بمباران عشق چیست؟ – معنی و تعریف بمب عشق

اگر هنوز روزهای اولیه است و فکر می‌کنید این رفتار می‌تواند به جای بمباران عشقی، کوبنده‌ای سخت باشد، هنوز هم ارزش دارد که با هم صحبت کنید و بیان کنید که توجه چه احساسی در شما ایجاد می‌کند. چیزی به سادگی “هی، به نظر می رسد که خیلی سریع در حال حرکت است و من باید برخی از مرزها را تعیین کنم” مکان خوبی برای شروع است.

قرار ملاقات با یک بمب افکن عشقی در هر موقعیتی یکسان به نظر نمی رسد، اما چند نشانه آشکار از یک شریک عشقی شامل هدایای گزاف، چاپلوسی وسواس گونه، پیامک های دائمی تعریف شده و همیشه انتظار پاسخ فوری است.

کاپلان توضیح می‌دهد: «بمباران عشقی عمدتاً یک رفتار ناخودآگاه است. “این در مورد واقعا گرفتن شخص دیگر. سپس، زمانی که احساس می کنند واقعاً هستند بدست آورد فرد و آنها در رابطه احساس امنیت می کنند، خودشیفته معمولاً تغییر می کند و بسیار سخت، سوءاستفاده گر یا دستکاری می شود. او می‌افزاید که همان شخصی که شریک زندگی‌اش را فوق‌العاده ایده‌آل می‌کرد، به بی‌ارزش کردن او روی می‌آورد.

بمباران عشقی یک تاکتیک دوستیابی دستکاری است که توسط افراد خودشیفته و متجاوز استفاده می شود. دکتر لوری نیکسون بته، صاحب خدمات مشاوره قلب عمدی، می گوید: «بمب افکن های عشق با ارائه تصویری ایده آل از خود، به دنبال جلب توجه و محبت کسی هستند که عاشقانه دنبال می کنند. هدف کلی؟ برای تقویت نفس خود با به دست آوردن قدرت بر کسانی که تحت تعقیب هستند.

در حالی که کاپلان به این رفتار رایج در بین خودشیفته‌ها اشاره می‌کند، بمباران عشقی اولین بار توسط روانشناسان ابداع نشد. این رفتاری است که در واقع در میان رهبران فرقه معروف شروع شده است. اعضای کلیسای اتحاد ایالات متحده (یک فرقه بدنام که بیشتر با نام مونی ها شناخته می شود) افراد جدید را بمباران می کنند تا آنها را تشویق کنند که به انجمن خود بپیوندند. دیگر رهبران فرقه خودشیفته دوست دارند جیم جونز و دیوید کورش از روش مشابهی از تقویت بیش از حد مثبت برای ایجاد احساس وحدت و وفاداری شدید استفاده کرد.

نشانه هایی که نشان می دهد در حال بمباران عشقی هستید چیست؟

بمباران عشقی می‌تواند به طور باورنکردنی برای سلامت روان شما مضر باشد، زیرا نوعی سوء استفاده عاطفی است، و جکسون می‌گوید که همه چیز به قانون رفتار متقابل ربط دارد: «اگر کسی چیزی به شما بدهد، احساس می‌کنید که چیزی برابر یا بزرگ‌تر به او مدیون هستید. برگشت. بنابراین اگر شریک زندگی‌تان بیش از حد به شما عشق و توجه می‌کند، احساس می‌کنید که باید در ازای آن رفتار، فداکاری یا «وفاداری» را علی‌رغم پرچم‌های قرمزی که تجربه می‌کنید، ارائه دهید.»

کاپلان می‌گوید: «شما می‌خواهید از سایر افرادی که با افراد خودشیفته در ارتباط بوده‌اند، حمایت دریافت کنید. سوال این است که چگونه شروع به تعیین حد و مرز کنید تا مورد سوء استفاده قرار نگیرید. فقط بر اساس شرایط خود قدم های کوچک و آهسته بردارید.»منبع

اگر متوجه شدید که شخصی که با او هستید بمباران عشقی (یا انجام هر نوع رفتار دستکاری) است، باید هر کاری که می توانید انجام دهید تا با خیال راحت خود را از یک موقعیت توهین آمیز دور کنید و به دنبال سیستم های پشتیبانی خارج از رابطه باشید.

این محتوا از {embed-name} وارد شده است. ممکن است بتوانید همان محتوا را در قالب دیگری پیدا کنید، یا ممکن است بتوانید اطلاعات بیشتری را در وب سایت آنها بیابید.

اگر مورد بمباران عشقی قرار گرفتید چه باید کرد؟

نقطه خالی، بمباران عشقی شکلی از دستکاری روانی. با این حال، احساس وابستگی شدید به یک بمب افکن عشقی یا حتی دفاع از اعمال آنها طبیعی است. وقتی خودشیفته‌ها تمایل خود را برای کنترل کسی هدف قرار می‌دهند، به دنبال ناامنی‌های عمیق می‌گردند و راه‌هایی برای بهره‌کشی از آنها پیدا می‌کنند. به عنوان مثال، شما ممکن است واقعاً مانند این شخص احساس کنید می شود شما یا شما را همانگونه که واقعا هستید می بیند. ممکن است احساس کنید که این رابطه -هرچقدر هم که کنترل آن باشد- اعتباری را نیز برای شما فراهم کرده است که همیشه می خواستید.

جکسون می گوید: اگر به دنبال جزئیات بیشتر هستید، این چیزی است که یک بمب افکن عشق می گوید:

 1. “من می خواهم شما را لوس کنم.” (مثلاً اگر شریک زندگی شما در مدت زمان کوتاهی برای شما هدایای زیادی بخرد.)
 2. “من فقط می خواهم همیشه با شما باشم.” اگر به خاطر خواستن مرزها یا فضا احساس گناه می کنید، نشانه خوبی نیست.
 3. “من دوست دارم شما را بررسی کنم زیرا نگران هستم.” اگر هر چند وقت یکبار چک کنند، زیباست. به طور مداوم مکان خود را چک می کنید، صفحات رسانه های اجتماعی را بررسی می کنید یا رمز عبور می خواهید؟ عاشق بمباران
 4. “ما برای یکدیگر ساخته شده ایم.” اگر چیزها خیلی سریع احساس می‌کنند خیلی شدید هستند یا در اوایل به شما اشاره می‌کنند که هم‌روح یا شعله دوقلوی آنها هستید، محتاط باشید.
 5. “این من و تو برای همیشه هستیم، درست است؟”
  1. کاپلان پیشنهاد می‌کند که به فردی خارج از رابطه مراجعه کنید تا کاملاً این واقعیت را بپذیرید که با یک فرد دستکاری سر و کار دارید. به دنبال یک دوست نزدیک یا یکی از اعضای خانواده باشید که بتواند اعتماد به نفس شما را حفظ کند، یا به دنبال یک درمانگر باشید گروه حمایت از خودشیفتگیتعداد زیادی وجود دارند که در مقابله با بمباران عشق تخصص دارند (حتی اگر از این اصطلاح استفاده نکنند).

   بته می گوید، همچنین ممکن است به چرخه ای از سوء استفاده تبدیل شود. هنگامی که فرد مورد نظر به بمب افکن عشق گیر می کند، بمب افکن عشق نه تنها کنترل ذهن و قلب شریک زندگی خود را به دست می آورد، بلکه روحیه خود را نیز تقویت می کند. در این مرحله آنها دیگر هیچ فایده ای برای شریک زندگی خود ندارند و روند کناره گیری از رابطه را آغاز می کنند.

   هنگامی که بمب افکن عشق شروع به کناره گیری کند، ممکن است شروع به آزار عاطفی شریک خود کنند. آنها ممکن است توهین کنند، سخنان تحقیرآمیز بیان کنند، با گاز برخورد کنند و باعث شوند شریک زندگی خود احساس بی اعتباری و بی ارزشی کند. بمب‌گذار عشق می‌داند که بر شریک زندگی خود کنترل دارد و ممکن است در نهایت از رابطه دور شود، با این درک که هر زمان که بخواهد می‌تواند برای ادامه چرخه سوء استفاده بازگردد.

   این به نفع شماست که سعی کنید با خیال راحت ارتباط خود را با کسی که متوجه می شوید برای کنترل یا دستکاری شما (یا دیگران در زندگی شما) انجام می دهد، متوقف کنید. تقریباً مطمئناً در توانایی شما نیست که رفتار یک بمب افکن عشقی را تغییر دهید، و به هر حال وظیفه شما نیست که این کار را انجام دهید (این را به متخصصانی بسپارید که *از نظر عاطفی سرمایه گذاری نمی کنند). بهترین اقدام ساده است – آنها را رها کنید، آنها را لغو کنید و پشتیبانی مورد نیاز خود را پیدا کنید.

   این چیزهای کابوس است، به همین دلیل است که ما از گروهی از متخصصان استفاده کردیم تا به شما کمک کنند در موقعیت بالقوه بمب افکن عشق حرکت کنید. با نگاهی دقیق تر به اینکه بمباران عشقی چیست پرچم های قرمز شما باید آگاه باشید، در اینجا همه چیزهایی است که باید بدانید.

   بمباران عشق چیست؟

   چیزی که بمباران عشقی را برای گیرنده گیج کننده می کند این است که در ابتدا، به لطف تمام دوپامین و افزایش اندورفین که از بمب افکن دریافت می کنید، واقعاً احساس خوبی دارد. هدایای فاخر و توجه جکسون می‌گوید: «شما احساس می‌کنید خاص، مورد نیاز، دوست‌داشتنی، ارزشمند و ارزشمند هستید، اینها همه مؤلفه‌هایی هستند که به عزت نفس فرد کمک می‌کنند و آن را افزایش می‌دهند».

   درمانگر مجاز توضیح می دهد: “بمب عشق با توجه، تحسین و محبت بیش از حد مشخص می شود که هدف آن این است که گیرنده احساس وابستگی و تعهد به آن شخص کند.” ساشا جکسون، LCSW. این تاکتیک سرد اغلب توسط خودشیفته ها، سوء استفاده کنندگان و حتی کلاهبرداران استفاده می شود. به یاد داشته باشید که مستند نتفلیکس، کلاهبردار تیندر? مثال کامل

   چندین راه سالم، شیرین و کاملاً دلگرم کننده برای عاشق شدن وجود دارد. شاید شما به عنوان بهترین دوستانی شروع کنید که به مرور زمان عاشق یکدیگر می شوند، شاید در یک برنامه دوستیابی با یکدیگر آشنا می شوید، یا شاید عشق در نگاه اول در طول یک ملاقات بسیار زیبا در یک کافی شاپ، بار، کتابخانه – اساساً داستان هر اوایل کمدی رمانتیک متعلق به دهه 2000. اما گاهی اوقات، عاشق شدن به جنوب می رود. پسندیدن، مسیر جنوب. وارد کنید: یک تاکتیک دستکاری به نام بمباران عشق، که نه تنها توهین آمیز است، بلکه تشخیص آن در زمانی که در جهت ناآگاه شما رها می شود بسیار سخت است.

   بنابراین برای مدتی همه چیز فراتر از کامل به نظر می رسد. مانند، سلام، تمام تأیید و تأییدی که تا به حال می خواستید. اما بعداً، پس از اینکه بمب افکن عشق اعتماد شما را به دست آورد، فریبکاری، دستکاری و سوء استفاده آغاز می شود. مانند یک سوئیچ، این شخصی که زمانی به شما احساس سلطنت می‌داد، شروع به تحقیر، کنترل و بی‌ارزش شما می‌کند.

   آمی کاپلان، روان‌درمانگر، LCSW، می‌گوید هر کسی می‌تواند بمباران عشق کند، اما اغلب نشانه‌ای از اختلال شخصیت خودشیفته است.

   و در اینجا این است که چگونه یک بمب افکن عشق ممکن است عمل کند، به گفته Bethea:

   1. بمب افکن عشق توجه و زمان شما را طلب می کند و ممکن است شما را از خانواده و دوستانتان منزوی کند (مثلاً ممکن است عصبانی شوند و به خاطر برنامه ریزی با دیگران احساس گناه کنید).
   2. بمب افکن عشق بیش از حد از شما تعریف و تمجید خواهد کرد و شما را از محبت پر می کند.
   3. بمب افکن عشق شما را متقاعد می کند که خیلی زود در خواستگاری به آنها تعهد بدهید.
    1. چرا بمباران عشق اینقدر خطرناک است؟