چه که مستلزم آن باشد – دیگر برای شما کارساز نیست و به نظر می رسد تقلب راحت تر از صحبت کردن در مورد آن باشد. یا شاید می‌دانید که هر کاری که می‌خواهید انجام دهید برای شریک یا شریک زندگی‌تان یک نه سخت است، بنابراین خیانت تنها راه برای ارضای آن خواسته‌ها بدون تهدید رابطه‌تان است.

الیزابت شف، دکترا، نویسنده کتاب، می‌گوید: «یکی از دلایلی که مردم به جای انتخاب غیرتک‌همسری توافقی، خیانت می‌کنند، این است که برخی افراد نمی‌خواهند شریک زندگی خود را به اشتراک بگذارند. پلی موریست های همسایه. پس از آن، افراد دیگری هستند که از فتنه و هیجان انجام یک کار مخفیانه، داشتن یک لحظه جیمز باند در زندگی خود که در آن مسیرهای خود را پوشش می دهند و زیر پا گذاشتن قوانین سرگرم کننده و جذاب است، دوست دارند.

بنابراین ما خیانت می کنیم، چه به یک نفر یا چند نفر، چه در یک رابطه بسته و چه در یک رابطه باز. ما از روی راحتی یا تنبلی یا خودخواهی یا ترکیبی از هر سه تقلب می کنیم. یا گاهی اوقات شاید فقط به خاطر سرگرم کننده بودن تقلب می کنیم.

به لطف برخی رسوایی‌های اخیر سلبریتی‌ها در مورد یکی از خواننده‌های Maroon 5 و هر جهنمی که Try Guy است، من، مانند بسیاری از مردم، اخیراً به تقلب فکر کرده‌ام. نه در مورد شریک زندگی خودم – من یکی ندارم (پسرها، پیام‌های دی‌ام باز هستند)، هرچند به فکر خیانت به دی‌ام‌هایی بودم که وقتی او را داشتم.

درست مانند روابط سنتی، شراکت‌های غیرتک‌همسری حول یک توافقنامه تک‌همسری عمل می‌کنند، یا مجموعه‌ای از انتظارات و مرزهایی که انتظار می‌رود هر شریک از آن‌ها حمایت کند. تامی نلسون، دکترا، نویسنده این مقاله می‌گوید، هرگونه نقض آن توافق را می‌توان تقلب در نظر گرفت تک همسری را باز کنید و وقتی شما کسی هستید که تقلب می کنید و یک کارشناس روابط برای اشلی مدیسون.

شف می‌گوید: «من فکر می‌کنم همیشه متقلبانی وجود خواهند داشت. «من فکر می‌کنم وقتی مردم به عدم تک‌همسری توافقی به‌عنوان یک گزینه می‌شناسند، این کاهش خواهد یافت. اما این که «من چندین شریک می‌خواهم و نمی‌خواهم آنها را داشته باشید»، فکر می‌کنم این ویژگی دائمی روان انسان است.

این یک مشکل است، زیرا شوهرش دوست دارد دقیقاً بداند که او چه می‌کند و با چه کسی این کار را انجام می‌دهد، حتی زمانی که او در اطراف نیست. او می‌گوید: «او می‌خواهد احساس کند درگیر است. او فیلم ها و عکس ها را می خواهد. همه این چیزها واقعاً او را روشن می کند. او دوست دارد همه چیز را بداند. او دوست دارد همه جزئیات را بداند.»

برای مثال کریستین* را در نظر بگیرید.

ناگفته نماند، این ایده که شما می‌توانید یک رابطه تک‌همسری را به طور یکپارچه به یک رابطه باز تبدیل کنید تا از بار خیانت خلاص شوید، نوعی ساده‌سازی بیش از حد گسترده از شراکت‌های غیرتک‌همسری و کاری است که در واقع برای حفظ آنها انجام می‌شود. همه برای این کار کوتاه نمی آیند، و برخی افراد به سادگی نمی خواهند این کار را انجام دهند.

نلسون می‌گوید: «گاهی اوقات خیانت در یک رابطه باز می‌تواند به سادگی بیرون رفتن برای قهوه با یک شریک جدید غیرمجاز، یا یک سابق یا شخصی خارج از «غلاف» باشد. اگر در یک رابطه گروهی هستید، گرفتن «تایید» از چندین شریک ممکن است پیچیده باشد، و برخی افراد راحت‌تر از هم جدا می‌شوند و به تنهایی کاری را که می‌خواهند انجام می‌دهند.»

بدیهی است که افراد در آغوش گرفتن برای تقلب چیز جدیدی نیست، اما این یک جورهایی نکته است. مانند، این نیست نامه ی اسکارلت. چگونه هنوز اینقدر تکان دهنده است که تمایلات و رفتارهای جنسی مردم همیشه با هنجارهای اجتماعی تجویزی مطابقت ندارد؟