بر اساس یک مطالعه جدید، مرخصی با حقوق والدین می تواند جان نوزادان را نجات دهد

طبق یک مقاله در سال 2021 در فوربس، ایالات متحده از نظر مرگ و میر نوزادان در بین 36 کشور توسعه یافته رتبه 33 را دارد و تقریباً 5.5 مرگ در هر 1000 تولد زنده است. از سوی دیگر، فرانسه و بریتانیا تنها 3.8 مرگ در هر 1000 تولد زنده دارند. خبر خوب این است که میزان مرگ و میر نوزادان در ایالات متحده طی دو دهه گذشته به طور پیوسته در حال کاهش بوده است. شاید مرخصی با حقوق خانواده قدم منطقی بعدی برای اطمینان از ادامه این روند باشد.
منبع

جی جی آی / جیمی گریل

اگر به هر معنایی خود را «طرفدار زندگی» می‌دانید، ممکن است بخواهید با نماینده کنگره محلی خود تماس بگیرید و از آنها بخواهید از مرخصی استحقاقی والدین توسط فدرال حمایت کنند. طبق یک مطالعه جدید از دانشگاه لیائونینگ در چین، دادن مرخصی با حقوق به والدین برای مراقبت از نوزادانشان با تعدادی از مزایای سلامتی برای کودک مرتبط است و حتی می تواند از صدها مرگ جلوگیری کند.

دلایل ساده است: نگه داشتن والدین در خانه با نوزادان شیردهی را طولانی می کند، که آنتی بادی های مهمی را ارائه می دهد، به والدین اجازه می دهد تا سریعتر به مسائل بهداشتی توجه کنند و به آنها پاسخ دهند، و به طور کلی تعداد افرادی که از نوزاد مراقبت می کنند و به طور بالقوه می توانند عفونت را منتقل کنند، کاهش می دهد. زمان استراحت همچنین به والدین این امکان را می دهد که راحت تر در مورد واکسیناسیون های مهم دوران کودکی و ملاقات با پزشک به روز باشند. به طور خلاصه، کودک مراقبت بهتری دریافت می کند. همچنین پیشنهادی وجود دارد که مرخصی قبل از تولد می تواند به جلوگیری از وزن کم هنگام تولد کمک کند، عاملی رایج در مرگ نوزاد.

مطالعه ای که می توانید در اینجا بخوانید و توسط آن خلاصه شده است دیلی میل، بیش از نیم میلیون مادر در کالیفرنیا را از سال 2004 تا 2008 مورد بررسی قرار داد. در آن دوره زمانی، کالیفرنیا تنها ایالت در کشور بود که مرخصی زایمان با حقوق را اجباری کرد (در آن زمان شش هفته؛ کالیفرنیا از آن زمان به هشت هفته افزایش یافته است، و وجود دارد. در حال حاضر قوانین مرخصی والدین در دوازده ایالت). این تحقیق نشان داد که به طور متوسط ​​339 مرگ کمتر در طول سال اول زندگی در کالیفرنیا در مقایسه با ایالت‌هایی که مرخصی زایمان ندارند، و طبق برآورد دانشمندان، سه ماه مرخصی والدین با حقوق در سراسر کشور می‌تواند باعث نجات نزدیک به هزار نوزاد در سال شود.