به گفته کارشناسان، دکور قارچ در سال 2023 یک روند “بزرگ” خواهد بود

به گفته سوستی سارنا، مدیر جهانی بینش داده در Pinterest، جستجو برای “دکور قارچ” برای اولین بار در سال 2020 به طور جدی آغاز شد. و فقط به رشد خود ادامه می دهد. درخواست‌های مربوط به «اتاق خواب عجیب» و «دکور خانه بد بو» به ترتیب ۵۴۰ و ۶۹۵ درصد در این پلتفرم افزایش یافته است، و Pinterest پیش‌بینی می‌کند که این روند در سال ۲۰۲۳ «بزرگ» خواهد بود.

شما دست از کار نمی کشید – دکور قارچ واقعاً همه جا است. زمانی که این قارچ ها به پوسترها و ملیله های روانگردان که معمولاً در اتاق خواب دوست سنگر شما یافت می شوند، تنزل یافتند، سرانجام این قارچ ها در فضای خانه به جریان اصلی تبدیل شدند. لامپ‌های قارچ مورانو محصولی بسیار داغ هستند که با قیمت بیش از 1000 دلار در سایت‌های دکور قبلی مانند 1st Dibs و Chairish به فروش می‌رسند، Glossier اخیراً طراحی فروشگاه خود در سیاتل را به قارچ‌ها اختصاص داده است، و خرده‌فروشان بزرگی مانند Target شروع به استفاده از بوم shroom در آن کرده‌اند. پیشنهادات آنها

سارنا می‌گوید: «این بیشتر توسط ژنرال Z انجام می‌شود، که همیشه به دنبال راه‌هایی برای گنجاندن دکوراسیون سرگرم‌کننده و ذهنی در اتاق‌های خود هستند، از چراغ‌های vibey گرفته تا دکور ابری گرفته تا آخرین علاقه‌شان به دکور قارچ.

ما حتی برخی از گزینه ها را برای شما در زیر خرید کرده ایم.

منبع

راه های آسانی برای پذیرش این روند بدون تبدیل شدن به یک قارچ شناس وجود دارد. Kuo می‌گوید: «با هر نوع موتیفی یا موتیف بیان‌کننده، مانند گرایش قارچ، معمولاً بهتر است رویکرد کمتر-بیشتر را در پیش بگیرید. او توصیه می‌کند آثار هنری دیواری، بالش‌های تزئینی پرتابی، یا اشیاء تزئینی کوچکی را پیدا کنید که می‌توان آنها را با دقت روی میز قهوه یا قفسه کتاب قرار داد. اگر بچه دارید، چند پتو یا بالش عجیب و غریب می تواند یک انتخاب سرگرم کننده برای مهد کودک یا اتاق بازی باشد.

این همه کاغذ دیواری عجیب و غریب یا هنر قارچ فانتزی نیست. تأثیر قارچ را می‌توان در تکرارهای ارگانیک‌تر و خاکی‌تر یافت که با افزایش علاقه به ورود بیرون به داخل همخوانی دارد. کتی کو، داخلی می‌گوید: «اخیراً گرایشی به سمت عناصر طراحی که منشأ خود را در دنیای طبیعی دارند، وجود داشته است. کارشناس طراحی و بنیانگذار Kathy Kuo Home. گیاهان داخل خانه را به عنوان دکور یا مبلمانی که از چوب احیا شده، چوب خیزران و عصا ساخته شده اند، در نظر بگیرید. دکور قارچ مطمئناً از این نقوش طبیعت محور سرچشمه گرفته است. قطعات غریب و بازیگوش هستند و کمی خارق العاده هستند و در عین حال بسیار خاکی و زمینی هستند.”

کو می‌گوید: «راستش، جست‌وجوی الهام‌بخش قارچ کمی شبیه چیزی است که من تصور می‌کنم جستجوی قارچ در جنگل ممکن است باشد – شما باید چشم‌ها و قلبتان را در مکان‌های غیرمنتظره باز نگه دارید.»